• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Маркетинг для НЕмаркетологов: як підприємцю просувати свій бізнес

19.03.2019

Однією з найпоширеніших помилок починаючого підприємця вважається незнання основних правил маркетингу або невміння їх використовувати. Тому у багатьох бізнесменів, ледь почали свою діяльність, опускаються руки, а всі спроби «розкрутити» свою справу виявляються безуспішними. В результаті чого прикладені зусилля стають марними, а бізнес-ідея залишається нереалізованою.

Що ж робити, якщо власну справу не приносить дохід? Чому у одних бізнес процвітає, а в інших нічого не виходить, як би вони не старалися. Здавалося б, є всі необхідні кошти і знання, є орендовані приміщення і найняті співробітники. Активно використовується реклама в соціальних мережах, створюються нові акаунти, а прибуток все одно не змінюється.

Кращим рішенням цієї проблеми є маркетинг, суть якого полягає в просуванні послуг. Завдяки правильній його організації, бізнес починає поступово процвітати і приносити хороший дохід.

Є цікава історія, що стала яскравим прикладом неправильно розподілу часу і помилковою розстановки пріоритетів.

Людина, що прогулювався по лісі, зустрів дроворуба, який намагався розпиляти дерево тупою пилкою. На питання, навіщо пиляти тупим інструментом, якщо можна заточити лезо і швидше впоратися з роботою, дроворуб відповів: «Я дуже зайнятий, мені ніколи точити!»

За таким принципом багато недосвідчених бізнесменів організовують свій бізнес. Замість того, щоб удосконалити наявні інструменти для досягнення мети, вони зовсім їх не використовують або ж застосовують не за прямим призначенням.

Бізнес можна назвати прибутковим, якщо він приносить стабільний дохід з мінімальними витратами. Основним джерелом доходу є нові або постійні клієнти, які користуються вашими послугами. Без покупця не буде прибутку, а значить, бізнес не зможе довго існувати. Більше клієнтів - успішніше бізнес. Щоб люди дізналися про вас, потрібно заявити про себе. Погодьтеся, купити швейну машинку для будинку або уславитися кращим кравцем в окрузі - абсолютно різні речі. Те ж саме і в підприємницькій сфері.

Як же зробити бізнес прибутковим, якщо підприємець нехтує маркетингом або у нього просто немає часу? Розібратися в цьому допоможуть 8 питань, які потрібно задати самому собі або обговорити з партнерами. Правильно сформульована відповідь вкаже вірний напрям для подальших дій.

8 основних питань

 • На кого орієнтований бізнес? Що ви знаєте про своїх покупців? Будь-яка діяльність спрямована на певне коло людей зі спільними потребами. Знаючи їх, можна швидко знайти потрібних клієнтів. Бізнесмену на час необхідно подумки уявити себе таким. Зрозумівши, як проходить їх звичайний день, можна з легкістю зрозуміти, хто ваші клієнти і чого вони хочуть.
 • Чому клієнт вибрав саме вас? За власною ініціативою або за рекомендаціями знайомих? Просувати потрібно той ресурс, звідки йде великий потік людей. Дізнавайтеся, запитуйте, цікавтеся, чому вибрали саме вас і використовуйте цю інформацію для подальшого розвитку. Чим активніше відбувається спілкування з покупцями, тим ефективніше результат ваших дій.
 • Який товар є найпопулярнішим з представленого асортименту? Проаналізувавши, чому певна продукція більш затребувана, можна виправити наявні недоліки. Спілкуючись з клієнтами, які користуються вашими послугами, можна дізнатися багато нової та корисної інформації, яка в подальшому обов'язково стане в нагоді.
 • Чи потрібна реклама товару або можлива самореалізація? Якщо продукт користується великим попитом без просування, то задумайтеся, як збільшиться прибуток, якщо зайнятися його просуванням. Чи зросте число нових клієнтів, якщо з'явиться більше інформації про товар?
 • З яких джерел клієнти дізналися про вас? Саме ті ресурси, з яких клієнт дізнався про вас, потрібно просувати. Це можуть бути соціальні мережі, реклама в друкованих виданнях або на будь-яких сайтах.
 • Чи достатньо інформативна ваша реклама? Закликає вона клієнта скористатися вашими послугами? Гарна реклама повинна бути цікавою і корисною. Рідкісний клієнт буде шукати інформацію про вас на інших сайтах. У ній має бути зазначена вся інформація про компанію: назва, номер телефону, послуги, що надаються і т.д.

Реклама та знижки

 • Рекламні повідомлення повинні спонукати до дій. Наприклад, «Зареєструйся та отримай знижку», «Підпишись та стань учасником розіграшу», «Купи один товар, другий отримай безкоштовно», «Приведи друга - отримай знижку 20%», «Скористайся послугою протягом місяця - отримай товар зі знижкою» і інші.
 • Чи передбачена знижка для постійних клієнтів? Утримати постійного покупця вигідніше, ніж займатися пошуками нового. Введіть систему знижок, бонусів і накопичувальних балів. Підтримуйте зв'язок з клієнтом через смс-повідомлення або дзвінки, повідомляючи про майбутні акції та вигідні пропозиції. Тільки робіть це ненав'язливо, інакше ризикуєте втратити дорого споживача.
 • Ким є ваші конкуренти? Які знання у них можна запозичити? Висока конкуренція вказує на хороший попит будь-якого товару або послуги. Це означає, що в даній сфері крутяться великі гроші. Конкуруюча організація - джерело нових знань і навичок.
 • У чому вони перевершують вас, що у них виходить краще? Які можливості у них є? Особливо корисні спостереження за конкурентами, що знаходяться в іншій географічній точці. Прямими конкурентами вони не є, але цікаві ідеї запозичити у них можна.

Система маркетингу працює за законом Парето. 20% активних дій дають 80% доходу. Зосередитися потрібно саме на цих 20%, що приносять прибуток. Додавши цей відсоток до своєї роботи, ви отримаєте успішний бізнес з прибутковими результатами.

Степан
20-03-2019 в 13:52:22
Незабаром збираюсь відкривати свій власний магазин. З статті почерпнув для себе багато нового та цікавого. Дякую :)
Нурлан
20-03-2019 в 14:15:43
Я не знаю, как лучше делат. Лучше нанимать маркетолога или можно без него??
Компания Торгсофт®
22-03-2019 в 09:30:45
Лучше, конечно, с маркетологом :) Но не всегда его может позволить себе бизнес, особенно со старта. Поэтому важно разобраться хотя бы в азах маркетинга самому :)
Ирина
30-03-2019 в 21:07:17
Спасибо за полезные и нужные статьи. Подскажите, занимаетесь ли вы "раскруткой" магазинов? Сколько может стоить эта работа?
Компания Торгсофт®
02-04-2019 в 09:55:56
Мы не занимаемся раскруткой магазинов, но в нашей программе много маркетинговых инструментов :)

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором
Схожі статті