• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Як захистити продавців від коронавіруса

05.11.2020

Сьогодні, напевно, тільки ледачий не говорить про коронавіруси, він же COVID-19. Ми теж вирішили не проходити повз цієї теми та зібрали для вас тільки перевірену інформацію на найпоширеніші питання, а також підготували пам'ятку для підприємців та власників магазинів: як убезпечити себе, співробітників і клієнтів від можливого зараження.

Що таке коронавірус?

Коронавірус - це інфекційне захворювання, здатне викликати у людини респіраторні інфекції від звичайної застуди до більш серйозних станів.

Які симптоми коронавірусу?

Найпоширеніші симптоми: підвищена температура тіла, стомлюваність і сухий кашель. У деяких людей, захворювання може протікати безсимптомно. Близько 80% захворювань протікають без ускладнень і одужання настає без застосування будь-яких специфічних заходів. Приблизно один з шести випадків захворювання викликає тяжкі наслідки, розвивається дихальна недостатність.

Хто перебуває в групі ризику?

Найбільш схильні до захворювання з тяжким перебігом хвороби люди старше 60 років і особи, які мають хронічні захворювання легенів і серця, також хворі на рак і діабет. У дітей і молодих осіб, захворювання протікає в легкій формі.

Як поширюється вірус?

Вірус передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Заразитися можна при контакті з хворою людиною, дотику до поверхні, на якій залишилися дрібні краплі, які виділяються з носа або рота хворого. Тобто спочатку потрібно доторкнутися до заражених поверхонь, а потім доторкнутися до власних очей, носа або рота.

Чи можна заразитися від хворої людини, у якого немає симптомів?

Всесвітня організація охорони здоров'я стверджує, що можна, оскільки у багатьох інфікованих симптоми можуть бути слабко виражені.

Чи існують ліки проти коронавірусу?

Ні, на цей час, вакцини від коронавірусу немає (проводяться клінічні випробування). Передбачаючи наступне питання, відразу скажемо, що антибіотики, які усі так люблять приймати тут не допоможуть. Коронавірус, як зрозуміло з назви - це вірус, а антибіотики вбивають бактерії. Тому не варто приймати такі препарати "на всякий випадок" і для профілактики.

Як зараз лікують пацієнтів з коронавірусом, якщо немає вакцини?

Як ми писали вище, у 80% випадків, захворювання проходить самостійно. Проте, інфікованим пацієнтам надають допомогу, полегшують і знімають симптоми. А особам з тяжким перебігом захворювання надають підтримуючу терапію.

Чи допоможе промивання носа сольовим розчином захиститися від вірусу?

Ні, не допоможе. Такий захід допоможе при лікуванні звичайної застуди.

А як щодо цибулі та часнику, допоможуть вони захиститися від коронавірусу?

Ні, не допоможуть. Це корисні продукти, але вони не є ефективними в лікуванні або профілактиці зараження коронавірусу.

Скільки триває інкубаційний період у коронавірусу?

Інкубаційний період - це час між зараженням і проявом симптомів. У коронавірусу такий період становить від 1 до 14 днів (частіше за все 5 днів).

Чи можна заразитися коронавірусом від тварини?

Від домашніх тварин - ні. Від диких тварин - ймовірність є, але дуже низька.

Скільки коронавірус живе на поверхні?

Поки що вчені точно не встановили терміни виживання вірусу на поверхні. Існує багато чинників, що впливають на його життєдіяльність: матеріал поверхні, температура і вологість навколишнього середовища і т.д. В середньому коронавірус може перебувати на поверхні від декількох годин до декількох днів.

Чи можна замовляти щось з Китаю або варто почекати кращих часів?

Можна купувати товари та отримувати посилки з районів, в яких зареєстровані випадки інфекції. Під час переміщення, під впливом різних погодних і температурних умов, вірус не виживе.

Як захиститися від коронавірусу?

 • Регулярно обробляйте руки спиртовмісними розчинами або мийте руки з мило не менше 20 секунд.
 • Тримайтеся на відстані не менше 1 метра від людей, що кашляють або чхають. Перебуваючи занадто близько до таких людей, ви ризикуєте вдихнути дрібні краплі, що містять вірус.
 • Тримайте руки якомога далі від обличчя, а саме очей, носа і рота.
 • Дотримуйтесь правил респіраторної гігієни. Це означає, що кашляти та чхати потрібно або в згин ліктя, або в одноразову серветку. Серветку після цього потрібно викинути, а не покласти в кишеню.
 • Якщо ви себе погано почуваєте - залишайтеся вдома.
 • У разі появи у вас симптомів (нежить або кашель) - одягайте захисну маску. Також маску варто одягнути, якщо ви здійснюєте догляд за хворим. Якщо ви здорові - маску носити не потрібно.
 • Намагайтеся уникати місць масового зібрання людей і без необхідності не відвідуйте лікувальні установи.
 • Не ігноруйте вологе прибирання приміщень. Протирайте робочі поверхні та мобільні телефони.
 • Частіше провітрюйте приміщення.

Як правильно використовувати маски?

 1. Перед тим, як взяти в руки маску, помийте руки з милом і обробіть їх спиртовмісними препаратами.
 2. Огляньте маску і переконайтеся, що немає пошкоджень і дір.
 3. Візьміть маску за металеву вставку (це буде верх).
 4. Розмістіть маску зовнішньою (яскравою) стороною від себе.
 5. Прикладіть маску до обличчя і зігніть металеву вставку за формою носа.
 6. Прикрийте маскою рот та підборіддя.
 7. Після застосування, маску варто знімати, тримаючи за вушні петлі та не торкаючись до обличчя.
 8. Викиньте маску в сміттєвий контейнер, що закривається.
 9. Вимийте руки з милом.

Зверніть увагу, маски не використовуються повторно.

Як захистити продавців від коронавіруса | Торгсофт

Що робити власнику магазину, для захисту продавців і покупців від коронавірусу (й інших інфекцій у сезон застуд)?

 • Збільшіть відстань між продавцем і покупцем. Якщо у вас продавець сидить за касою - поставте перед нею, наприклад маленький столик. Так покупець зможе на цьому столі поставити свої речі, йому буде зручніше збирати покупки. А ви, своєю чергою, збільшите відстань з 0,5 метра до 1 метра.
 • Якщо пункт 1 виконати не виходить, наприклад в магазині мало місця, можна поставити на касі захисну пластикову перегородку (як в аптеці). Тобто потрібно забезпечте бар'єр між продавцем і покупцем.
 • Як варіант, можна взяти приклад з магазинів МЕТРО. Продавці на касах в МЕТРО у пластикових окулярах та масках. Також цікаве рішення - перегородки в касовій зоні з поліетилену, в умовах, коли місця мало та дотримати дистанцію 1,5-2 метра досить складно.

  

 • Зменште чергу на касі. Якщо у вас великий потік покупців, зменшити черги допоможе автоматизація та збільшення кас у магазині.
 • Мінімізуйте використання паперових грошей. Якщо у вас ще немає в магазині POS-терміналу, саме час його встановити. Стимулюйте своїх покупців, використовувати безготівкові розрахунки, наприклад влаштуйте акцію: При оплаті банківською картою і \ або телефоном, отримайте знижку або беріть участь у розіграші цінних призів.
 • Подбайте про наявність антисептичних засобів на касах: гелі, спреї, серветки. Такі засоби повинні бути не тільки в продажу, але і знаходитися на кожній касі. Так само можна розмістити дезінфекційний засіб при вході / виході з магазину, щоб покупці теж могли ним скористатися.
 • Якщо у вас невеликий продуктовий магазин, спробуйте перейти на формат самообслуговування: клієнт замовляє, продавець збирає і видає покупку.
 • Збільште для своїх продавців кількість перерв, наприклад п'ять хвилин, кожні пів години, для того, щоб вони могли помити руки.
 • Призначте відповідального в магазині за провітрювання і вологе прибирання. Якщо у вас немає прибиральниці, то хтось зі співробітників повинен мінімум один раз в день протирати всі поверхні в магазині дезінфекційний або спиртовмісними засобами. Особливу увагу варто приділити дверним ручкам, робочому місцю касира, полкам і стелажам, до яких часто торкаються покупці.
 • Відмовтеся від відряджень та відвідування масових зібрань. Під час карантину варто звернути увагу на онлайн-навчання
 • Відмовтеся від тілесних контактів з іншими людьми: ніяких рукостискань і дружніх поцілунків.
 • Щодо масок: найефективнішими є маски N-95. Можете забезпечити ними своїх продавців, однак не забувайте про правила їх використання і часу застосування.
 • У магазинах можна встановити спеціальне обладнання: опромінювач - рециркулятор, він очищає повітря в приміщенні. Коштують не дешево, проте це буде разова покупка, яка прослужить не один рік.
 • З турботою про своїх співробітників ви можете провести внутрішню акцію - вакцинацію від грипу та пневмокока. Це точно забезпечить здоров'я ваших продавців на весь майбутній рік.


Дана стаття написана на підставі інформації наданої ВООЗ.

Надія
17-03-2020 в 15:58:40
Актуально. Притомні речі
Володмир
23-03-2020 в 14:55:20
Підскажіть де можна придбати пластикову перегородку для продавців продуктових магазинів. Не можу найти в інтернеті
Торгсофт
23-03-2020 в 22:36:42
Володимир, на жаль, ми особисто не займаємося цією продукцією, проте ми запитали у профільних спільнотах. Чекаємо від них відповідь. У магазинах МЕТРО ми бачили, що усі продавці в пластикових окулярах (на кшталт таких prom.ua/p1126844627-ochki-zaschitnye-delta.html) та масках. Можливо цей варіант допоможе вам. Тільки но нам хтось відповість щодо перегородок для касових зон - ми Вам одразу повідомимо.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором
Схожі статті