• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Особливості керівних посад

27.02.2019

Хто сьогодні, тільки влаштувавшись на нову роботу і нікого не знаючи, не думає про ріст по кар'єрних сходах та хороше місце керівника організації? Звичайно, всі сплять та бачать себе керівниками великих підприємств та організацій. Це природне бажання кожного молодого фахівця і простого робітника. Але, щоб стати керівником навіть маленької за чисельністю і обсягами виробництва організації, потрібно зважити свої недоліки, можливості та перерахувати всі за та проти.

Так, хороші керівники завжди в пошані і мають багато можливостей і переваг:

 • висока зарплата і хороше матеріальне становище;
 • повага колег і підлеглих;
 • задоволення особистих амбіцій.

Керівник

Але є і протилежна сторона всієї краси управління людьми - це велика відповідальність за тих же людей, якими керуєш, а також ненормований графік роботи. Адже керівник будь-якої хвилини повинен нести відповідальність за роботу всього підприємства в цілому. Для нього немає свят і вихідних, особливо у випадку з підприємствами, які працюють цілодобово.

Кожен керівник повинен відповідати тим вимогам, які поставлені до бажаючих отримати таку відповідальну посаду. Вимог багато, але можна зупинитися на найголовніших:

 • вміння спілкуватися з людьми і знаходити до кожного підхід;
 • працьовитість і завзятість;
 • здатність нести відповідальність за прийняті рішення;
 • кмітливість;
 • цілеспрямованість.

Крім цього, потрібно щодня відточувати свої знання в області економіки і менеджменту, бути в курсі всіх подій, що відбуваються в рамках очолюваної організації. Керівник повинен бути прикладом не тільки для своїх підлеглих, а й для оточуючих. Будь-яка організація за родом своєї діяльності постійно співпрацює з іншими організаціями не тільки на внутрішньому ринку, але і у світових масштабах. Керівник є візитною карткою компанії, і багато в чому успіх в переговорах і співпраці організації залежить від його ділових здібностей.

А хто і як стає керівником? На дане питання однозначної відповіді немає і бути не повинно бути. Все залежить від самого кандидата. Мати вищу освіту зовсім не обов'язково, а ось достатній стаж, досвід роботи і спілкування з людьми вітається в першу чергу. Також потрібно мати велику силу волі і цілеспрямованість. Цьому не вчать у школі та в інституті. Все приходить з практикою і ще раз практикою.

Коли керівника призначають з боку, йому дуже складно буде довгий час зрозуміти весь складний процес даної організації. На період адаптації часто йдуть роки. Все це негативно відбивається на виробничому процесі і взаєминах між співробітниками. Однак великою перевагою є те, що такий керівник при правильному позиціонуванні спочатку вже матиме авторитет серед підлеглих. Другий варіант - шлях по кар'єрних сходах від рядового співробітника до керівника, який проходить на одному підприємстві.

Кар'єрні сходи

Такий керівник знає досконально виробництво в цілому і специфіку роботи, знайде вихід з будь-якої ситуації навіть в самі кризові часи. Тільки ось підлеглі навряд чи будуть відчувати себе під надійним захистом і впевненими в завтрашньому дні, тому що всього пару тижнів назад цей керівник був таким же рядовим співробітником, як і вони самі. Такій людині складно домогтися беззастережно підпорядкування або хоча б поваги.

Щоб стати дійсно гідним керівником, важливо пам'ятати: це не тільки великі гроші і визнання суспільства, а й тернистий шлях, кропітка праця і колосальна відповідальність за інших. Така природа економіки і ринкових відносин.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором