• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Рейтинг самих високомаржинальних товарів

18.01.2019

К категоріям високомархінальних товарів можна віднести те види товарів, які завжди підвищуються, і є обмеженим пропозицією на ринку товарів і послуг. Любой предприниматель старается продати високомаршінальні товари, так як це допоможе не збільшити середню вартість чека, але і збільшить прибутковість. На 2018 рік складений список товарів, які можна віднести до високошвидкісного.

Товари 2018 року, які стосуються високомаржинальним

Слово «маржа» пояснюється досить просто - це синонім прибутку, тобто, різниця між собівартістю товару і його ціною при продажу. Таким чином, отриману виручку прийнято вважати маржею. Щоб знайти маржу, можна скористатися формулою:

((Ціна товару - собівартість) / ціну товару) * 100%

Виходить, чим вище маржа при продажі, тим високомаржинальним товар вважається. Саме це пояснює, чому рітейлери з усього світу ставлять перед собою мету продавати високомаржинальних товари у великій кількості - щоб збільшити прибуток.
На сьогоднішній день можна виділити декілька категорій маржі:

 • біржові;
 • кредитні;
 • банківські;
 • гарантійні;
 • підтримують;
 • торгові.

Зупинимося детальніше на торгової маржі, ще її називають ринковою. Багато хто розуміє, що підприємства, що займаються торгівлею, нормально функціонують лише тому, що роблять хорошу націнку на товари і за рахунок цього отримують прибуток.

Будь-який продавець, накручуючи вартість товару, що продається на 100, 200 або 300% від собівартості, прагне отримати максимальний прибуток. Стимулом для подібної процедури є лише те, що на території країн СНД не встановлена ​​максимальна планка маржі. Відповідно, будь-який підприємець може встановлювати на товар, що користується підвищеним попитом, вартість, виходячи з особистих потреб і бажань.
Увага! Якщо стверджувати вартість на товар невиправдано високою, то є ймовірність, що потенційні споживачі відмовляться від покупки.

Якщо в асортимент планується додати новий товар або послугу, необхідно попередньо провести підрахунки і зрозуміти, яка оптимальна вартість у продукції може бути, щоб не тільки покрити витрати, але і отримати дохід від продажу.

Для підрахунку маржинальність розроблена спеціальна програма, якої, при необхідності, можна скористатися - Торгсофт®. Також варто відзначити, що за допомогою даної програми можна автоматизувати робочі місця співробітників, скласти аналітику товару, провести облік по складах.

Будь-який потенційний споживач, купуючи товар або оплачуючи будь-яку послугу, ніколи не дізнається, скільки насправді він переплатив, залишається лише здогадуватися. Як правило, накрутка ціни становить від 20 до 40% від собівартості товару, але при цьому варто враховувати, що існують такі категорії товарів, накрутка на які може доходити до 1000%.

Незважаючи на таку вартість, подібні товари активно купуються. До подібним товарам можна віднести брендові речі. Саме за них потенційні споживачі переплачували і продовжують переплачувати суми, які перевищують собівартість товару в кілька сотень разів.

Категорії маржинальність товарів

Товари, що продаються підприємцями, можна умовно розділити на кілька категорій.

1.Низькомаржинального. Дану категорію товарів можна зустріти в будь-якій точці продажу. Обумовлено це тим, що продукція користується підвищеним попитом, а так як її можна придбати де завгодно, то в силу високої конкуренції робити великих націнок недоцільно. Собівартість низька, а відсоток накрутки варіюється від 10 до 20% від закупівельної вартості. Так як товари продаються досить швидко, підприємці заробляють на кількості.
Вигода від реалізації низькомаржинального товарів полягає в тому, що дохід залежить від кількості продажів. У цю групу можна віднести дитячі іграшки, побутову хімію. Якщо розглядати сфери послуг, то тут можна відзначити послуги транспортних компаній з перевезення.

2. Среднемаржінальние. На дану категорію робиться накрутка набагато більше, ніж на продукцію з низькою маржею. Обумовлено це тим, що на дані товари відсутній повсякденний попит, відповідно, пропозиції обмежені. У цю категорію можна віднести побутову техніку, будівельні матеріали. Розмір маржі, як правило, становить від 30 до 40%.

3. Високомаржинальним. Подібні товари добре продаються в конкретний час і в конкретному місці. Саме вони є найбільш бажаними у будь-якого рітейлера. Сюди відносяться новинки, сезонні товари і товари, які користуються попитом в певні дні. Також варто відзначити, що існує продукція, яка користується попитом постійно, незалежно від економічної ситуації в країні, рівня доходу і сезону. До цієї категорії належить продукція Apple, брендовий одяг, ювелірні прикраси, дорогоцінні метали. Так як на такі товари попит є постійно, клієнт не відмовиться від їх придбання навіть в тому випадку, якщо накрутка складе 1000% від закупівельної вартості.


Якщо розглядати найбільш часто придбані товари жителями країн СНД, то можна виділити наступні (по спадаючій):

 • побутова техніка;
 • одяг;
 • друковані видання та косметичні засоби;
 • товари для відпочинку та розваги;
 • спортивні товари;
 • продукти харчування;
 • меблі

Якщо розглядати сфери послуг, то лідируючу позицію в даній ніші займають місця громадського харчування. Стосується це не тільки до невеликих кафе, але і елітним ресторанам, де чашка кави, що має вартість 15 гривень, продається з накруткою за 100 гривень, а часом і дорожче.

Важливо! Чим нижча собівартість товару, тим менше робиться на нього накрутка, відповідно, розмір маржі теж залишається низьким.Для розрахунку мінімального розміру маржі потрібно спочатку закласти у вартість товару наступне.

1. Вартість транспортування, яка потрібна була для доставки товару до точки продажу.
2. Вартість обслуговування потенційних споживачів, заробітна плата продавця, витрати на утримання торгової точки.
3. Засоби, що витрачаються на проведення рекламної кампанії.
Після того як всі ці пункти враховані, ви отримуєте розмір націнки на конкретний товар. Так як економіка країни нестійка, то більшість рітейлерів хочуть знати, які високомаржинальних товари оптимальніше продавати, щоб отримати максимальний прибуток. На 2018 рік складено список товарів, при продажу яких можна отримати найбільш високий дохід.

10 найбільш високомаржинальних товарів 2018 року

Напої
Всі досвідчені рітейлери і власники точок громадського харчування прекрасно знають і розуміють, що на першому місці серед високомаржинальних товарів знаходяться напої. Наприклад, якщо розглядати питну воду, то закупівельна ціна одного літра становить кілька гривень, а от середня ціна літрової пляшки, виставленої на продаж, варіюється від 15 гривень.

Якщо розглядати імпортні напої, то їх ціна починається від 50-80 гривень. Наприклад, на Чорному морі, щоб купити 5 літрів бутильованої води, доведеться заплатити від 50-100 гривень. Незважаючи на таку вартість, туристи все одно будуть купувати воду. Як правило, такі націнки вигідні продавцям, тому вони можуть збільшувати вартість на 100%, 300% або 500%. Такі ж справи йдуть і в точках громадського харчування, будь-який підприємець може збільшити за рахунок цього прибуток в кілька разів. В асортимент можуть вводитися не тільки холодні, а й гарячі напої.

Квіти
Саме в квітковому бізнесі розмір маржі відчувають не тільки продавці, але і самі споживачі. Націнки на товар колосально високі. Розглянемо наочний приклад. Особливою популярністю на території країн СНД користуються еквадорські троянди. Якщо перевести місцеву валюту Еквадору в гривні, то стане зрозуміло, що вартість однієї квітки варіюється від 30 до 50 копійок, в той час як в Україні вам доведеться заплатити за штуку від 20-50 гривень. Безсумнівно, у вартість квітів входить не тільки закупівельна ціна, але і транспортні витрати, зарплата співробітників і багато іншого, але не дивлячись на це, націнка все одно занадто висока.

Продаж квітів в святкові дні завжди вважалася прибутковою справою. Включити квіти можна в асортимент будь-якого магазина, якщо підійти до справи грамотно, то можна на регулярній основі отримувати за рахунок цього прибуток, так як попит на квіткову продукцію ніколи не згасне. Основна проблема може полягати тільки в пошуку надійного постачальника, який надасть товар високої якості за вигідними цінами.

Хенд-мейд
Особлива популярність по всьому світу спостерігається у ексклюзивних товарів, зроблених вручну. У такої категорії товарів досить складно оцінювати собівартість, в результаті чого продавці ставлять ті ціни, які вони самі вважають за потрібне, ні на що не орієнтуючись. До хенд-мейду можна віднести іграшки ручної роботи, одяг, предмети інтер'єру або аксесуари, а також інші дрібниці, які виконані стильно і красиво.

Рітейлери зі стажем стверджують, що якщо подібні товари вводити в продаж звичайних магазинах, то можна отримати пристойний дохід від їх реалізації. Подібні товари мають високий попит, високим рівнем маржі і невисокою конкуренцією. Даний вид високомаржинальних товарів можна реалізовувати в меблевих салонах, магазинах одягу та аксесуарів.

Святкові аксесуари
На цю категорію товарів продавці роблять необґрунтовано високу вартість. Обумовлено це тим, що заради створення святкової атмосфери люди будуть платити будь-які гроші. Наприклад, звичайна листівка, яка зроблена зі шматка кольорового картону, перегнути навпіл і має всередині невелике вітальне чотиривірш, може обійтися в 40 гривень, хоча собівартість становить пару гривень. Якщо повітряну кульку наповнити гелієм, то його можна вигідно реалізувати гривень за 50-100, коли сам кульку коштує максимум 5-10 гривень.

Саме з цієї причини власники бізнесу включають в асортимент товари, що є високомаржинальним: вітальні листівки, повітряні кульки, весільні аксесуари, прикраси для приміщень та багато іншого. Як показує практика, собівартість подібних товарів низька, а ось маржа від них може скласти кілька тисяч рублів. Також варто враховувати, що рівень попиту незмінно залишається високим.

Біжутерія
Також можна відзначити, що до списку високомаржинальних товарів на сьогоднішній день відносяться прикраси і біжутерія. Дані товари можна включати в асортиментний ряд різних магазинів, незважаючи на специфіку: магазини взуття, одягу, жіночої нижньої білизни, роздрібні точки продажу.
Якщо розглядати аксесуари, виконані з кольорового пластику або скла, то рівень націнки на них може досягати близько 300%. Варто відзначити, що якщо біжутерія продається під відомим брендом, то її вартість може бути порівнянна з ювелірною прикрасою, виконаним з золота або срібла. Таким чином, на реалізації дешевої біжутерії торгові точки можуть отримувати колосальний прибуток за рахунок високої маржі.

Алкогольні напої
Безсумнівно, реалізація алкогольних напоїв є сумнівною справою на сьогоднішній день. Обумовлено це тим, що необхідно мати відповідну ліцензію, дотримуватися встановлених правил в місцях реалізації алкоголю та багато іншого. Але при цьому потрібно розуміти, що всі витрати окупаються за короткий проміжок часу, і сприяє цьому маржа.

Наприклад, якщо брати до уваги ресторани, то вартість алкогольних напоїв там вище в три рази, а ось в магазинах накрутка становить від 100%, що дозволяє отримати гідний прибуток. Вартість на елітні і рідкісні сорти напоїв збільшується в більшу кількість разів. Все це ще раз підтверджує, що алкоголь є одним з високомаржинальних товарів.

Чай і кава на вагу
Дивно, але до високомаржинальним товарів відносять ваговий чай і каву. Як відомо, існує чимало поціновувачів хорошого елітного чаю і кави, тому вони готові платити будь-які гроші заради такого задоволення. Наприклад, якщо купувати чай на території Китаю і продавати його в Україну, то є можливість зробити накрутку в 300%, що, безумовно, принесе магазину дохід.

Дана категорія високомаржинальних товарів зарекомендувала себе відносно давно, тому їх можна зустріти не тільки в спеціалізованих магазинах, але і на прилавках зі спортивним харчуванням, в продуктових магазинах.

Косметичні засоби
Мати в асортименті косметичні засоби, особливо відомих брендів, є вигідною справою. Важливо знати, що вартість самого засобу перевищує ринкову вартість буквально на 20%, в інші 80% входять транспортувальні витрати, красива упаковка, проведення рекламної кампанії. Дівчата готові платити за косметичні засоби будь-які гроші, особливо, якщо вони брендові.

Так само справи йдуть і з парфумами, так як їх закупівельна ціна досить низька. Щоб стабільно отримувати дохід і збільшити середню вартість чека - досить включити в продаж косметичні засоби. В якості супутніх товарів косметичні засоби ідеально впишуться в магазини одягу та аксесуарів.

Снеки
У десятку високомаржинальних товарів по праву можна віднести солодощі і попкорн. Дані товари ідеально підійдуть для торгових точок, що знаходяться у великих торгових і розважальних центрах. Наприклад, якщо відкрити в торговому центрі невелику точку продажів і реалізовувати жувальний мармелад, який так люблять діти, попкорн і снеки поблизу с кінотеатрами або дитячими ігровими майданчиками, то можна окупити бізнес за кілька місяців. Для наочності можна врахувати вартість головного необхідного для приготування попкорна інгредієнта, кукурудзяні зерна, і вартість готового продукту, який в десятки разів вище. За коробку попкорну біля кінотеатру можна отримати до 100-150 гривень.

Також до високомаржинальним товарів можна віднести рисові чіпси, солодку вату, морозиво і багато іншого, що так люблять діти. Саме тому батьки готові платити будь-які гроші, щоб їх дитина отримала бажану насолоду. У магазині можна ставити біля кас спеціальні стійки, на яких будуть розташовуватися товари для дітей. Таким чином, можна отримати вигоду за короткий проміжок часу.

Супутні товари та послуги
Надання споживачем супутніх товарів також є перспективною справою, так як встановлювати вартість можна абсолютно будь-яку і це, незважаючи ні на що, буде затребуване. Наприклад, в магазині одягу можна пропонувати послуги з припасування розміру одягу, в меблевому салоні - доставку, ремонт, обслуговування, складання і установку меблів, для квіткових магазинів - упаковку, доставку, іграшки, прикраси для приміщень. Досить періодично проявляти фантазію і додавати до основного асортименту додаткові товари.


Наявність високомаржинальних товарів дозволяє не тільки залучати потенційних клієнтів, але і значно збільшувати прибуток. Єдине, чого не варто боятися - ризик. Якщо підійти до справи відповідально, провести аналітику, то можна отримувати хороший прибуток. При цьому не варто думати, що ввівши одного разу в асортимент високомаржінальний товар, можна забути про все. На ринку товарів і послуг регулярно відбуваються зміни, тому рекомендується швидко реагувати на них і коригувати асортиментний ряд.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором