• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Чому закриваються магазини?

22.01.2019

Які причини закриття магазинів?

В епоху сучасних технологій все частіше стали закриватися магазини брендового одягу. У США низький відсоток безробіття і висока платіжна спроможність у населення. Незважаючи на це, такі фірми як Guess, Gap, Michael Kors, Abercrombie & Fitch масово прибирають все з прилавків, залишаючи торгові центри порожніми. Компанія Nike бойкотує продукцію інших фірм в своїх магазинах, щоб залишити асортимент тільки своєї фірми.

Адміністрація універмагів Macy's планує звільнити 10000 працівників магазинів. American Apparel зізнався в руйнуванні своїх мереж. Багато фахівців стверджують, що за 5 років можливе закриття 50% торгових точок. Масове закриття магазинів в Північній Америці трапляється через те, що більшість фірм не може вилізти з кредитних боргів. Розмір площі, виділеної під магазини в 5 разів більше, ніж в Європі, але це не допомагає фірмам отримати виручки.

Moody's оцінює ситуацію так, що через кілька років відбудеться повтор ситуації 2008 року. А саме - малий ритейл буде шукати можливості отримати грошовий дохід, але не зможе цього зробити і загрузне в кредитах.

Європейський та український спад

У зв'язку з закриттям магазинів в 2014 році з українського ринку пішли такі світові бренди як LaSenza, Mexx, C & A, NewLook, American Eagle Outfitters. При цьому фірми, які залишилися на ринку, відкладають запуски нових колекцій, як наприклад це робить H & M. Хоча в останнього гіганта справи йдуть погано не тільки на українському ринку. В Європі його продажі впали і стали найнижчими за минуле десятиліття. Великим потрясінням стало те, що у британського бренду Topshop виручка впала на 79%. Фірма Adidas, яка добре закріпилася на українському ринку, теж закриває свої магазини, влаштовуючи розпродажі. Victoria's Secret перед запуском свого товару добре вивчила український ринок. Спочатку вони відкрили магазини з продажу парфуму, а потім нижньої білизни.

Одна з медіа причин закриття магазинів


За статистикою, прибуток світового інтернет-магазину Amazon росте з кожним роком. За 6 років вона збільшилася в 5 разів. 50% сімей в Америці оформляють підписку Amazon Prime. Її використовують ті, хто купує товари з мережі хоча б 1 раз в тиждень. Причиною оформлення передплати є те, що людям не доводиться ходити в магазин. Все привозять додому за вигідними цінами.

Торгові центри замінюються диваном. Все більше населення починає замовляти речі з інтернету. 20% роблять це за допомогою своїх смартфонів. Компанії H & M довелося скоротити асортимент продукції, що випускається, щоб споживачі не губилися в величезному виборі речей при покупці онлайн.

За даними, які надала Національна федерація рітейлерів США, інтернет-магазини обслуговують більшу кількість клієнтів, ніж торговельні центри. Однак Topshop, H & M, Guess, Gap теж виставляють на продаж свою продукцію в мережі. Їм не вдається ліквідувати товар, що призводить до закриття магазинів.

Популяризація брендів

Всі компанії, які закривають свої точки продажів, представляють товар за низькими або середніми цінами. Раніше їх магазини були розташовані на кожній вулиці, а великі і барвисті вивіски привертали уваги. Величезна кількість студентів вважали, що носити толстовку бренду Gap дуже модно. Половина підлітків Америки, купуючи продукцію Abercrombie & Fitch, робили з них шкільну уніформу. Однак у 2010 році смаки змінилися. На ринку з'явилися такі гіганти як Gucci, Гоша Рубчинський або Louis Vuitton x Supreme. Цінова категорія на колекції даних фірм запропонована для людей з високим достатком. Тому молодь відносить бренд Gap до якої-небудь фірмі без імені, який можна придбати в дешевому інтернет-магазині. Так, Amazon випускає одяг, схожий на відомий бренд за низькою ціною. А мережа магазинів Asos створює власну продукцію під своєю маркою. Тому споживачі не хочуть платити більше, якщо схожу річ можна купити дешевше.

Купити одяг стало простіше

Зараз дешевий бренд нічого не варто. В Україні і США все більше падає ціновий сегмент. Доступна одяг практично нічим не приваблює покупців. Унікальністю володіють лише молоді проекти, про які можна дізнатися з мережі. Великі універмаги як Asos іноді рекламують нові бренди.

Такий гігант як Zara досі не ліквідує свою продукцію і не закриває магазини. Це пов'язано з тим, що вони аналізують новинки багатьох люксових брендів і викладають їх на прилавки з меншим цінником. Так у покупця з'являється можливість купити брендову річ за середню ціну.

Як розваги впливають на закриття магазинів

Ще однією причиною закриття магазинів є ставлення до одягу в наш час. Далеко не вся молодь готова витратити кошти на брендову річ. В Америці гроші спускають на подорожі або продукти. Це пов'язано з тим, що одяг, який носять в звичайному житті, може підійти не тільки для прогулянок, а й для ділових переговорів. Потреби на покупку нових товарів не виникає.

За результатами досліджень, проведеними NPD Group, більше половини американських працівників ходять на роботу в одязі, призначеної для повсякденного життя. В українських компаніях тільки 8% переслідують правила жорсткого дрес-коду. У працівників, які обслуговують населення, все менше стають актуальні офісні аксесуари.

Досить велика кількість брендів пропонують речі-трансформери, які можна вдягнути не тільки на прогулянку, а й на ділову зустріч. На відео хостингу YouTube щодня заливають відео те, як змінювати свій образ, правильно поєднуючи базові речі з аксесуарами, не використовуючи новий одяг.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором