• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Рішення поширених проблем з обладнанням

15.02.2017

Невід'ємною частиною автоматизації є використання обладнання, тому звернення, пов'язані з ним, - часті «гості» в нашій техпідтримці. Фахівці Торгсофт підготували перелік основних причин некоректної роботи техніки і можливі дії щодо усунення неполадок.

 • Вимкнений пристрій або не підключений кабель. Такі ситуації можуть здатися вам неможливими, але в практиці служби техпідтримки вони виникають із завидною частотою. Людський фактор теж має місце бути, і питання "УВІМК. / ВИКЛ.?" потрібно ставити в першу чергу.

 • Порушена цілісність кабелю. Необхідно замінити кабель.

 • "Чужий" блок живлення. У деяких моделей принтерів блок живлення дуже схожий на аналогічний, але від ноутбука. При використанні невідповідного БЖ, в гіршому випадку, згоряє пристрій або сам БЖ, в кращому, "злітає" прошивка. Якщо згорів блок живлення, необхідно знайти такий, що має аналогічні характеристики.

 • Сканер не сканує штрих-код. Деякі моделі потребують калібрування, але калібрувальні штрихкоди часто викидають разом з упаковкою. Без калібрування сканер зчитує штрихкод, проте немає імітації натискання кнопки "Enter". У цьому випадку або після сканування потрібно натискати кнопку, або роздрукувати інструкцію з інтернету і відкалібрувати.

 • COM-кабель. При роботі з фіскальними реєстраторами та вагами не можна підключати COM-кабель в роз'єм USB без перехідника (його потрібно купувати окремо). Крім того, не варто купувати дуже бюджетний перехідник. Служба техпідтримки Торгсофт радить звернути увагу на продукцію Viewcon - вони перевірені нашими фахівцями і клієнтами і зазвичай не викликають проблем у використанні.

 • Драйвери для ваг і фіскальних реєстраторів. Можуть встановитися на комп'ютер "криво" і не працювати. Варто звернутися до постачальника обладнання.

 • Ноутбук або стаціонарний ПК. У більшості сучасних ноутбуків вихідна потужність USB-портів нижча, ніж у стаціонарних комп'ютерів (особливо якщо використовується USB-hub). Відповідно, деяким пристроям може не вистачати живлення, і вони перестають працювати. Порятунком при обмеженій кількості місця є використання міні-системного блоку і монітора замість ноутбука.

 • Підключення через USB-hub (розгалужувач портів). При зверненні в службу техпідтримки користувачі часто забувають згадати про цей нюанс. Бюджетні розгалужувачі не мають окремого живленням, і його може не вистачати, особливо якщо це ноутбук і в хаб підключено відразу кілька пристроїв. Виходом з такої ситуації є покупка дорожчого розгалужувача з власним живленням або ж прорахунок кількості потрібних портів при покупці ноутбука.

 • Помилка "Пристрій не упізнано". Може статися під час з'єднання через USB-hub. В цьому випадку перевстановлення драйвера не допоможе (див. попередній пункт).

 • Зміна USB-порту. При перемиканні принтера в сусідній порт пристрій може перестати працювати. Це пов'язано з тим, що кожний роз'єм має свій номер, а драйвери не "вміють" автоматично замінювати його і перемикатися. Не змінюйте порти без зайвої необхідності. Якщо це все ж таки сталося, у властивостях принтера на ПК, до якого він підключений, вкажіть правильний порт.

 • Локальна мережа. Не всі принтери працюють по локальній мережі. До таких відносяться пристрої ТМ Posiflex. При виборі обладнання краще уточнити всі деталі використання.

 • Термінальний режим. При роботі з віддаленим сервером і клієнтськими підключеннями необхідно встановлювати драйвери для принтерів і на сервері, і на клієнтських ПК.

 • Відсутність електронного підпису у драйвера. Більшість постачальників обладнання не відправляють драйвери на проходження сертифікації та отримання електронного підпису від компанії Microsoft. А, наприклад, у вже досить поширеної Windows 10 налаштована автоматична перевірка підпису драйвера. Відповідно, при її відсутності операційна система не розпізнає ПЗ, визнає його потенційно небезпечним, і драйвер може не встановитися. Щоб уникнути цього, в Windows 8, 8.1 і 10 можна відключити автоматичну перевірку підпису. Крім того, в зазначених ОС при глобальних оновленнях системи все непідписані драйвери автоматично видаляються. І відбувається це в самий невідповідний момент (в Windows 10 стоїть автоматична перевірка на 17:00, приблизно до 18:00 оновлення встановлюються, і обладнання перестає працювати). Щоб уникнути подібних моментів, Ви можете налаштувати час і прийняття рішення про необхідність встановлення оновлень.

 • Устаткування може бути несправним. Цей "діагноз" ставиться технічним фахівцем після перевірки всіх зазначених вище умов. Слід звернутися до постачальника або купити новий пристрій.

Підбиваючи підсумки, хотілося б сказати, що рекомендоване обладнання і те, яке поставляється нашою компанією, - це різні поняття. За те обладнання, яке клієнти купують в офісах Торгсофт в Харкові та Одесі, ми несемо відповідальність і гарантуємо його якість, займаємося питаннями встановлення. Якщо виникнуть питання, звертайтеся - будемо раді допомогти!

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором