• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Інтернет-магазин в Інстаграм з нуля: як знімати Stories, що викладати в стрічці і як працювати з клієнтами

20.02.2021

Відкрити інтернет-магазин в Інстаграм з нуля

Інтернет-магазин в Instagram ви можете зробити самостійним майданчиком, або як додаток до головного сайту з метою розширити аудиторію. За статистикою, 43% користувачів соціальної мережі заходять в додаток більше трьох разів на день, 57% користувачів як мінімум раз на день. Врахуйте, що як мінімум один бізнес-профіль відвідують 200 мільйонів осіб щодня. Також дані статистики свідчать про те, що рекламні кампанії в Інстаграм в 9 разів ефективніше, ніж в інших соцмережах.

Які ніші в Instagram трендові?

 • Косметика декоративна, лікувальна і для догляду, для професійного або повсякденного використання. Зверніть увагу, що 70% ринку займають товари корейських виробників. Для підвищення попиту і залучення клієнтів такі онлайн-магазини в Інстаграм співпрацюють з професійними лікарями (наприклад, дерматологами або трихологами), пропонуючи безкоштовні консультації фахівців.
 • Харчові продукти, кулінарні блоги, служби доставки. Харчові продукти й приготування їжі - це трендові напрямки 2020 року в Інстаграм і ця тенденція збережеться і у 2021 році. Популярними є і спрощені системи харчування. Це звичайні продукти, доступні багатьом. Екзотика ж тільки набирає обертів.
 • Повсякденні товари. Господарська продукція (посуд, засоби для прибирання, інструменти), домашній текстиль, недорогі предмети декору.
 • Дитячі товари. Ця ніша завжди затребувана і з кожним роком розширюється. Обумовлений такий ріст тим, що "на дітях економити не можна".
 • Одяг та аксесуари. Ця ніша заповнена на 100%, однак кожен, хто запропонує новинку з урахуванням інтересів цільової аудиторії соцмережі, може зайняти своє місце і розвивати бізнес. Головне - вести грамотну стратегію просування.

Як визначити і знайти цільову аудиторію в Інстаграм?

Аналізуючи цільову аудиторію (ЦА) соцмережі, орієнтуйтеся на параметри:

 • Стать. В аналізі враховуйте різні нюанси. Наприклад, якщо продаєте дитячі товари, то в 90% випадків адресуйте своє посилання до жінок.
 • Географія. Грає роль, якщо магазин не робить відправок за кордон або у бізнесу обмежена сфера: доставка, харчування, прокат костюмів, послуги фотографів або дизайнерів.
 • Вік.
 • Захоплення.

Також визначте соціальний статус і сімейний стан. Запускаючи власний магазин в Instagram, переймайте досвід конкурентів. Опис потенційних клієнтів знайдете у підписниках конкуруючої компанії, потім зможете проаналізувати особливості майбутніх покупців.

Як знайти цільову аудиторію

Реєструючись у соціальній мережі, 80% користувачів вказують реальний вік, стать, місце розташування, а також заповнюють розділ інтереси та переваги. Відбирають ЦА, орієнтуючись на критерії:

 • Хештеги. Це ключові слова, які описують стан або дію і полегшують пошук. Наприклад, #спорт #клуб #відпочинок #одяг.
 • Локація. Публікуючи фото або відео контент, користувачі вказують місцезнаходження. Також в шапці профілю вказано рідне місто або поточне місце проживання власника акаунта.
 • Фоловерів. Знайшовши сторінки конкурентів, оминайте ботів, визначте живих та активних користувачів і підпишіться на них. Такий крок зацікавить користувача і той обов'язково перегляне ваші пропозиції, адже вже підписаний на конкурента і це означає, що такі товари або послуги йому цікаві. А раптом ваша пропозиція вигідніша?

Мінус таких пошуків в тому, що збір даних вручну - це рутина і забирає час. Щоб полегшити і прискорити цей процес, можете скористатися спеціальними сервісами (парсери), які збирають і фільтрують базу, відсіваючи ботів, а також із зібраних даних виключають закриті акаунти. Є платні і безкоштовні сервіси, які також можуть пропонувати тестові періоди.

Зверніть увагу на сервіс Popsters, який допоможе вказати, який контент подобається ЦА. Аналізує сторінки конкуруючих фірм, знаходить свіжі ідеї для публікацій, фільтрує які записи приваблюють аудиторію (сортує за форматом і обсягом тексту, змістом публікацій).

Вимоги до аккаунту в Інстаграм

Створюючи бізнес-аккаунт в Інстаграм, вибирайте категорію "Бізнес". Далі дотримуйтесь інструкції та заповніть всі форми. Продумайте назву облікового запису, завантажте фото і створіть опис. Опис зробіть коротким і змістовним, додавши 2-3 ключові фрази. Фахівці рекомендують звертатися за допомогою до професійних дизайнерів, які зроблять логотип магазину і фотографів або контент-менеджерів, які оформлять товар або послуги.

 • Не виставляйте у профілі тільки асортимент товарів. Це бонус, якщо продукція цікава візуально і зроблені професійні фотографії. Тоді користувачі з інтересом спостерігають за спамом фото у стрічці. Наприклад, фотошпалери, одяг, портрети на замовлення. Однак, коли магазин продає побутову техніку, електрику або сантехніку, навряд чи передплатникам цікаво постійно спостерігати за такими товарами у стрічці. Тому і рекомендують залучати до наповнення сторінки нестандартно мислячих фотографів та контент-менеджерів, які створять цілісну та цікаву історію на знимках або відео.
 • Створіть два акаунти. Один виконує роль каталогу та прайсу. Таку сторінку наповнюйте фотографіями, описами товарів і переліком послуг, вкажіть контактні дані. Другий аккаунт - особистий, де будете розповідати історію бренду, показувати деталі виробництва, інформувати про новини та досягнення, показувати спосіб життя. У шапці другого профілю вкажіть посилання на перший.

Як спілкуватись з підписниками в Інстаграм?

Інтернет-магазину необхідно стати лідером думок. Тільки так у вас захочуть купити і прислухатися до порад, стежити за перебігом подій.

 • Головний козир - чесність. Наприклад, ви створили інтернет-магазин одягу власного виробництва. В асортименті є товари, які відносять до класу мас-маркет, а також ексклюзивна продукція. Ціни відрізняються. Розкажіть користувачам чому. Наприклад, якщо мова йде про сукню з мас-маркету, однозначно, що виріб пошитий з дешевшої тканини, в той час як на створення ексклюзивного вбрання витрачено більше часу, закуплені матеріали вдвічі дорожчі. Зверніть увагу, що чесність стала фішкою популярних блогерів, які неодноразово в Stories підкреслюють, що не рекламують продукцію, якість якої не подобається і чим би не стали користуватися самі.
 • Будьте відкриті. Показуйте підписникам деталі виробництва, розповідайте про труднощі, смішні історії з клієнтами. За такими акаунтами цікаво спостерігати.
 • Не рекомендується приховувати ціноутворення на продукцію. Розкажіть про витрати на працю, вартість матеріалів, оренду приміщення або цеху, доставку, систему оподаткування.
 • Якщо не готові розповідати про ціноутворення, розкажіть, хто займається виготовленням продукції, як вигадуєте дизайн і де берете натхнення створювати унікальні новинки.
 • Діліться процесом зйомки товарів, також фотографіями друзів та партнерів, співробітників інтернет-магазину, розповідайте в Stories про цікаві звички, хобі, бізнес-ідеї.

Робота з покупцями

Будьте активні, однак якщо не встигаєте, візьміть на роботу людину, яка буде протягом 10-ти хвилин відповідати на запити користувачів в Діректі та коментарях.
 
Формуйте лояльну аудиторію:

 • Не бійтеся блокувати негативні коментарі, а також рекламні повідомлення. Існує категорія невдоволених користувачів, яка критикує постійно. Додавайте таких до "чорного списку". Не змушуйте підписників та потенційних клієнтів копирсатися в цьому бруді, намагайтеся, щоб негатив не асоціювався з магазином.
 • Не блокуйте усіх підряд. Адекватно реагуйте на зауваження тих, хто купив товар або послугу, проте залишився незадоволений. Якщо користувач залишив негативний відгук, дізнайтеся деталі замовлення і з'ясуйте питання. Навчіться визнавати помилки, адже ніхто не працює ідеально. Якщо клієнт незадоволений з вини магазину, компенсуйте втрачений час та кошти, подарувавши, наприклад, купон на знижку. Розповідайте про такі ситуації підписникам, показуйте, як виправили помилку, подавайте все з позитивного боку.
 • Дякуйте користувачам за відгуки, коментарі та реакції, діліться ними, показуйте адекватні зауваження і обговорюйте Stories.

Контент для інтернет-магазину в Instagram

 • Опис товарів. Пишіть коротко. Додавайте цікаві факти або діліться особистим досвідом, розповідайте про історію появи товару в магазині. Можете розповідати і показувати приклади того, як люди вирішують проблеми за допомогою товарів та послуг. Головна мета - викликати емоції і обговорення. Уявляйте, що розмовляєте з клієнтом, який сидить навпроти вас.
 • Розкажіть про призначення товарів. Описуйте емоційні переваги продукції. Наприклад, якщо продаєте сарафани та спідниці з льону, додайте, що в цих речах буде комфортно навіть при температурі +40. Після того, як привернули увагу, вкажіть ціну, посилання на сайт або профіль. Намагайтеся, щоб назва магазину або бренду знаходилася перед очима у клієнта постійно.
 • Створюйте редакційну політику, складайте технічне завдання (ТЗ) для постів в Інстаграм.
 • Можете ввести цікаві рубрики, пов'язані з продажами - товар дня або тижня, приділіть цьому продукту 100% уваги, розкажіть чому його потрібно купити.
 • Контент для підписників - регулярно публікуйте відгуки та фото людей з товаром.
 • Пообіцяйте знижку або подарунки тим, хто викладе куплену продукцію магазину у себе в акаунті або Сторіс.

Як правильно знімати Stories

Чим більше знімаєте, тим вище охоплення публікацій і кількість показів. Також проводьте прямі ефіри для передплатників. Робіть історії унікальними та цікавими, дотримуючись рекомендацій:

 • Діліться фактами про бренд та нішу в цілому.
 • Розповідайте про особисте.
 • Анонсуйте появу новинок, спонукаючи користувачів підписатися на оновлення.
 • Розмовляйте з підписниками, цікавтеся думкою, регулярно запитуйте, що клієнти хочуть дізнатися про магазин або про вас особисто.
 • Робіть прямі ефіри з експертами.
 • Діліться життям або робочими моментами співробітників.
 • Розповідайте про Лайфхаки з використанням товарів.
 • Регулярно відповідайте на питання підписників, організовуйте окремі рубрики, як це роблять блогери.
 • Публікуйте розпаковку товарів.

Зверніть увагу, що прямий ефір триває 20-60 хвилин. Однак головне - це не час, а активність та інтерес глядачів, тому говоріть по справі. Складайте окремий контент-план і для Сторіс, і для прямих ефірів.

Актуальне в Інстаграм

Це закріплені Stories, які об'єднують в групи. Актуальні залишають корисну для передплатників інформацію:

 • Асортимент магазину.
 • Відгуки покупців.
 • Опис бренду, переваги, досягнення.
 • Дані про знижки.
 • Новинки.
 • Відповіді на типові запитання.

Оформлюйте Актуальне в єдиному стилі. Це поліпшує впізнаваність бренду та лояльність клієнтів.

Як просувати інтернет-магазин в Інстаграм

 • Таргетована реклама. Налаштовується через рекламний кабінет Фейсбук і потім з'являється в стрічці новин користувачів. Це платне просування, проте гроші списуються з рахунку тільки за кліки або переходи по рекламі. Якщо не розбираєтеся в цьому питанні, скористайтеся послугами фахівців.
 • Реклама у блогерів платно або за бартером. Враховуйте, що ЦА блогера повинна бути схожа з аудиторією інтернет-магазину. Зверніть увагу на те що рекламує блогер, подивіться активність фоловерів. Попросіть, щоб рекламні матеріали попередньо надіслали на узгодження. Аудиторія блогерів вже налаштована купувати, тому ваше завдання - створити унікальну пропозицію. Складіть технічне завдання, вказавши, що конкретно хочете бачити в рекламі.

Як виглядає успішне просування в Інстаграм (на прикладі магазинів-клієнтів компанії Торгсофт):

   • Miraton.ua. Не бійтеся робити незвичайні і водночас стильні фотографії. Доказ тому - інтернет-магазин взуття та аксесуарів Miraton.
Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Miraton.ua (@miraton.ua)

  • KRISSTEL - український бренд ділового одягу для жінок. Сторінка в Інстаграм демонструє впевненість, лаконічність та водночас різноманіття.
Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от KRISSTEL (@krisstel_ua)

 • Аналогічна ситуація і з відомим українським брендом Red and Dog, де ставка зроблена на якість, оригінальність та безпрограшність. 
Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Red and Dog (@redanddog)

Мостюк Сергій
12-10-2021 в 20:10:58
Я так розумію, питання розкрутки бізнесу в Інстаграм слід вивчати більш широко
Валерій
03-02-2023 в 11:23:14

Чудові поради, як розкрутити свій профіль в Інстаграмі. Автор завжди дає слушні поради. Інстаграм - дійсно прогресивна соціальна мережа, тому при бажанні тут можна непогано заробляти. 

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором