• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Який інтернет-магазин вигідно відкрити в 2019 році

25.01.2019

Продаж товарів в інтернеті знаходиться в списку найбільш популярних видів діяльності у бізнесменів-початківців. Поріг входу на ринок є низьким, а потенційних покупців чимало. У 2014 році жителі України купили товарів в онлайн-магазинах на суму в кілька мільйонів гривень. У 2015 році аналітики передбачали зниження інтернет-продажів на 5%. З 2010 року до того моменту він ріс, в середньому, на 42,5% в рік.

Зараз фінансова криза в країні знову в розпалі. Чи є сенс відкривати інтернет-магазин в такі періоди? Які види діяльності варто вибрати?

Представництва великих закордонних магазинів

Досвідчені у сфері інтернет-торгівлі бізнесмени вважають, що відкривати такий бізнес допустимо завжди. І він може стосуватися різних видів товарів.
Найбільш конкурентними є кілька ніш:

  • електроніка;
  • одяг;
  • взуття.

У галузях з високою конкуренцією найкраще відкривати представництво популярного бренду, якщо такого ще немає в країні.

Що потрібно зробити для цього? Вивчити топ-500 найпопулярніших інтернет-майданчиків закордоном і подивитися, у кого з них відсутні представництва в нашому регіоні. Там буде величезне роздолля для вибору: продукти, дитячі товари, ліки, товари для будинку.
Вигідним і затребуваним є також ніша полювання за новинками. Підприємці-початківці можуть знаходити товари в Америці чи країнах Європи, які ще ніхто не возить в Україну. І зайнятися їх продажем. Цю стратегію можна назвати безпрограшної в різні часи.
Закордоном популярним є також персоналізація товарів масового споживання. Ніша називається «mass customization». Прикладом може служити підписка на покупки іграшок, коли кур'єри раз на місяць привозять малюкові нову іграшку, яка відповідає її віку.

Як вигідно запустити сайт

Багато підприємців не чекають, поки програмісти зроблять їм складний магазин з хорошим функціоналом. Вони замовляють простенькі варіанти на безкоштовних платформах. Або навіть самі роблять їх за готовими шаблонами. Серед майданчиків з безкоштовними модулями для підключення магазинів найпопулярнішими є Wix, Tilda. В деякі роки кількість магазинів, зроблених на базі готових рішень, подвоюється.
Найпопулярніші напрямки - товари власного виготовлення або продаж унікальних для нашого регіону брендів.
Це можуть бути ковдри ручної роботи або баночки меду у красивому сувенірному пакованні. Кондитери та виробники шоколаду теж люблять продавати свій товар через мережу. Під час кризи багато людей починають свій бізнес, тому що у них не залишається іншого вибору. І багато хто з них виживають і процвітають згодом.

Тип товару має значення

Перед відкриттям інтернет-магазину важливо з'ясувати, які товари є затребуваними у публіки в мережі. Типовою помилкою є спроба продавати в мережі товари, які легко можна купити в багатьох інших місцях.

Кращі цінові ніші в мережі - дуже дешеві або дуже дорогі товари. Середній діапазон цін в інтернеті менш популярний, ніж крайні варіанти. Дорогі товари складніше продавати, на них немає масового попиту. Зате їх збут стабільний і в кризові часи. Рекламний бюджет буде потрібно невеликий. Продаж дешевого товару вимагає набагато більших вкладень у просування, ніж робота з дорогими брендами. Витрати на кур'єрів і операційну діяльність у продавців недорогих виробів вище, а рівень прибутку нижче.
Під час кризи обороти великих інтернет-магазинів падають на 10-15%, а у дрібних майданчиків з унікальним товаром іноді спад відсутня навіть у важкі часи. Особливо вигідними є бутики, орієнтовані на людей з хорошим достатком, що мають конкретне хобі.
Активно розвивається сегмент товарів для здорового способу життя. В рамках цих модних віянь стають актуальними особливі дієти, продукти для яких підібрати непросто. Товари для здоров'я в мережі продаються добре.

Ризики залишаються великими

Оскільки ринок інтернет-торгівлі розвивається в нашому регіоні давно, на ньому є чимало агрегаторів, які поступово витісняють дрібні магазини. До них відносяться, наприклад, KupiVip і Wikimart.
Великі гравці вже досягли економічної ефективності, оптимізували операційні витрати. Початківцям підприємцям з ними змагатися важко. Складнощів додає і те, що закордонні гравці на кшталт AliExpress теж цікавляться українським ринком і роблять спроби працювати з ним.

Це не зупиняє ентузіастів від того, щоб відкривати нові магазини. У поточних економічних реаліях багато видів бізнесу в країні знаходяться на етапі стагнації. Рости їм складно. Успіх дрібних гравців в області онлайн-торгівлі може базуватися на дуже вузьких нішах, що стосуються незвичайних товарів. Наприклад, це можуть бути колекційні марки для філателістів. Аудиторія покупців виявиться вкрай вузькій, але і в ній можна заробляти гроші.

Інтернет-магазини пора робити по-новому

Пройшли часи, коли інтернет-магазини здавалися прогресивними самі по собі. Поріг входу в цю галузь було таким низьким, що величезна кількість людей, націлених на короткостроковий прибуток, її заполонила. З'явилося безліч сумнівних онлайн-майданчиків, їх діяльність погано позначилася на іміджі галузі. Та й експорт товарів став справою складним. Прості точки для перепродажів теж втратили свій сенс, а оптовики продають в роздріб.

Виникла потреба в інноваційному комплексному маркетингу, який би торкнувся і типів продажів, і способів представлення товару в мережі.
Як приклад можна привести меблеві магазини. Їх представництва в мережі не завжди подобаються користувачам. А товар виробляється за старими шаблонами на застарілому обладнанні. І все це супроводжується низьким рівнем сервісу на рівні відділів продажів. Якщо раніше такі фабрики реалізовували товар в мережі, тепер їх не помічають. Виграють ті конкуренти, які влаштовують красиві шоу-руми, активно вкладаються в рекламу, надають додаткові послуги (збирання меблів, піднесення її на поверх).

У підприємців, які готові докладати зусиль для створення сервісу високої якості, у всіх сферах можуть бути переваги. Хіба що самі зайняті ніші (на кшталт техніки або одягу) зайняти складно. А в інших напрямках, включаючи меблі або продукти, занадто мало хороших гравців, чий підхід до сервісу ще не здається застарілим.

Для своїх клієнтів ми пропонуємо зручне і сучасне рішення - Синхронізація інтернет-магазином і програми обліку Торгсофт®. Ведіть справи якісно і сучасно!

Денис
11-03-2019 в 10:20:01
Лично я год назад начинал с бесплатной платформы, делал все сам, продаю я кстати различные статуэтки и брелоки ручной работы, спрос есть и не маленький, недавно вот заказал свой собственный сайт. Что могу посоветовать - правильное оформление, адекватные цены ну и конечно же реклама.
Михайло Васильович
30-05-2020 в 09:02:40
На цьому сайті сказано коротко про головне, проте я коли сам створював інтернет магазин основою було налаштування модулів та їх правильне функціонування
Vitaliy
31-05-2020 в 19:58:32
. В некоторых случаях действительно стоит обращаться к готовым разработкам, по крайней мере частично их использовать
Дарья
01-08-2020 в 16:46:56
макcимально информативный сайт, спасибо за информацию, которая действительно помогает.
Ігор З
23-11-2020 в 11:52:59
Дякую за цікаву статтю.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором