• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Немає реклами! Або з чого почати просування власного бізнесу?

11.06.2019

Отже, ви заснували свій бізнес, налагодили організаційний процес, владнали юридичні деталі і зіткнулися з питанням: які перші кроки необхідно зробити для його просування? Пропонуємо вам початкову покрокову інструкцію, яка допоможе піти у потрібному напрямі.

Аналіз аудиторії та фірм-конкурентів

Безумовно, з розвитком інформаційних технологій, найпопулярнішим просуванням зараз є інтернет-маркетинг, а особливо SMM (реклама в соціальних мережах). Але якщо ваш бізнес локальний (наприклад, ви продаєте напої у парку), можливо, інтернет вам і ні до чого. Досить лише буде декількох яскравих вказівок, що привертають увагу в найбільш людних місцях неподалік та вдалих маркетингових ходів (про них поговоримо трохи пізніше). Однак, якщо ви займаєтеся, наприклад, продажем товарів в інтернет-магазині, то без інтернету вам ніяк не обійтися.

Щоб зрозуміти, що саме вам потрібно від реклами й в якому обсязі нею займатися на початковому етапі, необхідно проаналізувати дві речі: рекламну активність ваших конкурентів (де і з якою періодичністю вони використовують рекламу, наскільки вона ефективна) та аналіз вашої аудиторії (якомога більш детально: стать, вік, рід занять, інтереси та інше). Реклама для чоловіків і жінок відрізняється, чи не так? А якщо включити в цей фільтр ще й вік? Додати трохи сімейного стану? :) Хто він - ваш клієнт? Хто той, хто платить гроші та приймає рішення про покупку?

Якщо провести такий аналіз, вам буде легше зрозуміти, де знайти свою аудиторію та як її грамотно залучити.

Пошук своєї унікальності

При цьому, важливо не забувати, що для вашої аудиторії ви повинні бути унікальні! Якщо ви займаєтеся оформленням подарунків - це повинно бути «з родзинкою», не схожим на те, що роблять в магазині за рогом. Якщо ви - навчальний заклад, то ваші програми, нехай навіть вони ґрунтуються на класичній базі, повинні бути свіжими й новаторськими. Важливо зрозуміти, на чому робити основний акцент у своєму бізнесі. Це може бути унікальний товар або кращі фахівці (що характерно для медичних послуг, наприклад).

І ось для цього нам і стане в пригоді аналіз конкурентів. Створіть таблицю і напишіть, що роблять вони й що робите ви. Намагайтеся абстрагуватися та вийти з ролі власника бізнесу, подивіться на ситуацію згори та виділіть сильні сторони свого бізнесу.

Якщо у вас взуттєвий магазин, то можливо ви частіше оновлюєте асортимент, або ж ваші постачальники дадуть фору італійським виробникам, або, можливо, прийшовши до вас в магазин відвідувачі зможуть не просто вибрати взуття, а й випити філіжанку кави в невимушеній атмосфері (до речі кав’ярні-магазини мають попит)? Чому б не заявити про це? Якщо про це ви не скажете, то хто ж про це дізнається?

Створення маркетингового плану

Попри свою творчу природу, реклама любить порядок та періодичність. Обов'язково створіть покроковий маркетинговий план з точною кількістю публікацій або акцій в місяць і чітко дотримуйтесь його. У будь-якого бізнесу є «вау ефект» та «накопичувальний ефект». Приплив клієнтів до нової незвіданою ідеї може бути різким, і так само різко згаснути. Але якщо ви систематично будете привертати увагу потенційних покупців, підвищення рівня продажів, хоч і плавно, але неминуче. Формування позитивного іміджу фірми також необхідно, як і наплив аудиторії. А поява постійних і лояльних клієнтів (для цього підключаємо систему лояльності - знижки, подарунки) буде вірним показником того, що все йде, як треба.

Думати про маркетинговий план - добре. Але як правило на цьому все і закінчується. Тут вашим помічником стане календар (ми для цього використовуємо Google Calendar) або щоденник.

Інформація на сайті (якщо він є) або в соціальних мережах вимагає постійного оновлення. Живого спілкування зі своїми клієнтами. Не варто тиснути на відвідувачів ваших сторінок постійною рекламою. Діліться з ними історіями, корисною інформацією, цікавими роздумами, досвідом, фотографіями з короткими коментарями, порадами. Загалом публікуйте те, що читали б ви, або вже якщо бути точним, ваша цільова аудиторія.

Маркетингові «фішки»

А тепер поговоримо про креатив. Ви вже зрозуміли, у чому ваша індивідуальність. Прийшов час яскраво висловити це! Маркетингові акції для різних видів бізнесу можуть бути абсолютно різними. Про їх різноманітності й реалізації в Торгсофт ми писали тут.

Є соціальні акції (за деякими даними, 41% покупців купує продукт тому, що він пов'язаний з якоюсь екологічної або соціальною місією), «сарафанне радіо» - неформальні способи передачі усної інформації про товар або послугу від споживача до споживача, подієвий маркетинг, орієнтований на продажу через заходи (відкриття, презентацію, виставку або свято). Чудеса маркетингу також можуть використовуватися в оформленні зовнішньої реклами.

Наведемо приклад чудової реклами магазину квітів, на вітрині якого великими літерами написано: «Наскільки вона розсерджена»? І кілька варіантів відповіді: а) маленький букетик; б) букет побільше; с) величезний шикарний букет квітів.

Такої реклами в інтернеті багато, переглядаючи її, можливо, і ви вигадаєте креативну ідею! Для використання цієї техніки вам може стати в пригоді книга Остіна Клеона "Кради як митець". Вчіться спостерігати і вибирати для просування свого бізнесу кращі ідеї, ті, що вже працюють, доповнюючи їх своєю індивідуальністю. І не забувайте використовувати гумор - це завжди приваблює.

Вибір маркетингових інструментів завжди індивідуальний і вимагає певних експериментів - фантазуйте!

Потрібно більше інформації? Читайте про рекламу для бізнесу на нашому сайті:

Як рекламувати свій магазин?

Бути чи не бути брендуванню автомобіля?

Автор: Наталія Грабовська 

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором