• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Чому книги краще читати, а не слухати

19.02.2019

У сучасному суспільстві аудіокниги отримали велику популярність. Вони не вимагають великих фінансових вкладень. Але для кращого засвоєння матеріалу книгу необхідно прочитати.

екрети прослуховування аудіокниг

Засновник фонографа Томас Едісон навіть не підозрював, наскільки його відкриття стане поширеним. Мода на прослуховування аудіокниг швидко набрала обертів. З 2013 по 2017 роки прибуток від їх реалізації в Англії збільшилася на 148%. Канада і Сполучені Штати Америки в 2016 році продали на 21% більше аудіокниг, ніж за минулий рік.
Такий ажіотаж пояснимо: прослуховування озвучених книг можна поєднувати з приготуванням їжі або інший рутинною роботою. Для їх зберігання не потрібен окремий ящик. Випустити таку книгу легше. Для людей з вадами зору людей цей формат сприйняття інформації найбільш прийнятний. Він відкриває нові можливості в літературі і дозволяє розумово розвиватися.


Переваги паперової книги

Як би аудіокниги були поширені, вони не витіснять друковані видання. Це пояснюється тим, що для засвоєння інформації на цифровому носії потрібно більше часу, ніж на звичайне читання. Голос озвучивающего особи не завжди сприймається на слух, а замальовки і схеми неможливо відтворити при запису аудіокниг.

Важливо! Інформація, отримана через цифровий носій, сприймається гірше, оскільки увагу слухача направлено на кілька речей одночасно.

За даними дослідників, слухаючи аудіокнигу, зацікавленість до матеріалу знижується. Отримані відомості залишаються без уваги, тому що немає зорового контакту з текстом. Цікаво, що під час експерименту учасники не виконували інших справ. Вони уважно вслухалися в текст, проте все одно відволікалися. А увагу тих, хто виконував іншу роботу і включав аудіокниги на цифровому носії, розсіювалося ще більше.

Однак інформація запам'ятовується ще гірше, якщо її переглядати на відео. Фахівці встановили, що при прослуховуванні матеріалу він більше проникає в мозок, ніж при його відтворенні на моніторі. Це доводить прискорене серцебиття слухача, електрична активність шкірних покривів і підвищена температура.

Способи запам'ятовування книги

Аудіокниги підійдуть для тих, хто не має часу на читання. Якщо ж потрібно запам'ятати інформацію - текст краще прочитати вголос.
Для найкращого результату рекомендується використання популярних методів: виділення важливих фрагментів; коментування прочитаного в колі знайомих; записування важливих цитат.
Слідуючи цим прийомам, читання принесе задоволення, поповнить словниковий запас і підвищить інтелектуальний рівень.

Лариса
12-03-2019 в 12:06:50
Есть книги со сложным текстом, которые вообще плохо воспринимаются на слух. А женские детективы или фентэзи, наоборот, только слушать!
Лариса
12-03-2019 в 14:40:48
Есть книги со сложным текстом, которые вообще плохо воспринимаются на слух. А женские детективы или фентэзи, наоборот, только слушать!
Евгений
21-03-2019 в 13:23:46
Печатные книги всегда будут лучше восприниматься, каким бы ты не был аудиофилом, при зрительном контакте информация усваивается лучше

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором