• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Правила підвищення продажів в роздрібній торгівлі, які потрібно знати кожному продавцеві

25.07.2019

У роздрібній торгівлі важливо знати те, що і кому ви продаєте

Всі ми розуміємо, що переконливість наших доказів, а значить і успіх в угоді, залежить від впевненості у своїх силах. А в разі роздрібній торгівлі навіть більш того: від знання, що ваш товар кращий або хоча б гідний розгляду. У зворотному випадку вам швидше за все знадобляться курси акторської майстерності, оскільки покупці іноді дуже недовірливі й проникливі люди й, як Станіславський, люблять бурчати: «Не вірю». Тому запам'ятайте: щоб успішно продати свій товар, потрібно залізно вірити, що він найкращий, пишатися ним! Не дарма ж в успішних західних компаніях співробітникам читають курси корпоративного патріотизму. Результатом є повна впевненість у перевазі свого товару. Цей принцип працює в великих організаціях, але не менш корисним буде і в роздрібній торгівлі. Тому заряджайте своєю впевненістю! Якщо ж вам ніякими засобами не вдається себе переконати, що товар коштує продажу, то може, перемикнутися на щось інше?

Маневруйте в підходах продажів

Перше в торгівлі, як відомо, розв'язання питань «Кому», «Що» і «Як продати». Після їх вирішення з'являється позитивний досвід, набір способів для підвищення продажів, а також тверда переконаність, що обраний шлях вірний і сходити з нього ви ніколи не будете. Однак палітра настроїв клієнтів, як і кількість життєвих ситуацій, зводить до нуля ефективність використання одного, навіть перевіреного набору ходів. Набагато мудріше розвивати в собі гнучкість і вміння маневрувати: якщо один раз лестощі прямі та неприховані змогли залучити клієнта, то в наступний раз спробуйте домогтися цього байкою про те, що недавно ваша машина в якості призу була розіграна в горезвісній передачі з Леонідом Якубовичем.

Вивчайте покупців

Підвищення продажів — штука тонка і для її досягнення є маса способів. Але вибирати потрібно, виходячи з бажань покупця, і здогадатися про них — це ваше пріоритетне завдання. Для цього поставте себе на місце покупця і спробуйте знайти слова, які були б переконливі настільки, що ви самі, не довго думаючи, погодилися на такий вдалу покупку.

Не ображайтеся і не сперечайтеся

Кажуть, що в суперечці народжується істина, але як не крути, довівши свою правоту, ваша радість від перемоги може швидко зміниться на прикрість від втрати клієнта. На жаль: за прилавком цим задоволенням не місце! Більш того, необхідно ставити крапку зору покупця вище власної і ніколи не дозволяти втягнути себе в суперечку. Отже, хороший продавець — це той же дипломат, який винахідливо стає цікавим співрозмовником, а потім майстерно завершує розмову з останнім звуком касового апарату. Так і не дозволивши йому перейти в русло спору!

Не обманюйте

Який привабливий буває обман! Часом здається, що найпростіше рішення сказати клієнту, що чобітки, які тиснуть, йому безмежно йдуть і, звичайно ж, розносяться, хоча шкірою там і не «пахне». І що ми будемо мати незабаром? Клієнта зі спресованими ногами й величезною масою невдоволення до вашого магазину. Мало того, що він сам до вас більше не зайде, так ще і переважна кількість його знайомих будуть відчувати до вас такі ж «світлі» почуття. Рада остання: «Не брешіть». Дорожіть довірою своїх покупців і своєю репутацією. Зрештою, шукайте оптимальний варіант для клієнта, а для завершення його роздумів, перенесіть акценти на позитивні сторони товару. Покупці оцінять вашу щирість, і незабаром ви почнете пожинати плоди своїх зусиль у вигляді підвищення продажів.

Вдалої роботи та успіхів в роздрібній торгівлі!

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором