• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Відкриваємо прокат дитячих товарів: від закупки до обліку

19.12.2022

як організувати прокат дитячих товарів

Прокат дитячих товарів – рентабельна ідея для бізнесу, яка, при грамотній організації, може дати підприємцю непоганий прибуток. Взяти в оренду дитячі товари коштуватиме дешевше, ніж купити. А якщо враховувати, що діти ростуть досить швидко, то закуповувати щороку багато речей, особливо якщо їх немає де зберігати, – непрактично. Як спланувати свою справу так, щоб вона швидко окупила всі вкладення й приносила стабільний дохід? 

Яким може бути прокат дитячих товарів?

Що можна здавати в оренду в магазині прокату дитячих речей? 

Насамперед в прокат здаються великогабаритні товари для немовлят: коляски, ходунки, ліжечка-качалки або люльки, шезлонги, манежі, автокрісла для перевезення дитини, стільчики для годування, електронні ваги, гойдалки, радіоняні тощо. Також мають попит:

 • оренда одягу для дітей від 0 до 10 років,

 • прокат карнавальних костюмів та аксесуарів для свят,

 • прокат святкового одягу,

 •  прокат дитячих іграшок та товарів для творчості.

Ідея прокату з’явилася на заході, коли одна кмітлива дитина вирішила допомогти своїм батькам заощадити гроші на зайвих покупках та паралельно заробити свої власні. Схема цього бізнесу схожа на будь-який пункт прокату: клієнт залишає заставу та оплачує період, на який він бере товар в оренду. Після завершення строку користування він повертає річ назад.

Як відкрити прокат дитячих товарів?

Перш ніж відкрити магазин прокату іграшок, одягу чи інших речей, варто поцікавитись, який рівень конкуренції у конкретному місті та районі. Наступні кроки будуть залежати саме від того, наскільки зайнята ніша подібними точками прокату.

Вибір формату приміщення

Пункти прокату зазвичай не мають власного приміщення для зберігання речей, адже це дозволяє економити суттєві кошти на оренді. Власники як правило доставляють замовлений товар зі своїх квартир. Вибір формату майбутньої точки залежить від ваших можливостей та асортименту. Якщо ви плануєте здавати в прокат великогабаритні речі для немовлят, то зберігати їх у власній, навіть великій 3-х кімнатній квартирі, може бути як мінімум незручно. 

При досягненні певних об’ємів краще винайняти офіс або складське приміщення, що не так битиме по гаманцю і розвантажить ваш домашній офіс, та й клієнтам допоможе оглядати речу у спеціально пристосованому для цього місці.

Закупка товару

асортимент прокату товарів для дітей

Варто зрозуміти попит потенційної аудиторії на цей час, щоб запропонувати їй найвигідніші позиції, яких немає у конкурентів. 

Як ми вже зазначали вище, найбільший попит мають: коляски, дитячі манежі, ходунки, радіоіграшки, пристрої для зважування дітей, стерилізатори, автокрісла, сумки-холодильники для зберігання дитячого харчування та інші пристосування. Також має сенс здавати в оренду:

 • дорогий товар – дитячі електромобілі, електрогойдалки, батути, ігрові центри, басейни, велосипеди тощо,

 • речі, потрібні на короткий термін для дітей до 3-х років,

 • унікальні або рідкісні іграшки – їх можна пошукати на іноземних сайтах та майданчиках, де продаються вживані речі в хорошому стані.

Створення сайту та запуск реклами

Якщо у вас наразі немає достатньо коштів для розроблення повноцінного сайту прокату дитячих товарів, зупиніться на створенні сторінки з вашими послугами у соцмережах. Приділіть достатньо уваги якісним фото товару, адже клієнти у виборі речей з прокату досить прискіпливі, й жодна дрібниця має значення. 

Від реклами залежить, як швидко про вас дізнаються ваші потенційні клієнти. Найпростіше – надрукувати листівки чи візитки та розкидати їх у поштових скриньках чи місцях скупчення батьків з дітьми: в дитячих установах, поліклініках, центрах раннього розвитку дітей. Або ж просто помістити рекламу у соціальних мережах.

Особливості ведення бізнесу

Прокатний бізнес має свою специфіку, розібравшись з якою ви вже будете на пів шляху до успіху. 

Оформлення і вартість товару в прокат

Важливий аспект – яким чином організувати повернення прокатного товару, і як застерегтися від неповернення. Заставою може бути певна сума грошей або ж фото документа, що засвідчує особу людини. 

У вартість товару в прокат включається заставна ціна. Зазвичай клієнт вносить заставну вартість товару, а йому видається фінансовий документ приймання застави. Він може оплатити послугу або на початку або в кінці строку дії прокату.

Найкраще фіксувати факт передачі товару в прокат в програмі обліку Торгсофт у режимі «Прокат товару». У карточці клієнта запишіть дані клієнта: ім’я та прізвище, номер телефону, адресу. Програма розраховує вартість прокатного товару автоматично. 

Також важливо юридично правильно скласти договір, який буде регламентувати відносини сторін, у ньому ж слід прописати умови прокату. 

Для оформлення послуг прокату в Торгсофт можна надрукувати необхідні документи: договір прокату, акт виконаних робіт, видаткова накладна, фінансові документи оплати прокату та застави.

Прокатний товар резервується в програмі обліку, щоб не можна було його продати. Якщо клієнт повернув товар раніше чи пізніше, вартість прокату змінюється. При поверненні прокатного товару клієнту повертається застава.

Варто врахувати таку особливість бізнесу, як ремонт орендованих речей. Якщо під час користування іграшкою дитина її поламала або зіпсувала, то з батьків стягуються кошти у розмірі вартості ремонту. У тому випадку, якщо поломка виявилася суттєвою й іграшка не підлягає відновленню, клієнт сплачує повну вартість товару, за вирахуванням суми орендної плати. Про це варто зазначити у договорі заздалегідь.

Дитячі речі, які здаються в оренду, потребують ретельної антисептичної обробки. Обов'язково потрібно придбати антисептики та мийні засоби.

Слід передбачити й можливість викупити товар. Це відкриє чудові перспективи для прокатного бізнесу. Багато дітей важко розлучаються з улюбленими їм іграшками, тому батьки йдуть їм на поступки та викуповують товар.

Стартові витрати на відкриття прокату дитячих речей

Головне питання, яке хвилює підприємців-початківців – як розрахувати витрати на відкриття точки прокату дитячих товарів? Ціни на послуги слід формувати виходячи з розрахунку: ціна закупівлі + термін зносу товару. Вартість залежить від того, скільки разів річ можна здати в оренду. З практики власників схожого бізнесу будь-який товар у прокаті окупається за 6-10 місяців. Розмірі інвестицій у середній пункт прокату товарів для дітей складе 50 - 100 тисяч гривень.

Облік точки прокату дитячих товарів

Найперше, з чого вам як власнику потрібно розпочати бізнес у прокатній справі – це зі встановлення програми обліку. Програма застереже вас від можливих проблем в організації бізнесу, які можуть виникнути на етапі надходження товару до пункту прокату чи під час його видачі клієнтам під заставу.

Програма Торгсофт дозволяє фіксувати ціни оренди, синхронізувати наявні позиції на складах й на сайті, відстежувати прихід нового товару, реєструвати клієнтів, вести облік їх замовлень – все для вашої зручності й уникнення плутанини у веденні торгівлі. Окрім того, в програмі ви можете зробити шаблон договору оренди.

Для реалізації прокатних послуг знадобиться:

 • Виділити товари у прокат – якщо ви плануєте продавати одні товари й здавати в оренду інші. Зручніше створити окремий центр обліку, але це не обов'язково.

 • Для кожного товару задати вартість прокату за годину та за день. У розрахунок оренди товару слід включити вартість застави. Вона зазвичай відповідає роздрібній ціні, але може бути змінена.

 • Обрати вид прокату – погодинний або подобовий період прокату. 

 • Вибрати потрібний товар зі списку прокатних, які є вільними в цей період.

Чи потрібен РРО для прокату товару?

Правила застосування РРО як для продажу товару, так і для прокату - однакові. Усе залежить від суми доходу, форми розрахунків і виду товарів.

Що потрібно для автоматизації прокату товару?

 • Програма обліку для прокату товарів Торгсофт Ультра або Термінал.

 • Додаткова опція «Прокат товару».

 • Сканер штрихкодів, для зчитування маркування.

 • Принтер етикеток для штрихкодування товару в прокаті.

 • Принтер чеків для друку фіскальних та нефіскальних чеків.

Корисні додаткові опції для автоматизації прокату товару

Ремонт та гарантійне обслуговування, для обліку ремонту прокатних товарів

Програмний РРО для фіскальних продажів.

CRM-система для обліку контактів та покупок клієнтів.

Масова розсилка для оповіщення про нові товари на прокат.

Синхронізація з інтернет-магазином, щоб ваші клієнти завжди бачили пропозиції оренди у наявності та могли зарезервувати товар.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором