• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Прокат дитячих товарів: ризики, рентабельність і підводні камені

17.01.2019

Варіантів ідей для ведення малого бізнесу в нинішній час представлено дуже багато, але прокат дитячих товарів є не тільки цікавим, але і досить вигідною справою. Розберімось, в чому ж вигода цієї ідеї?

Ні для кого не секрет, що взяти в оренду дитячі товари коштуватиме дешевше, ніж купити. А з огляду на те, що діти підростають дуже швидко, батькам закуповувати величезну кількість товарів не має сенсу. Є такі дитячі пристосування, які використовуються небагато часу, наприклад, ходунки, ліжечка-качалки потрібні тільки до певного віку.

І якщо взяти до уваги вартість дитячих товарів, то прокат допоможе не тільки істотно заощадити кошти, але і не захарастила житло.
Якщо сім'я з дітьми приїжджає на відпочинок або просто погостювати у рідних, дуже зручно брати дитячі товари напрокат. Оскільки в дорогу просто не реально взяти з собою багато різних дитячих речей. Тому взяти в оренду такі дитячі речі як манеж або крісло для автомобіля на деякий час - цілком вигідно і зручно.

Як почати бізнес на прокаті дитячих товарів?

Перш ніж починати бізнес, потрібно уважно переглянути можливість надання такого виду послуг в своєму місті чи районному центрі. Поцікавитися, чи є вже подібні компанії і наскільки успішно просуваються їхні справи. Проаналізувавши всю потрібну інформацію, можна для початку відкрити невеликий магазин прокату дитячих товарів, в якому клієнти можуть взяти в прокат дитячі іграшки, речі або ж різні пристосування для дітей.

Наступний етап - це визначитися з асортиментом товару. Найбільше мають попит: коляски, дитячі манежі, ходунки, радіо- іграшки, пристрої для зважування дітей, стерилізатори, сумки-холодильники для зберігання дитячого харчування та інші пристосування.

Далі потрібно добре прорекламувати свій бізнес, оскільки реклама в усі часи була і є двигуном торгівлі. Зробити рекламу можна декількома способами. Найпростіше - це розклеїти оголошення про оренду дитячих товарів в місцях скупчення батьків з дітьми, в дитячих установах і центрах раннього розвитку дітей. Або ж просто помістити рекламу на сторінці соціальної мережі.


Ймовірні проблеми при відкритті прокатного бізнесу

Досить складно прогнозувати попит на даний вид послуг. Який товар буде більш популярний? Найчастіше відповідь на подібне питання можна заздалегідь передбачити. Тому починати потрібно з малого, щоб в будь-який момент можна було перебудуватися на той чи інший вид товарів.

Ще один важливий аспект - це те, яким чином організувати повернення прокатного товару і як застерегтися від неповернення. Якщо товар має низьку вартість, зациклюватися на таких моментах не має сенсу. Просто потрібно визначитися із заставою на товар - це і буде ваша гарантія на повернення. За заставу можна брати певну суму грошей або ж документи, що засвідчують особу людини. Найоптимальнішим варіантом буде копія паспорта. В цьому випадку людини завжди можна знайти. Також важливо юридично правильно скласти договір, який буде регламентувати відносини сторін, в ньому ж врахувати правила і необхідні умови прокату.

Однією з проблем, а також видатковою частиною такого бізнесу може стати ремонт товарів, що були у вжитку. Адже ніщо не буває вічним, рано чи пізно трапляються ламання. До такого варіанту подій потрібно підготуватися і відкласти певний бюджет.

Наступне питання, яке потрібно продумати, - це сезонність бізнесу. Наприклад, взимку здавати в прокат лижі, ковзани та сани, а влітку - самокати та велосипеди, ролики.
 
Слід також пам'ятати, що дитячі речі, які здаються в оренду, потребують ретельної антисептичної обробки. В цьому випадку потрібно придбати антисептики та мийні засоби.

Однією з варіацій послуг можна передбачити можливість викупу вироби. Багато дітей важко розлучаються з улюбленими їм іграшками, тому батьки йдуть їм на поступки та викуповують товар. З цієї нагоди можна визначити окремі ціни.
 
Якщо ж у вашому асортименті є технічно складні товари, потрібно передбачити наявність майстра, який зможе проконсультувати клієнта про те, як користуватися тим чи іншим виробом, які заходи безпеки потрібно дотримуватися.

В середньому вартість оренди товарів для малюків - до десяти відсотків від вартості самого виробу на добу.
Найвигідніше купувати товари однієї та тієї ж торгової марки. Це може надати як знижку, так і можливість використання справних деталей зламаного вироби.


Можливі ризики

Основні ризики може викликати конкуренція, що часто призводить до зниження попиту на товар і зменшення клієнтури. Крім усього цього, поломка виробів теж призводить до певних витрат. Але в цьому випадку якоюсь мірою може допомогти заставу, внесений людиною, який бере товар в прокат, але він теж, на жаль, не покриє всю вартість товару. Слід враховувати також і те, що термін служби прокатних виробів рідко триває більше півтора-двох років. Особливо тих, які найчастіше беруться в оренду. Тому матеріальні витрати теж будуть пристойними. Але якщо мати на увазі те, що такий бізнес не особливо популярний навіть у великих містах, то він цілком має право на життя. А якщо враховувати, що різноманітність товарів для дітей з кожним роком збільшується, то дані послуги однозначно будуть затребувані.

Облік прокату

Наша додаткова опція "Прокат товару" для програми Торгсофт дозволить повністю автоматизувати облік в магазині, який спеціалізується на наданні такого роду послуг.

Основні можливості даної додаткової опції наступні:


- Вести облік товару, який знаходиться або планується бути в прокаті.
- Заборонити реалізацію товару, який знаходиться в прокаті, - він заноситься в склад резерву.
- Видрукувати:

  • договір прокату
  • видаткову накладну
  • акт виконаних робіт
  • фінансовий документ приймання застави
  • фінансовий документ повернення застави


З її допомогою ви зможете додавати клієнта і його персональні дані у свою базу (аж до серії та номера паспорта), а також здавати йому товар, призначати відповідальних співробітників, вносити дату початку і закінчення прокату із зазначенням типу (погодинної та подобової).

Крім того, у товару може бути сума застави, яку ви призначите і внесете в програму.

По закінченню прокату можна повернути заставу. Суму і реквізити програма покаже автоматично (наприклад, якщо вносили гроші за безготівковим розрахунком, то програма підставить розрахунковий рахунок, на який вносився заставу, і оплачену суму).

Щоб придбати цю додаткову опцію, або дізнатися більше про можливості програми Торгсофт - звертайтеся до відділу замовлень!

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором