• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Заохочення працівників: 5 дієвих способів

28.12.2018

Людина може виконувати дію тільки з двох мотивів: цікавість і заохочення. І якщо про перше на роботі мова йде рідко, то про друге - ще рідше. Адже кожен співробітник буде радий, якщо його похвалять, але керівництво рідко йде на такі кроки. І зовсім даремно - мотивований працівник здатний досягти набагато кращих результатів у порівнянні з тим, хто впевнений, що його старання залишаються непоміченими.


Підприємцям, які знають про «The Carrot Principle», відомо, що заохочення працівників позитивно позначається на прибутку підприємства в цілому. Автори книги дослідним шляхом довели, що звичайна похвала може призвести до значного приросту продуктивності працівника і, як наслідок, виторгу. Але далеко не кожен керівник користується цим правилом, в основному з таких причин:

 • так ніколи не робили на попередніх місцях роботи;
 • керівник і сам не отримує визнання, тому не може зрозуміти, як це важливо;
 • знадобиться виконати кілька нескладних дій, але вони все одно забирають час і сили.

Всупереч стереотипам, похвалити працівника просто, і користь від цього буде незрівнянно вище. Спробуйте впровадити одну з наших рекомендацій і переконайтеся в цьому особисто. Ось п'ять найефективніших способів заохочення і мотивації персоналу.

 • Особиста зустріч працівника і його безпосереднього начальника кожен квартал. Лише одну годину на аналіз роботи, похвалу і просте людське спілкування можуть не тільки надати співробітнику впевненості в собі, а й поліпшити його працездатність і мотивацію.
 • Визнання в колективі. Наприклад, вибирати кращого співробітника місяця. Переможець номінації зрозуміє, що його заслуги цінують, а решта працівників почнуть прагнути опинитися на дошці пошани.На зборах варто розповідати про досягнення своїх працівників. І робити це краще яскраво - наприклад, створивши презентацію, з фото і відгуками клієнтів. Розповідайте про успіх своїх працівників якомога більше, і вони це оцінять.
 • Щорічне заохочення свого персоналу. Така практика застосовується в багатьох великих фірмах, і вона приносить плоди. Нагороджуйте кращих менеджерів, новачків та новаторів - це неймовірно позначиться на їх лояльності, повірте.
 • Раптова похвала. Це не означає, що потрібно ховатися в шафі, а потім різко вилітати з нього зі схвальними криками. Якщо ви бачите, що працівник намагається, буквально пара теплих слів на його адресу переконають підлеглого в тому, що його старання помічені та оцінені. Не варто нехтувати цією можливістю, але і не перестарайтеся.


Ну й останній, але не самий маловажний рада: мотивуйте і заохочуйте щиро!

А якщо ви хочете мотивувати працівників ще й матеріально, то з нашої додатковою опцією Розрахунок зарплати продавців + Система мотивації, штрафів і заохочень ви зможете легко зрозуміти хто заслуговує заохочення, встановлювати плани продажів своїм продавцям і значно скоротити час на розрахунок зарплати.

Екатерина
18-03-2019 в 16:47:10
Работала на одном предприятие, где премия зависела от объема выполненных заказов. За счет этого работники выкладывались на все 100%. Чем больше заказов, тем выше премия. Начальник никогда не обманывал
Диана
20-03-2019 в 14:20:33
Я у себя в коллективе стараюсь сделать так, чтобы все друг-друга уважали и дружили, это самое главное!!!

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором