• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Як ви бізнес назвете ...

21.09.2017

Уявіть собі звичайну ситуацію, коли покупець в пошуках чого-небудь відкриває довідник на зразок «Жовтих сторінок» і знаходить в ньому суцільні «СНАБСЕРВІС», «ТЕХНОПРОЕКТ», «ПРОДКОМПЛЕКС» і т.п.

Зрозуміло, при рівних умовах, на вибір пропонованих товарів і послуг впливає співвідношення «ціна / якість». Однак, погодьтеся, коли всі сегменти ринку рясніють фірмами-близнюками з однаковими телефонними привітаннями та прайсами, ви, як мінімум, довше затримайте увагу на якій-небудь вивісці типу «Кабанчик». Комерційний директор підприємства з такою назвою розповів, що таке незвичайне ім'я було дано фірмі на честь її директора, прізвище якого — Дикий.
Здавалося б, жарт, але «Кабанчик» на ринку вже багато років, і, за словами керівництва, варто її працівнику один раз представитися, і клієнти запам'ятовують цю назву раз і назавжди. А директор компанії «Коза-експо» пояснив, що «Кoza» - це відома торгова марка турецького виробника поліграфічної продукції. Керівництво фірми «Чорна кішка» (фірма займається малотиражною поліграфією) стверджує, що така назва — великий плюс, бо її  важко з кимось сплутати і легше мати справу з численними клієнтами.
Так логотип характерний вийшов.

Дійсно, якщо мова йде про роздрібний магазин, смішна і незвичайна вивіска позитивно впливає на результати діяльності.
Однак, у випадку з гуртовою торгівлею серйозні клієнти адекватно сприймають тільки серйозне ставлення до всіх атрибутів бізнесу, і тут гумор може піти на шкоду. При співпраці з іноземними партнерами потрібно ще ретельніше вибирати назви, враховуючи тонкощі перекладу. Наприклад, до цього дня в Україні існують аж кілька підприємств з назвою «Наша Справа». Що ж буде, якщо вони для встановлення ділових контактів з італійськими колегами представлять свої компанії як «Cosa Nostra» !?

Ще в давні часи філософи помітили, що гармонія можлива, лише коли форма і зміст відповідають один одному. Дивно буде звучати, наприклад, жартівлива назва стосовно банку або металургійного підприємства. Але не більше, ніж, скажімо, «торговий дім» щодо кіоску з жуйками. І все ж, щоб підкреслити свою самобутність і виділитися з однорідної маси, кращого способу, ніж оригінальне ім'я, годі й шукати.

Назва — це шанс заявити про себе. Як говориться в одному відомому вислові: у вас ніколи не буде другого випадку справити перше враження. Були часи, коли здавалося, що для ресторану або бару не знайти назви оригінальніше ніж «Вечірні вогні», «Фантазія» або «Відпочинок». Сьогодні ж нікого не здивуєш «Ситим льотчиком», «Обжорою» або «П'яною канаркою». І це чудово! Назва фірми — суттєвий вклад в корпоративний імідж (поряд з логотипом, структурою, співробітниками, фірмовим стилем і ін.), Що вкрай важливо для формування і підтримки успішного бренду. Будьте неповторні у всьому, і вам не страшні конкуренти! А про бренди поговоримо в наступних статтях.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором