• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Як роздобути клієнтів-мілленіалів

05.03.2019

Ця стаття розповідає про те, що являє собою покоління мілленіалів і в чому його специфіка, а також стосується питань його значення для сучасного бізнесу. І, звичайно, в статті ви знайдете відповідь на головне питання: як же привернути увагу мілленіалів?

Один з головних законів успішного маркетингу полягає в чіткому розумінні своєї цільової аудиторії. На щастя, сучасні технології пропонують багатий вибір можливостей відстеження показників віку, статі та географії відвідувачів сайтів.

Однак чи багато може дати знання віку або зразкових інтересів замовника? Щоб успішно продавати свою продукцію необхідно більш глибоке розуміння покупця. Для цього слід звернутися до соціологічних досліджень останніх років. Згідно з їхніми даними, нове молоде покоління - це покоління «Y», покоління мілленіалов.

Хто ж вони такі? Слово «мілленіал» можна перекласти як «тисячолітній». До цього покоління відносять людей, народжені на рубежі другого і третього тисячоліття, на порозі світу високих технологій. Безпосередньо термін «мілленіали» належить дослідникам цього покоління Вільяму Штраусу і Нілу Хоув. Але в ЗМІ часто використовуються і інші назви: покоління «Next», «мережеве покоління» або «покоління Пітера Пена». Фантазія журналістів дає багатий вибір ярликів. Проте соціологи стверджують, що молоде покоління представлено таке розмаїття і неоднорідністю, якого не було ні в одному поколінні до них.

Дослідження даного феномена присвячено чимало робіт, але зупинятися детально на цьому питанні не будемо. Область наших інтересів лежить трохи в іншій площині, а саме: чи можливо знайти загальний підхід до такого поколінню? Як ефективно впливати на представників цього покоління?

В цій статті Ви знайдете відповіді на ці та інші питання:

 • Що змінилося на ринку?
 • Що являє собою покоління мілленіалов?
 • Чому так важливо привернути увагу молодого покоління?
 • Як завоювати довіру міллінеалов?
 • Як дістати увагу і відданість покоління «Y»?
 • Що змінилося на ринку?

Покоління Y, воно ж покоління мілленіалов, в наші дні стало вже повноправним представником ринкової аудиторії. До цього покоління належать люди народжені з 1980-х до початку 2000-х, тобто здебільшого платоспроможні молоді люди, які звикли до технологічних новинок і прискореного ритму життя. З ними вже не можна не рахуватися. А щоб привернути увагу такої досвідченої аудиторії, важливо правильно оцінювати їх бажання і потреби.

У чому ж головна складність? У 1990-і мало місце зниження рівня народжуваності. Тобто підростаюче покоління може запропонувати значно меншу частку молодої аудиторії. До того ж це покоління сильно відрізняється від попереднього своїм ставленням до медіаресурсів. Все це вимагає пошуку нових стратегій роботи з аудиторією.

Що являє собою покоління мілленіалів?

Як коротко можна охарактеризувати це нове покоління? У мілленіалів немає героїв, зате у них є кумири. Це покоління на короткій нозі з технологіями, залучено в усі цифрові процеси. Як уже згадувалося вище, покоління «Y» дуже різношерсте, проте їх всіх об'єднують деякі загальні риси.

Покоління мілленіалов можна охарактеризувати наступними ознаками.

 1. Мілленіали звикли до швидкого доступу до великого обсягу різнобічної інформації.
 2. Вони звикли до багатозадачності в використанні механізмів комунікації.
 3. Представники покоління «Y» вміють користуватися пошуковими системами для швидкого доступу до необхідних даних, здатні відрізнити безпечні джерела від тих, які представляють можливу загрозу.
 4. Покоління мілленіалів не хоче віддавати гроші за контент, але готове платити за можливість бути частиною чогось, за приналежність до певної групи людей.
 5. Молоде покоління відрізняється своїм ставленням до матеріальних благ. Зупинимося на цьому моменті докладніше. Основна проблема для рекламників полягає в тому, що молоде покоління не рветься платити за будь-які блага. Здебільшого представники цього покоління вважають за краще брати речі в оренду, на час, а не купувати в свою повну власність. З цього випливає проблема монетизації даної аудиторії.
 6. Мілленіали очікують дуже багато чого від продукту, їх складно здивувати, так як їх оточують величезні потоки пропозицій та інформації. Вони вже занадто багато бачили.
 7. З попереднього пункту напрошується нескладний висновок: нове покоління відчуває потребу в чомусь унікальному і нестандартному. Цих молодих людей не зацікавити простим і традиційним, вони жадають побачити креативний підхід навіть в дрібницях.
 8. Вони надають великого значення якості продукту, готові витрачати час на пошук найбільш надійного варіанту.
 9. Для них важливо, щоб продукт давав їм можливість для самовираження.
 10. Для них характерний швидкий ритм життя і постійний рух.
 11. Вони надають великого значення брендам.

Залучати молоде покоління мілленіалов треба прямо зараз. Починати будувати тісний контакт необхідно навіть з наймолодшими представниками мілленіалов, щоб в майбутньому мати хорошу і надійну базу клієнтів.

Чому так важливо привернути увагу молодого покоління?

На даний момент мілленіали є найбільш активними користувачами інтернету.
Через 3-4 роки вони складуть 50% платоспроможних громадян, тобто стануть вагомою силою всієї аудиторії.
Як показує статистика близько половини покупок в інтернеті роблять люди від 18 до 34 років, тобто здебільшого саме покоління мілленіалов.

Залишити без уваги такий ласий сектор аудиторії не можна. Що ж робити?

Як завоювати довіру мілленіалов?

Домогтися їх прихильності та лояльності

Як уже згадувалося, одна з головних особливостей покоління мілленіалов - їх фанатична відданість брендам. У той час як попереднє покоління, як правило, шукало більш практичні варіанти, нове покоління готове залишитися вірним бренду тільки через прихильності і любові до нього.

Якщо ви зможете домогтися лояльності мілленіалів, вони будуть підтримувати вас, щоб не сталося

Однак не думайте, що лояльність буде легко завоювати. Для цього необхідно максимально серйозно ставитися до своєї аудиторії, навіть до її наймолодших представників. Не забувайте - вони майбутня основа вашого бізнесу, тому і спілкуйтеся з ними відповідно.

Задумайтесь про створення контенту тільки для «присвячених»

З одного боку, мілленіали не налаштовані платити за доступ до інформації. З іншого боку, вони готові заплатити за почуття причетності до певного закритого співтовариства, за можливість відчути себе винятковими. Схожі процеси можна простежити і на ринку ЗМІ. Люди середнього віку вважають за краще отримувати інформацію з перевірених добре відомих джерел. Молоде покоління навпаки вважає за краще отримувати інформацію з більш вузьких і закритих джерел. Багато в чому цим пояснюється такий розквіт блогів на самі різні теми.

Ви тільки виграєте, пішовши на поводу їх бажань і прагнень. Велика ймовірність, що створення закритого клубу присвячених, що пропонує ексклюзивний товар, приверне набагато більше їх уваги, а ніж продукт для широкої аудиторії. Це покоління притягує ексклюзивність і обраність. Дайте їм відчути, що стати причетним до вашого бренду непросто, але при цьому вкрай престижно.

Подавайте корисну інформацію в полегшеній і стислій формі

У нового покоління спостерігається найсильніше передозування інформацією. Інформації стільки, що часу для ретельного вивчення просто не залишається. Тому, якщо ви хочете донести важливу інформацію до аудиторії мілленіалов, використовуйте виключно лаконічні форми подачі інформації і вичавлювати з усього її обсягу саму суть. Ніякої «води», тільки корисна і важлива інформації, подана в простій, доступній і зримій формі. Це покоління живе в сильно прискореному темпі, у них немає часу на тривале і поступове засвоєння загальної інформації. Вони віддадуть перевагу подивитися двохвилинний огляд читанню довгої і розмитої статті.

Активно працюйте з відгуками і оперативно відгукуйтеся на них

Покоління мілленіалов вважає, що розбирається у всьому краще за інших. Це та аудиторія, яка не приймає умови ринку, а сама диктує ці умови. Так що бренду треба не тільки зуміти здивувати цих людей, а й уважно прислухатися до їхньої думки. Спілкуйтеся з ними так, щоб вони розуміли, що ви дійсно приймаєте до уваги їх пропозиції і готові оновлюватися заради них. В іншому випадку виникає серйозний ризик втрати клієнтів.

Як уже згадувалося, сучасне покоління має високу медіаграмотності. Тому не дивуйтеся, якщо в якихось питаннях окремі представники вашої аудиторії будуть розбиратися краще вас. І з такими «диванними експертами» теж треба рахуватися.

Не бійтеся оновлюватися

Покоління мілленіалів воліє неформальну манеру спілкування і персоналізованість. Ідіть назустріч своїй аудиторії. Не бійтеся змінювати стиль подачі продукту і спосіб ведення діалогу з клієнтами. Самі прагнете до постійного оновлення, щоб дивувати свою аудиторію, змушувати її чекати вашого наступного кроку.

Опрацюйте різні підходи до різних секторів аудиторії

Швидше за все ваша аудиторія представлена ​​різними віковими і соціальними категоріями. Підлаштовуйтеся під клієнта. Враховуйте його вік і соціальне становище. Аналізуйте інформацію, яка у вас є, щоб запропонувати покупцеві саме те, що потрібно йому. Будьте свого роду флюгером. Наприклад, на сайті може спливати різна реклама для різних користувачів. Розробка індивідуального підходу складніше і вимагає більше часу, але вона дає свої плоди і коштує витраченого часу.

Покоління Y вважає за краще не вкладати гроші в довгострокові перспективи

Мілленіали більше зацікавлені в інвестиціях короткострокового характеру. Вони хочуть мати все відразу, тут і зараз, а не вкладатися в майбутні блага.

Попередні мілленіалам покоління (люди від 30 до 50 років) головними матеріальними пріоритетами вважають власне житло і автомобіль. Покоління мілленіалівв на чільне місце ставить освіту, подорож, модні гаджети. При цьому вони намагаються поєднувати освіту або роботу з можливістю вигідно подорожувати. А житло і придбання автомобіля спускаються в системі бажань молодих людей поступово все нижче. Головні цінності молодого покоління - це емоції, цікаві знайомства і спілкування, творча самореалізація.

Працюйте над розширенням аудиторії

Для цього необхідно впритул зайнятися тими сегментами, які зазвичай не входили в цільову аудиторію.

Як було сказано вище, через спад народжуваності в 90-ті основна купуюча аудиторія незабаром скоротиться в два рази. Отже, необхідно вже зараз займатися пошуком додаткових баз замовників. Так що, якщо ви не хочете різкого скорочення клієнтів, пора розширювати цільову аудиторію і направляти свій погляд на тих, хто раніше в неї не входив.

Наприклад, якщо ваш товар був завжди націлений тільки на жіночу аудиторію, то можливо варто спробувати розширити свою пропозицію і на сімейних чоловіків. Також і з брендами, традиційно націленими на чоловіків. Не забувайте також включати в свою цільову аудиторію підростаючі покоління - вони складають основу ваших майбутніх замовників, тому працювати з ними треба починати заздалегідь.

Не скупіться на акції і знижки

Мілленіали не тільки надають великого значення якості продукту, але і прагнуть отримати максимальну якість з максимальною вигодою. Саме тому нове покоління дуже прихильно ставиться до різних акцій і бонусним системам. Для них це мало не головний показник турботи бренду про своїх покупців. Велике значення для покоління «Y» мають всілякі карти лояльності зі зрозумілими і вигідними пропозиціями. Акції, знижки, продумані системи лояльності - все це гарантує хороший потік клієнтів-мілленіалів і їх повторні відвідування ваших сайтів або магазинів.

Подавайте продукт як частина способу життя

Виділитися, бути особливим, але при цьому залишатися в тренді - ось прагнення типового мілленіала. Це прекрасно розуміють всі великі компанії, тому вони не всі дотримуються правила: вони продають не продукт, а спосіб життя.

Наприклад, продаючи iPhone, компанія пропонує не смартфон з безліччю функцій, а високий статус і успіх, останні нововведення і надійність, зручність і віру у високі технології.

Зробіть свою рекламу унікальною

Покоління мілленіалів набагато краще розуміє всі маркетингові механізми ніж їхні батьки. Вони розуміють свою значущість як покупців. Ці молоді люди знають, що саме вони вирішують бути бренду успішним чи ні.

Тому важливо показати їм, що ви не намагаєтеся їх обдурити або щось нав'язати. Впроваджуйте нові форми реклами і відкрите спілкування зі своєю цільовою аудиторією. Закликайте покупців залишати відгуки та рецензії. Продумайте систему бонусів для покупців, які поділилися враженнями про бренд. 

Наявність великої кількості відгуків дуже важливо, так як в морі пропозицій нинішньому поколінню доводиться багато порівнювати в пошуках кращого варіанта. У цьому питанні наявність живих і різнопланових відгуків зіграє вам на руку.

Дивуйте свою аудиторію, полегшуючи при цьому пошук і вибір продукту.

Підсумки

Покоління мілленіалів - покоління досвідчених, не дурних людей, які звикли до шаленого темпу життя і божевільним потокам інформації. Це покоління високих запитів і вимог. Але якщо ви досягнете їх довіри і любові, ви отримаєте вірних і відданих покупців. Будьте уважні до них, налагодьте безперебійний зворотний зв'язок, підлаштовувайтесья під їхні інтереси. Пропонуйте життєві ідеї і певний статус, а не просто багатофункціональні або корисні товари. Не бійтеся змінюватися. Будьте гнучкими. Оновлюйтеся і шукайте свою унікальність. Тільки так у вас є шанс завоювати саму ласу аудиторію.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором