• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Масова розсилка: сучасний спосіб залучення клієнтів

28.01.2019

У наш час складно знайти людину, яка б не отримувала хоч одну розсилку. Піцерії, торгові доми, інтернет-магазини - спеціальні пропозиції можуть надходити звідусіль. Це взаємовигідно: продавець отримує потужний інструмент для розширення своєї сфери впливу і залучення клієнтів, покупець завжди в курсі новинок та акцій. Але як зробити масову розсилку ефективною?

Існують різні типи масових розсилок, для кожного з яких передбачені свої норми та правила. У цій статті розглянемо особливості грамотної реалізації e-mail та sms розсилок.

Масова розсилка e-mail

Це один з популярних методів спілкування з клієнтом, яким користуються всі серйозні бізнес-організації. А ви чим гірше? Тим більше організація масової розсилки пошти зовсім не така важка, як може здатися, на перший погляд. Головне - виконувати всі дії організовано і послідовно.

1. Визначення цільової аудиторії
Само собою, для розсилки потрібні користувачі, які отримають ці повідомлення. Тож попередньо слід зібрати власну базу даних. Звідки беруться контакти клієнтів?

Існує безліч способів отримати заповітний e-mail потенційного клієнта:

 • безпосередня реєстрація на вашому сайті;
 • спеціальні односторінкові сайти - лендінги;
 • збір даних при оформленні замовлення;
 • пошук клієнтів на виставках та інших заходах.

2. Створення контенту для масової розсилки листів
Коли ви знаєте, до кого хочете донести зміст своєї пропозиції, справа залишається за малим - сформувати її. Для цього визначте, яку мету переслідували люди, коли погоджувалися отримувати повідомлення від вас, і спробуйте поставити себе на місце клієнта. Подумайте, яку інформацію і як часто він може від вас чекати, як вона повинна бути подана. 

3. Вибір сервісу
Сервісів, що організовують масову розсилку листів, є досить багато. Вони відрізняються інтерфейсом, вартістю і деякими іншими факторами. Не поспішайте вибирати та уважно вивчіть пропозиції всіх сервісів розсилки e-mail, а коли визначитеся, створіть свою розсилку в кілька простих кроків:

Створіть адресну книгу. Згодом вам не доведеться вказувати адресатів, вони збережуться в базі облікового запису, і ви зможете додавати нових клієнтів, сегментуючи по інтересах, геолокації тощо. 

Оформіть повідомлення. Важливо, що деякі сервіси надають готові шаблони, але ви можете поекспериментувати або звернутися до професіонала в e-mail маркетингу. У повідомленні важливий не тільки зміст, а й подача, а саме привабливість, барвистість. І, звичайно, текст.

4. Рекомендації по контенту
Ось кілька порад для тих, хто збирається створювати масову розсилку пошти самостійно.
Кожен клієнт вважає себе важливим і чекає відповідного ставлення до себе. Будьте ввічливі та привітні, покажіть свою прихильність.
Розсилайте тільки дійсно важливу інформацію. Адже якщо будете набридати клієнту частими повідомленнями, він, швидше за все, відмовиться від розсилки.

Особливу увагу приділяйте тексту повідомлення. Він повинен лаконічно передавати зміст пропозиції. Для деяких підприємств краще підійде офіційний і ввічливий тон, комусь - жартівлива і весела манера повідомлення, все залежить від того, чим ви займаєтеся, і хто складає вашу аудиторію.
Не перестарайтеся з об'ємом повідомлення. Навряд чи клієнт буде 15 хвилин читати текст. Подавайте інформацію стисло і коротко, щоб прочитання займало не більше 1-2 хвилин. Можна додати в лист посилання на повний текст пропозиції, який користувач зможе прочитати, якщо у нього виникне бажання.


5. Інтервали розсилок
Ідеальний проміжок часу між відправленнями повідомлень клієнтам становить один тиждень. Так ви зможете своєчасно нагадувати про себе, тримати користувача в курсі останніх змін, але при цьому не встигнете набриднути йому своєю нав'язливістю. Також варто пам'ятати про особливі свята, такі як Новий Рік або Різдво. Обов'язково привітайте своїх клієнтів.

Коли всі дані вказані, обов'язково перевірте розсилку і натисніть кнопку «Відправити». Згодом ви зможете змінювати частоту відправлення повідомлень, їх характер або контент, в залежності від результатів. 

Масові інтернет-розсилки - сучасний та зручний спосіб залучення нових клієнтів і спілкування зі старими. Але не кожен користувач читає такі повідомлення. Тому для деяких цілей краще підійде ще один спосіб інформування цільової аудиторії - масова розсилка смс. 

Масова розсилка смс-повідомлень

В цьому способі є ряд своїх переваг. Першим з них можна вважати діапазон охоплення - в наш час мобільний телефон є у кожного. Другою відмінністю вважається простота створення смс-розсилки - для цього не потрібна підготовка або особливі знання. Також важливо відзначити порівняно низьку ціну на послугу.

Точки контакту
Так називаються моменти взаємодії клієнта і підприємства. Їх можна дуже просто додати в масові розсилки SMS. У процесі роботи з цими точками клієнт приймає рішення про початок або продовження співпраці. І ці точки дозволять провести аналіз дієвості вашої розсилки.

У розсилці ви можете вказувати особливий номер для зв'язку, а пізніше підрахувати кількість дзвінків, що надійшли. 
Також можна вказати в СМС особливий промокод або посилання, а пізніше подивитися, скільки користувачів скористалися ним.
Відповідь на повідомлення від клієнта. Це може бути відповідь на питання, яке ви задали, чи уточнення якогось моменту, анкетування. Також необхідно вказати текст, відправивши який користувач зможе відмовитися від розсилки. Це теж точка контакту, хоч вона може мати негативний результат.

Типи масових розсилок смс
Існує кілька типів розсилок, кожна з яких має свою мету. Частина з них спрямована на спілкування з новими користувачами, інші повідомляють про щось вже актуальним клієнтам. Найчастіше підприємства використовують від одного до трьох типів розсилок. Ось повний список.

 • Масова СМС-розсилка - інструмент, призначений для виправлення однакового тексту всім номерам з бази даних.
 • Особиста СМС-розсилка - розсилає повідомлення вибірково. Можна відфільтрувати клієнтів за різними критеріями: вік, дата народження, стать та інше. Також можна додати особисте звернення до клієнта - це підвищить рівень довіри та точку контакту, наприклад, посилання на сторінку пропозиції.
 • Автоматична сервісна розсилка - повідомлення на кшталт «Ваше таксі під'їхало» або «Оплата проведена успішно». Іншими словами, сервіс повідомляє користувача про результат взаємодій.
 • Інтерактивні повідомлення - дозволяють виконати дію, відправивши відповідне повідомлення.

Альфа-підпис
Це недорога послуга, яку можна під'єднати до свого оператора зв'язку. Суть її в тому, що замість номера, з якого здійснюється розсилка, користувач побачить назву вашої фірми або бренду. Це зручно, оскільки вам не доведеться пояснювати, хто ви та навіщо пишете. До того ж згідно зі статистикою, багато повідомлень без альфа-підпису видаляються клієнтами відразу ж, без прочитання. 

Застосування СМС-розсилки

Цей інструмент може не тільки розповісти про нові пропозиції, а й повідомити про досягнення якоїсь мети. Наприклад, отримання замовлення або про подання таксі. Деякі підприємства пропонують своїм клієнтам забронювати столик, рейс або візит до перукаря за допомогою SMS.

З розвитком інтернету популярність СМС знизилася - користувачі почали застосовувати месенджери. А ось для підприємств цінність цієї системи стала особливо помітною останніми роками. Однак багато фірм неправильно підійшли до масової розсилки повідомлень: використовували куплені, а не власні бази, відмовлялися від альфа-підпису. І все одно ефективність і популярність технології росте, як і увага підприємців до неї.

Способи створення СМС-розсилки

Для тих, хто не знає як зробити масову розсилку смс, передбачений простий спосіб - можна звернутися до будь-якого великого мобільного оператора вашого регіону та укласти з ним договір. Також є можливість замовити власний альфа-підпис. Консультанти докладно розпишуть цінову пропозицію і принцип роботи, вам залишиться тільки визначитися з текстом та іншими параметрами, а потім підписати договір.

Також можлива розсилка смс через інтернет. Вона мало чим відрізняється від e-mail розсилки, хіба що в базу даних вноситься номер телефону, а не електронна поштова скринька. Масова інтернет-розсилка смс потребує реєстрації на відповідному сервісі, оформлення бази даних, створення самого повідомлення і запуску. Для користування пропонуються різні допоміжні функції.
Зверніть увагу, що деякі оператори та сервіси масових розсилок пропонують різну цінову політику та на умови. Не поспішайте вибирати, поки не ознайомитеся з усіма варіантами.

Для створення масової смс або email розсилки у Торгсофт також існує додаткова опція. Це дозволить вам повідомляти клієнтів про акції та персональні знижки не виходячи з програми обліку!

Елена
11-03-2019 в 08:39:56
На своей работе мы тоже используем массовую рассылку. Очень маленький процент тех, кто на нее откликается и покупает услугу. Многие просто раздражаются, особенно если рассылки частые. А с другой стороны, это работает на время. Т.е. возможно это человеку понадобиться в будущем. Он будет знать, куда обращаться.
Наталья
21-03-2019 в 12:20:08
Рассылка сообщений - сейчас как никогда актуальная тема. Поддерживать конект с покупателями и напоминать о себе сейчас очень важно. Без этого ни одна вывеска и ни одна акция не привлечет должного внимания к магазину. Сейчас работаю с вашей программой и думаю все-таки подключить рассылку сообщений из программы. Было бы хорошо, если бы вы написали статью о том как правильно составлять текст для зазывания в магазин? и что эффективнее смс или емейл рассылка?

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором