• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Побудова системи знижок за дисконтними картками в магазині

12.03.2021

Зовні все виглядає приблизно так: до вас приходить покупець, простягає картку, продавець сканує штрихкод на карті, і визначає який відсоток знижки на картці. Сума знижки віднімається з покупки, а оплата за товар враховується для зростання накопичувальної знижки.

А тепер давайте «розкриємо» механізм роботи системи знижок клієнтів

Відразу ж хочемо попередити: введення дисконтних карток в магазині без урахування знижок і продажів — не тільки марно, але ще і дуже шкідливо для магазину! Тому що може стати причиною махінацій і безконтрольним засобом збагачення для недобросовісних продавців.

Для запуску знижкових карт або купонів в магазині обов'язково потрібна програма, яка може автоматично підраховувати знижки по карті та вести їх облік. Інакше, як ви можете бути впевнені, що знижка не пішла в кишеню продавцеві? Адже перевірити скільки людей відвідали магазин з картками та отримали по нім знижки вручну дуже складно.

Для обліку знижок в програмі Торгсофт є спеціальні інструменти

Програма Торгсофт дає підприємцю повний облік, контроль і аналіз використання знижок з показником віддачі, а також дозволяє:

 • автоматично розрахувати розмір знижки від суми покупки;
 • автоматично підвищувати знижку в залежності від суми всіх покупок клієнта (накопичувальні знижки);
 • нараховувати бонуси на карту клієнта і розраховуватися бонусами при покупці (бонусна система може застосовуватися як альтернатива знижкам або разом зі знижками);
 • враховувати всю історію покупок клієнта;
 • вести базу й анкети покупців і робити по ній розсилку SMS і е-mail;
 • вести облік наданих знижок і робити аналіз їх використання;
 • обмежити або заборонити знижку на певні види товарів (націнка яких невелика).

Як працює штрих-код на дисконтній картці і як визначається знижка? 

Анкета покупателяВ програмі Торгсофт кожному клієнту надається унікальний номер, який відповідає штрих-коду на дисконтній картці. Скануючи штрих-код, програма ідентифікує покупця і розпізнає відсоток його знижки. Ви бачите анкету покупця: ПІБ, контакти, історію і суму покупок, день народження, накопичену знижку. Вручаючи покупцеві картку вперше, ви берете з нього анкетні дані та заносите їх в програму.

Так картка «прив'язується» до покупця. В міру здійснення покупок його знижка може рости — якщо ви вибрали накопичувальну систему, або залишатися незмінною — якщо вибрали фіксовану. Ви можете управляти знижками покупців і застосовувати змішану систему, а також коригувати відсоток їх знижок.

Визначитися, яка система знижок буде в вашому магазині бажано заздалегідь, виходячи з розміру середнього чека і цілей магазину. Якщо ви хочете дати покупцям можливість накопичувати знижки на карті - подумайте «пороги» знижок. Наприклад: при покупці на 300 грн - 2%, при досягненні 700 грн - 5% 1500 грн - 7% і так далі. Всі ці умови знижок прописуються в програмі, і писати їх на картці немає сенсу:

Установить процент скидки в зависимости от покупок

Для стимулювання покупців робити покупки в вашому магазині регулярно, можна вказати період дії знижки. Наприклад, якщо протягом зазначеного вами періоду не було скоєно жодної покупки — знижка знижується або анулюється.

Якщо ви хочете запустити в магазині дисконтні купони (купони на знижку) або використовувати підручні сертифікати — їх облік також необхідний

Звідки брати штрих-коди для дисконтної карти?

Звичайно ж, штрих-код на дисконтну картку не береться «зі стелі». Всі номери заздалегідь формуються в програмі. Коли ви вирішуєте запустити дисконтні карти, ви спочатку визначаєтесь з тиражем, який потрібно надрукувати. Вкажіть в програмі кількість карт і програма створить для вас діапазон штрихкодів, які будуть відповідати поки що «безіменним» клієнтам. Номери штрих-кодів ви передаєте друкарям.

Усе! Тепер вам залишилося отримати готові картки та почати їх активно роздавати.

Навіщо активно роздавати карти? Скільки карт надрукувати? - про це в наступній статті.

Хочете замовити дисконтні картки? Звертайтеся в Торгсофт!

 

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором