• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Правила складання прайс-листа для покупців

30.01.2019

Прайс-лист є важливим документом для клієнтів. Він допомагає вивчити асортимент і вибрати потрібний товар. Оформляти його потрібно зі знанням справи. Є принципи, які дозволяють створити успішно продає прайс-лист.

Як оформити прайс-лист

Грамотно складений прайс-лист дає покупцеві повну інформацію про тип товару і його ціною. У ньому повинен бути представлений асортимент товарів підприємства, у кожного найменування варто відзначити короткі характеристики, вказати ціну. Якщо проводяться акції або розпродажу, вони повинні бути відображені в документі. Для зручності сприйняття всі найменування, які беруть участь в акції, слід виділити в листі кольором або особливим шрифтом.

Прайс-лист - головний документ для прийняття рішення покупцем. Він повинен бути коротким, зрозумілим і зручним для читання.

Варто уникати використання дрібного шрифту або некрасиво поєднуються між собою квітів. В ідеалі оформлення варто доручити дизайнерові. Або хоча б варто показати людині з відмінним почуттям смаку остаточну верстку.

Ступінь подробиці інформації повинна бути оптимальною.

 • Мале число позицій допускає виклад додаткових деталей
 • Велике число товарів вимагає скорочення описів

Занадто товсту пачку листів покупець вивчати не захоче.

З приводу назв варто теж задуматися. Креативні та незвичайні назви гарні для атмосферних ресторанів або дитячих творчих центрів. У більшості магазинів не варто перестаратися, краще використовувати всім зрозумілі, традиційні терміни.

Контактну інформацію в прайс-листі вказувати обов'язково. Дуже часто листочки зі списком товару і цінами люди забирають додому, щоб порадитися з сім'єю або друзями. І якщо у них є питання, вони повинні мати можливість задати їх телефоном або електронній пошті.

Особливо важливо не забути про контакти фірми, якщо прайс-листи роздруковуються для роздачі на виставці або презентації!

Варто простежити за тим, щоб зміст документів, які роздруковані і лежать в торговому залі або відправляються клієнтам поштою, збігалося.
Побачити точну картину потреб споживачів і здійснювати успішні продажі простіше, якщо в компанії використовується програма Торгсофт®. Вона дозволяє збирати й аналізувати дані про клієнтів, розробляти індивідуальні та загальні програми лояльності.

Групування товарів

Асортимент важливо розділити на категорії. Особливо це корисно зробити для універсальних магазинів. Підстави для виділення категорій варто вибирати самостійно.

1. Вид товару. Це загальні категорії, прийняті в торговому бізнесі: продукти, канцелярські вироби, взуття, одяг. Усередині групи можна розділити всі найменування на сегменти. Наприклад, якщо взяти відділ одягу, то можна розділити її на жіночу, чоловічу та дитячу. Продукти прийнято розділяти на м'ясні, кондитерські, молочні і т.п.
2. Тип ціни. Зазвичай ціни діляться на роздрібні і гуртові. А всередині гурту виділяють дрібну і велику варіанти. Роздрібні ціни вище гуртових, при покупці декількох одиниць товару одночасно за кожен екземпляр покупець платить менше.


Дані про умови покупок гуртом важливо включати в прайс-лист!

Інформацію про знижку на дрібний гурт можна теж зобразити в прайс-листі. Наприклад, повідомити, що при покупці від 10 одиниць можна отримати знижку в 5 або 10%. Інший варіант вказівки гуртовх цін - якась сума покупок. Припустимо, при покупці товару на 5 тисяч гривень і вище клієнт може розраховувати на знижку в 10%. У цій ситуації він може вибирати різні види виробів, а не купувати кілька примірників одного типу.

Проведення акцій вимагає особливої ​​уважності. Якщо вони короткострокові, то важливо правильно розрахувати тираж копій прайс-листа. А якщо часто передруковувати його не хочеться, краще спеціальні пропозиції виносити в окремий додаток. Покупцям зручніше оцінити спеціальні умови, якщо інформація про акції роздрукована на бланках, які відрізняються за кольором від основного документа.

Психологія ціни

Сприйняття ціни - дуже важлива річ. Не дарма так поширені цінники, які закінчуються цифрами «99». 99 гривень і 100 гривень - не така велика різниця і для покупця, і для продавця. Показники продажів істотно не погіршаться, якщо зробити знижку на гривню.

Покупцеві психологічно простіше купити щось за 99 гривень, а не за 100. Адже в його сприйнятті це рубіж, який розділяє покупки «дорожче 100 гривень» і «дешевше 100 гривень».
Ця зайва гривня є бар'єром для придбання, тому що розділяє цінові сегменти між собою. Особливо добре спрацьовує цей прийом на сумах, які відрізняються на порядок.

           · 9 999 гривень - ціна вимірюється в тисячах.
           · 10 000 гривень - вартість вказана в десятках тисяч.

На рівні сприйняття людини - це різний масштаб цін. Саме з цієї причини всі магазини рясніють цінниками, які закінчуються цифрами 99. Експерти в області маркетингу вважають цей хід вдалим. Він дійсно чудово спрацьовує, тому його варто використовувати при створенні прайс-листа.
Важливо відзначити, що є види маркетингової активності, де округлені суми вказувати вигідніше, ніж дробові.

Подібні рішення варто приймати, враховуючи свої маркетингові та фінансові питання в бізнесі.

Типи прайс-листів

Можна виділити кілька різновидів прайс-листів.

1. Для споживачів. У них перераховується інформація, необхідна для прийняття рішення про покупку. Вивчивши її, покупець повинен зрозуміти, що і в якій кількості він хоче придбати. Добре, якщо вдається вмістити в прайс-лист додаткові характеристики вироби.
2. Для внутрішнього користування. У цьому варіанті документа зазвичай зібрані дані, не призначені для клієнтів. Але вони важливі для продавців, маркетологів, бухгалтерів. Більш детальна інформація про товар теж годиться для цього варіанту, якщо вона допомагає менеджерам з продажу простіше орієнтуватися в асортименті.

Що варто включати в службовий документ?

 • Найменування виробу.
 • Ціна для кінцевого клієнта.
 • Закупівельні ціни. Іноді менеджерам з продажу потрібні ці дані, щоб пропонувати покупцям товари, дохід з яких для магазину більше, ніж з інших.
 • Собівартість товару. Тут, крім ціни закупівлі, можуть міститися дані про те, скільки коштує зберігання, доставляння, збірка.
 • Запас для знижок. Якщо в магазині використовується динамічне ціноутворення, яке допускає торг з клієнтами, менеджери повинні бачити, до якого рівня вони можуть опустити ціну, щоб продати товар не в збиток.

У торговому залі та в офісі важливо правильно розподілити стоси примірників цих двох видів, знайти такі місця зберігання, щоб персонал не плутався у виборі паперів з різних стопок.

Складання прайс-листа в програмі Торгсофт®

Сучасні магазини - це не лавочки з п'ятьма найменуваннями товару. Це підприємства, в яких є величезний асортимент виробів. Без автоматизації створення каталогу цін і товарів обійтися складно.

Деякі підприємці використовують популярну програму Excel. Вона обходиться їм безкоштовно або входить в офісний пакет програм, що поставляється з комп'ютерами. У цій програмі є багато корисних функцій:

 •     таблиці
 •     сортування масиву даних
 •     застосування формул розрахунку
 •     створення зв'язку всередині програми між листами та з іншими програмами


І все ж не можна назвати роботу в Excel автоматизацією процесів. Доречніше використовувати спеціалізовані рішення, в тому числі такі, які дозволяють складати прайс-листи в повністю автоматизованому режимі.

У більшості випадків бізнесмени вибирають програми для комплексного ведення обліку. Це програмне забезпечення, в якому можна налаштовувати воронки продажів, класифікувати дані клієнтів. Програма Торгсофт® є одним з найбільш зручних рішень такого роду. У цій програмі є можливість створювати прайс-листи різного типу:

 • регіональні, валютні, персональні
 • з фото і без
 • із застосуванням безлічі фільтрів (наприклад: "зі знижкою" або "без", "в наявність" і т.д)

Завантажте безкоштовну демоверсію на 30 днів з нашого сайту і переконайтеся в цьому самостійно!

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором