• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Реклама на радіо: чи приносить вона користь підприємцю?

26.02.2019

У наші дні багато хто вважає, що подавати рекламу на радіо не має сенсу. Але це є поширеною помилкою. Сьогодні понад 60% жителів нашої країни включають радіо хоча б раз протягом дня. Щотижня слухає якусь радіостанцію більше 85% громадян. А це немало. Тому про такий спосіб реклами варто задуматися. Але як зробити її найбільш ефективною?

Теоретичні відомості

Здавалося б, безневинна аудиореклама, насправді здатна значно вплинути на нас і наше підсвідомість. Був проведений експеримент, який це підтверджує. Учасникам запропонували прасувати білизну. В цей час в кімнаті було включено радіо. Після цього кожна людина змогла згадати кілька пропозицій з прослуханої реклами. При цьому учасники не знали, що предметом експерименту є реклама на радіо. Вони думали, що тестують праску.Але не варто думати, що використання цього каналу для реклами подвоїть прибутковість вашого бізнесу. У такої реклами є як недоліки, так і переваги, свої особливості.

Охоплення. За цим показником з рекламою на радіостанціях можуть зрівнятися соціальні мережі. Але варіант з радіо трохи простіше, так як підприємець повинен просто оплатити послугу. У випадку з соціальними мережами необхідно буде докласти певних зусиль.

Цільова аудиторія. Подаючи рекламу на радіостанцію, важко буде націлюватися на конкретну аудиторію. Адже ту чи іншу радіостанцію може слухати будь-хто. Але існують і такі, які спрямовані на конкретну категорію слухачів.

Варіанти розміщення. Щоб слухачі під час реклами нікуди не відволікалися, сьогодні використовуються різні хитрощі. Це допомагає зробити її більш ефективною.

Вартість. На подив, радіо перевершує за вартістю інші канали для реклами. У цьому неважко переконатися, порівнявши ціни з іншими каналами залучення клієнтів.

Розглянувши ці особливості, можна сказати, що однозначної відповіді, наскільки хороший цей спосіб реклами, немає. Кожен підприємець повинен зважити всі за і проти, в залежності від особливостей свого бізнесу, і прийняти рішення, чи потрібна йому така реклама, і як її правильно організувати.Види

Існує кілька видів реклами на радіо, але найбільш поширених всього три.

 • Пряма


Така реклама доносить до слухачів пряму інформацію.
Наприклад: «У магазині канцтоварів нове надходження портфелів. Протягом тижня, починаючи з 15 серпня, їх можна буде купити зі знижкою до 40%. Магазин розташований за адресою ... »


Як правило, такий тип реклами йде в ефірі блоками, що складаються з декількох роликів поспіль. Недоліком є ​​те, що в цьому блоці буде не тільки ваша, а й інша реклама. Але в ній є і перевага. Такі рекламні блоки запускають в ефір регулярно протягом всього часу з рівними проміжками.

Пряма реклама часто використовується перед різними розпродажами в магазинах, щоб можна було проінформувати про знижки якомога більше людей. Ще одна перевага - необмежена кількість повторів. Скільки буде оплачено реклами, стільки її і вийде в ефір. Найбільш вдалий час - це в ранкові години (приблизно 7: 00-9: 30) і вечірні (17: 00-20: 00).

Найдорожче, але найвдаліший час радіореклами - це так званий прайм-тайм. Це такий час, коли дану станцію прослуховує найбільше число людей. Як правило, це час, коли люди знаходяться в дорозі.


 • Спонсорська

Наприклад: «Спонсор прогнозу погоди на нашій радіостанції - магазин гумових чобіт. Модні гумові чоботи допоможуть вам бути стильним в будь-яку погоду. Великий асортимент за адресою ... ».

Така реклама відрізняється від прямої тільки тим, в який час вона виходить. Вихід реклами буде прив'язаний до тієї чи іншої програми, яку спонсорує підприємець. Реклама буде звучати кілька разів протягом програми. Як правило, в перші хвилини і перед завершенням. Перевагою спонсорської реклами є те, що вона не загубиться серед багатьох роликів, які будуть йти в рекламному блоці. Цей вид реклами використовується найбільш часто в рубриках та програмах, які є найбільш цікавими і важливими для слухачів. Наприклад, новини, прогноз погоди або повідомлення про наявність пробок.

Найбільш успішний час розміщення спонсорської реклами збігається з вдалим часом для реклами прямого типу. Крім того, її можна запускати в обідні години (12: 00-14: 00).

Спонсоруючи ті чи інші передачі, можна точніше підібрати необхідну аудиторію. Наприклад, для магазину продуктів буде вдалою реклама в радіопередачі на тему кулінарії.

 • Інтеграція


Приклад використання: ваша компанія займається продажем авто, і вам необхідно вбудувати в ефір інформацію, яка розповість про нову продаваної моделі. Таку рекламу можна вбудувати різними способами. Наприклад, в гостях на радіопередачі будь-якої відомий актор. В інтерв'ю йому задають питання про те, який у нього автомобіль. Після чого він називає марку і модель, яку необхідно згадати, і як би ненароком розповідає про неї.

Рекламований товар може згадати також провідний або представник фірми. Час розміщення такої реклами залежить від рейтингу програм.
Відмінним способом ненав'язливо прорекламувати продукцію - розіграш серед слухачів в будь-якому конкурсі.

Види радіореклами за типом подачі

 • Іміджева

Тут метою є впізнаваність фірми. Така реклама підійде тим, хто хоче розрекламувати не конкретно послугу або продукцію, а сам бренд. Використовувати цей тип реклами рекомендується лише великим компаніям.

 • Інформаційна

Це традиційний тип реклами. Він є універсальним, і ним користується переважна більшість рекламодавців. Ролик містить інформацію про спеціальні пропозиції, знижки, розіграші призів або новому завезенні товару.

 • Креативна

Це рекламні ролики, які представляють собою будь-якої незвичайний формат. Наприклад, у вигляді вірша, монологу або діалогу. Тут проявляється креатив і фантазія. Це ідеальний варіант реклами для поширених серед споживачів товарів. Цікава форма тексту, в якому присутня інтрига чи гумор, краще запам'ятовується і привертає увагу. Крім того, жартівлива або красива форма тексту більше спонукає споживачів до себе.

 • Музична

Тут реклама представляє собою невелику пісню. Вибираються такі слова і мотиви, які найбільше збережуться в пам'яті людини. За допомогою музики добре запам'ятовуються назви сайтів і ряд цифр, наприклад, номери телефонів фірми.

 • Джингл

Це реклама, яка представляє собою слоган компанії або її фірмову фразу. Замовляти таку рекламу рекомендується лише дуже великим компаніям, про які і так всі знають, і продукція яких відома і популярна. Це лише спосіб зайвий раз нагадати про себе. Маловідомим компаніям краще вибрати тип реклами, який дасть споживачеві більше інформації про товар, місце розташування магазину або офісу, знижки тощо.


Висновки

Не варто відмови від каналів реклами, тільки лише тому, що хтось вважає їх застарілими. Експерементіруйте і відстежуйте результати, робіть висновки самостійно і виводите формулу ідеального просування персонально для свого бізнесу!

Олег
11-03-2019 в 07:55:31
Как ни странно, но радио и сейчас слушает большое количество людей. Особенно водители за рулем. Поэтому реклама будет эффективная.
Владимир
11-03-2019 в 23:09:15
Если я буду судить по себе и всем своим знакомым, то смело скажу, что реклама на радио вообще не приносит пользы, поскольку мы просто не обращаем на нее никакого внимания, а часто переключаем станцию, поэтому рекламодателям стоит призадуматься.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором