• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Чому робити знижки не завжди вигідно?

22.01.2019

Кожне наближення свят означає прийдешнє оголошення знижок, скрізь і на все. Розпродажі стали вже звичними і для покупців, і для власників магазинів. Останні навіть не замислюються, чи є необхідність в знижки для їх бізнесу. А варто було б подумати ...
Якщо ви продаєте успішно, не вдаючись до знижок, навіщо йти на поводу сформованою традицією, яка вам невигідна.

Навіщо ви знижуєте ціну

1. Відбити покупців у конкурентів

Починається розпродаж, і покупці прагнуть купити товар там, де ціна нижча. Якщо ви продаєте такий же товар, як і ваші конкуренти, відрізнитися від них ви можете тільки ціною. Тому зрозуміло ваше бажання заманити покупця за допомогою знижки.

Чому знижувати ціну невигідно

Щоб цей прийом приніс вигоду, знижку треба робити не менше 15%, інакше вона не приваблива для покупця. Чим вища знижка, тим менший прибуток. Так і до збитків недалеко ...
А як же конкуренти? Як у них виходить продавати з великими знижками? Не виключено, що вони працюють у збиток, і це їхній головний біль. Може бути, вони знизили собівартість товару. Якщо вони зробили це за рахунок якості товару, в перспективі можуть втратити клієнтів, для яких якість важливіше ціни. Якщо вони зуміли оптимізувати свої витрати, вам теж слід проаналізувати можливості щодо зниження витрат на виробництво або закупівлю товару, на доставку і зберігання.

2. Заробити на розпродажі

Ви розраховуєте на додатковий прибуток, тому що знижки дозволять залучити більше покупців і збільшити товарообіг.

Чому знижувати ціну невигідно

Для досягнення цієї мети потрібно домогтися істотного зростання продажів. Щоб рівень прибутку залишився колишнім при зниженні ціни на 5%, треба продати товару мінімум на 30% більше. При зниженні ціни на 10 і 15% товарообіг повинен бути ще вище. Ви впевнені, що даючи знижки, зможете отримати значно більше покупців тільки зниженням цін?

3. Залучити нових клієнтів

Ви хочете розширити базу клієнтів і надалі запрошувати їх в магазин, роблячи розсилки.

Чому знижувати ціну невигідно

Покупці, яких привабила лише знижка, що не будуть купувати товар за повну ціну. Їх ви знову побачите тільки наступного розпродажу. Ті ж покупці, які оцінять ваш товар незалежно від знижки, стануть вашими постійними клієнтами. Але таких клієнтів можна мотивувати на покупки, інформуючи про якість і корисність товару. Немає необхідності робити знижки, втрачаючи прибуток.
Крім того, подумайте, як ви будете справлятися із збільшеним потоком покупців. Якщо не буде достатнього запасу товару, не будете встигати консультувати клієнтів, упаковувати і доставляти товар в строк, втратите клієнтів. Навіть знижки не допоможуть.

4. Розпродати товарні запаси

Ви розраховуєте позбутися залежалих або сезонних товарів. Розумно. Але проаналізуйте вплив на вашу прибуток.

Чому знижувати ціну невигідно

Просто порахуйте ваші втрати прибутку в разі зберігання сезонного товару і в разі продажу його зі знижкою. Припустимо, дощовик коштує $ 10, його зберігання між сезонами обходиться в $ 1,5. Зниження ціни на дощовик більше 10% не вигідно.

Як продавати без знижок

Мета покупців - не знижка, мета покупців - корисний товар. Додайте цінності свого товару наступними способами.
Підвищуйте якість сервісу: використовуйте красиву й оригінальну упаковку, запропонуйте кілька способів оплати і доставки.
Запропонуйте товар, якого немає в інших. Ви можете виробляти унікальний товар або імпортувати з інших країн то, чого ще немає на нашому ринку.
Поліпшите сайт вашого магазину. Зробіть його симпатичним і зручним для відвідувачів, постійно оновлюйте контент, використовуйте онлайн-консультування.
Проявляйте увагу до покупців. Надсилайте привітання з днем ​​народження, розсилайте корисну інформацію, нові каталоги товарів, робіть доповнення до купленого товару в вигляді маленьких подарунків. Так ви зможете зробити товар більш цінним для ваших клієнтів, а інтернет-магазин - прибутковіше.

Не переоцінюйте значення знижок для успішної торгівлі. Краще оцініть переваги свого товару і використовуйте їх для його просування.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором