• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

7 найбільш популярних інтернет-магазинів України в 2022 році

05.01.2023

Згідно з даними маркетингового сервісу Semrush, що аналізує ключові запити користувачів у Google, ми склали рейтинг найбільш популярних інтернет-магазинів в Україні. У формуванні рейтингу* додатково використовували дані платформи з аналізу вебсайтів — SimilarWeb. 

№1. Розетка

Розетка інтернет-магазин

Що таке Розетка? 

Розетка — інтернет-магазин №1 в Україні за кількістю запитів користувачів у 2022 році. Згідно з даними SimilarWeb, за числом відвідувань сайту, Розетка посіла друге місце, поступившись Prom.ua. На маркетплейсі доступно майже 4 млн товарів. Відвідують маркетплейс 2,5 млн користувачів на день.

рейтинг популярних інтернет-магазинів України за similarweb

рейтинг популярних інтернет-магазинів України за similarweb

Дані з сайту similarweb.com

Кому належить Розетка?

Засновники та власники «Розетки» — сімейна пара Ірина і Владислав Чечоткіни. Після народження дитини вирішили розпочати власну справу. Саме Ірина стала ініціатором першого бізнесу — інтернет-магазину з продажу парфумерії та косметики.

На початку 2004 року в Києві відкрився перший магазин загальною площею 120 м², де продавались побутова та комп'ютерна техніка. Платформа поступово розширювала асортимент, де можна було купити не лише те, що вмикається в розетку, але й парфумерію, косметику, одяг, аксесуари для спорту, туристичне спорядження, іграшки, книги та безліч інших товарів. 

Значним поштовхом для розвитку стала трансформація Rozetka у маркетплейс та налагодження партнерства з підприємцями, які розміщують свої товари в інтернет-магазині. 

Що продається в Розетці?

Продається все — від дитячих підгузків до шурупокрутів.

ТОП-3 товари грудня 2022 року**: поштовий набір «Кримський міст на біс!», ноутбук ASUS TUF Gaming F15 та туристичний газовий примус. 

Як стати партнером Розетки?

Маркетплейс активно заохочує українські роздрібні магазини розміщуватись на Розетці. Для цього потрібно:

№ 2. EVA

Ева інтернет-магазин

Що таке EVA?

EVA — одна з найбільших національних торгових мереж з офлайн та онлайн-продажів товарів для краси й здоров'я. 

Хто засновник магазину Єва?

Компанія заснована у 2002 році в Дніпрі. Тоді було відкрито перший магазин косметики. Керує мережею ТОВ «РУШ». Гендиректор — Ольга Шевченко. Власники — Руслан Шостак, Валерій Кіптик. У 2020 році EVA відкрила свій тисячний магазин.

У лютому 2021 року інтернет-магазин Єва налічував понад 1059 торгових точок типу дрогері — магазинів-дискаунтерів у форматі самообслуговування, розташованих біля дому або в торговому центрі. У них було представлено 30 000 товарів, 48 власних торгових марок. 

Що продається в EVA? 

Косметика, парфумерія, аксесуари, засоби особистої гігієни, догляду за малюками, побутові товари світових та власних брендів. EVA розвиває власні торгові марки, яких наразі має вже 51. У 2020 році в EVA продавалися понад 100 мільйонів товарів власної торговельної марки.

Напрямки співпраці з EVA

У компанії є можливість: 

 • стати контрактним виробником торговельних марок ЄВА,

 • продавати власну брендову продукцію,

 • продавати товар в інтернет-магазині Єва,

 • займатися експортом продукції EVA та імпортом західних марок.

№ 3. Укрпошта

Укрпошта - національний перевізник

Що таке інтернет-магазин від Укрпошти?

Postmark.ukrposhta.ua від поштового оператора Укрпошта — це інтернет-магазин, який спеціалізується на продажах колекційних марок та речей власного виробництва. Поштовий маркет з’явився як додаткова послуга Укрпошти. Середня відвідуваність магазину на місяць — понад 720 тисяч осіб.

Що продає поштовий маркет від Укрпошти?

Поштові марки, художні конверти, листівки, презентаційні книги, тематичний одяг та взуття власного виробництва, посуд, наліпки, картини та сувенірна продукція.

ТОП-3 товари грудня 2022 року**: філателістичний абонемент на 2023 рік, поштовий набір «Зброя Перемоги», набір з художніми поштовими марками «Пес Патрон».

Як співпрацювати з Укрпоштою?

Перш за все, Укрпошта — це один з найбільших перевізників України. Щоб бізнесу відправляти товари Укрпоштою, потрібно:

 • зателефонувати менеджеру для уточнення умов співпраці,

 • укласти договір з Укрпоштою,

 • погодити перелік відділень поштових відправлень,

 • заповнити бланки та декларації або оформити відправлення через АРІ,

 • відправити посилки.

№ 4. Епіцентр

Епіцентр інтернет магазин, будівельний гіпермаркет

Що таке Епіцентр? 

Епіцентр входить в число найбільших гіпермаркетів будівельної та побутової техніки України. За даними Semrush інтернет-магазин Епіцентр займає четверте місце у рейтингу — саме такий рівень зацікавленості користувачів до торговельної мережі зафіксовано у кінці 2022-го. Кількість візитів за листопад склала близько 23 мільйонів осіб.

Хто власник магазинів Епіцентр?

Олександр та Галина Гереги заснували компанію «Епіцентр К» у 2003 році. Її історія почалася з невеличкого магазину керамічної плитки площею 25 м² у Києві. Бізнес активно розвивався і 1997 року зародилася ідея побудувати перший в країні будівельний гіпермаркет. Прототипом Епіцентру стала французька мережа Castorama. 

Тож, у грудні 2003 року у Києві був заснований перший будівельний супермаркет під назвою «Епіцентр К». Сьогодні мережа Епіцентр налічує 75 торгових центрів по всій країні, у які входять 10 комплексів мережі «Нова лінія».

Що продається в Епіцентрі? 

Товари для будівництва, ремонту, освітлення, дому, саду та городу, авто, туризму, сантехніка, плитка, меблі, побутова техніка, дитяча продукція, косметика, одяг і взяття, електроніка тощо.

Співпраця з Епіцентром

Кожен підприємець може стати продавцем на маркетплейсі Епіцентру. Для цього потрібно:

 • заповнити заявку,

 • отримати персонального менеджера, який допоможе розібратися з інструментами платформи,

 • імпортувати асортимент товарів та ціни.

№ 5. Цитрус

Цитрус інтернет магазин

Що таке Цитрус?

«Цитрус» — відомий ритейлер в Україні, що об'єднує мережу з понад 70 магазинів та інтернет-магазин Цитрус — ctrs.com.ua. Однією зі стратегій просування компанії є креатив і унікальний підхід до реклами. «Цитрус» входить в число ключових гравців digital-медійного ринку України.

Хто власник Цитрус? 

Група компаній «ЦИТРУС» складається з окремих юридичних осіб без єдиної материнської компанії й контролюється АТ «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд “СТЮАРТ”». Єдиним бенефіціарним власником фонду є Григорій Топал. СЕО компанії — Вадим Лисюк.

У 2000 році був відкритий перший роздрібний магазин мобільних телефонів в Одесі під назвою Zitrus. Потім був CITRUS, і нарешті зупинилися на назві — ЦИТРУС. Ритейлер першим в Україні запропонував покупцям відкриту викладку гаджетів та інтерактивні демозони замість скляних вітрин.

У 2018 році компанія відкрила перший в Україні Apple Shop — спеціалізовану торговельну зону площею 60 м² з продукцією Apple. 

Що продається в Цитрусі?

Електроніка, комп’ютерна, побутова техніка, аксесуари для гаджетів, товари для дому, краси, здоров’я тощо. 

ТОП-3 товари грудня 2022 року**: смартфон Samsung Galaxy S21, бездротові навушники AirPods Pro 2, робот-пилосос ECOVACS DEEBOT.

Співпраця з Цитрусом

Компанія здебільшого налаштована на партнерство з брендами та гуртовими корпоративними клієнтами. 

№ 6. Алло

АЛЛО інтернет магазин

Що таке Алло?

Алло — група компаній, яка об’єднує офлайн торгові точки, інтернет-магазин Алло, маркетплейс та дистриб'юцію електроніки. Сьогодні, окрім торгівлі електронікою, мережа АЛЛО є партнером телекомунікаційних операторів України та розвиває монобрендові магазини Vodafone, Київстар, Lifecell.

Засновники Алло

Роздрібну мережу магазинів «Алло-телеком» заснували 1998 року Дмитро та Григорій Деревицькі у Дніпрі. Того ж року в місті був відкритий перший магазин «Алло», в якому продавалися виключно мобільні телефони. У 2006 році запустили інтернет-магазин allo.ua. У 2017-му торгова марка заснувала маркетплейс, на якому було розміщено 1 млн товарів. 

Станом на 2021 рік на маркетплейсі вже було понад 2,5 млн товарів.

Що продається в Алло?

Смартфони, гаджети, комп’ютери, побутова, фото, аудіотехніка, товари для спорту, здоров’я, туризму, для дому, дітей, парфумерію, авто-, мототовари тощо. 

ТОП-3 товари грудня 2022 року**: смартфон Xiaomi Redmi Note 11S, Power Bank Intenso, генератор бензиновий Pramac.

Співпраця з Алло для магазинів

Маркетплейс дозволяє розмішувати у себе товари інших роздрібних торгових мереж. Щоб продавати на Алло, потрібно:

 • залишити заявку,

 • підписати договір,

 • імпортувати товари.

№ 7. АТБ

АТБ - продуктовий магазин

Що таке АТБ?

Завершує рейтинг компанія «АТБ-Маркет» — один з найбільших продуктових супермаркетів України формату «дискаунтер». У 2021 році налічувалося 1314 магазинів по всій країні. 

З початком війни росії проти України багато торгових точок зазнало руйнувань. На початку травня 2022 року компанія втратила два великих розподільчих центри в Київській області, які були вщент зруйновані. Зачинено понад 200 магазинів через значні руйнування. Однак попри втрати мережа не планує здаватися, а поступово реанімує магазини й склади, які постраждали за час воєнних дій.

Хто заснував АТБ?

У 1993 році в Дніпрі були відкриті шість гастрономів фірми «Агротехбізнес». А перший магазин під брендом АТБ (скорочена назва від «Агротехбізнес») був започаткований у 1998 році у Дніпрі. Компанія офіційно входить до корпорації «АТБ» («Агротехбізнес), власниками якої є дніпровські бізнесмени Геннадій Буткевич, Євген Єрмаков та Віктор Карачун. 

На початку 00-х АТБ розпочала розвиток магазинів у форматі «дискаунтер» — де ціни на продукцію нижчі середньоринкових. Для прикладу обрали німецьку Lidl. Інтернет-магазин АТБ став наступним етапом розвитку корпорації. 

Що продається в АТБ?

В інтернет-магазині АТБ можна придбати товари по акції, продукцію власного виробництва ТМ «Своя лінія», «Розумний вибір», De luxe і Today — від харчових продуктів до засобів особистої гігієни та побутової хімії.

Співпраця з АТБ

Мережа пропонує індивідуальні умови партнерства для постачальників, з логістики, продажу обладнання та сировини, співпрацює з рекламодавцями та орендодавцями.

*До рейтингу потрапили інтернет-магазини та маркетплейси змішаної моделі торгівлі, зареєстровані в Україні, із щомісячною відвідуваністю не менше 300 000 осіб.

**Товари були визначені рандомним методом на сайті компаній у категорії "Популярні/Топ-товари". 

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором