• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Найшвидші способи доставки товару в Україні

25.05.2021

Найшвидші способи доставки товару в Україні

Інтернет-торгівля надає покупцям масу переваг в частині асортименту і ціни товарів. Мабуть, єдиним фактором, в якому онлайн-магазини поступаються конкуренцією звичайними, залишається швидкість покупки. У звичайному магазині: прийшов-побачив-сподобалося-купив. В інтернеті потрібно чекати доставляння замовлення. У цьому сенсі успішність інтернет-торгівлі значною мірою залежить від того, наскільки швидко підприємець зможе доставити замовлений товар покупцеві. Особливо це важливо для імпульсивних покупок, коли замовник "загорівся". Швидке доставляння — гарантія, що клієнт «не зіскочить».

А враховуючи, що багато онлайн-магазинів сьогодні працюють по дропшиппінгу (тобто не маючи власного складу, виступаючи посередниками між великими постачальниками та кінцевими замовниками), питання ефективної транспортної логістики для них стає удвічі актуальним.

Доставлянням товарів, куплених в інтернеті, займаються спеціалізовані поштові компанії служби доставки.

Ринок електронної комерції: тенденції диктує пандемія

Своїм бурхливим розвитком служби доставки зобов'язані онлайн-торгівлі. Саме з масовою появою інтернет-магазинів виникла необхідність швидко та безпечно доставити куплений товар клієнту. І сьогодні транспортно-логістична складова — невіддільна частина ринку e-commerce.

Пандемія коронавірусу та масові карантинні обмеження призвели до так званої диванної революції, коли все більше людей купує все більше товарів в інтернеті. І це зростання носить досить різкий характер.

За даними групи компаній EVO у 2020-му році в Україні ринок електронної комерції виріс на 40% і досяг 107 млрд грн. Цього року тенденція продовжиться. Прогнозоване зростання — 28% і обсяг ринку в 137 млрд грн до кінця 2021-го року.

Можна з упевненістю стверджувати, що зростання ринку транспортної логістики для інтернет-торгівлі буде аналогічним.

Боротьбу за освоєння додаткових коштів сьогодні ведуть не тільки спеціалізовані поштові компанії, але й самі продавці. Вже сьогодні найбільші українські інтернет-гіпермаркети щосили просувають власні мережі доставлення та видачі товару. Покупцеві в цьому випадку пропонуються комплексне обслуговування і додаткові заохочення у вигляді привабливих бонусів, пільгових підписок та єдиного вікна, коли від замовлення товару до його отримання клієнт має справу з однією компанією.

Як конкурувати в боротьбі за клієнта з Розеткою та її точками видачі товару?

Що робити в такій ситуації середнім та дрібним інтернет-магазинам?

Ефективність роботи в таких умовах залежить від трьох основних чинників:

 • Ціна товару. Тут все просто: чим дешевше буде продаватися товар у вашому магазині, тим більша ймовірність, що його придбають саме у вас.
 • Швидкість обробки замовлень всередині інтернет-магазину. Дуже важливо, щоб час від отримання замовлення до надсилання товару був мінімальним. Будь-яке зволікання може призвести до втрати клієнта. Для ефективного контролю за всіма етапами онлайн-торгівлі розроблені програми обліку, які в режимі реального часу нададуть підприємцю всю необхідну інформацію про товари та фінанси — закупівельні та відпускні ціни, складські залишки, витрати, виторг тощо. Серед таких програм одна з найбільш популярних в Україні — Торгсофт. Крім перерахованих переваг, вона дозволяє налагодити сполучення та обмін даними з популярними маркетплейсами: Prom та Rozetka. А це — додаткова можливість заробити.
 • Швидкість і умови доставлення. Швидка і якісна доставка увінчає всі ваші попередні зусилля та дозволить записати до свого активу ще одного задоволеного клієнта. І навпаки, повільне та недбале доставлення сформує неприємне враження від покупки в вашому інтернет-магазині. Ось чому до вибору служби доставки потрібно підходити з ретельністю. А для цього важливо мати необхідну інформацію про служби доставки, їх можливості, переваги та недоліки.

Рейтинг найпопулярніших служб доставки в Україні

В Україні працює безліч служб доставки: універсальні та спеціалізовані, загальнодоступні та корпоративні, широко поширені та локальні.

Обслуговування ринку e-commerce розділили вісім основних компаній. Найбільшою та найбільш популярною очікувано стала «Нова пошта». Її послугами користуються майже усі інтернет-магазини та їхні клієнти — 97%.

Друге місце виявилося колективним. Його зайняли власні служби доставки, що належать великим торговельним мережам та маркетплейсам — 40% у рейтингу популярності. Найбільш яскравий приклад — компанія Rozetka, яка активно розвиває власну логістику.

Замикає трійку лідерів Укрпошта — єдина державна компанія в рейтингу. Досвід доставляння товарів за допомогою Укрпошти є у 33% інтернет-магазинів. Далі зі зменшенням частки йдуть Інтайм, Делівері, Міст Експрес та Автолюкс. Замикає рейтинг популярності компанія Зручна. Решта учасників ринку поштових відправлень набрали менше одного відсотка.

Місце у рейтингу

Служба доставки

Кількість інтернет-магазинів, які користуються послугами служби доставки

1.

Нова пошта

97%

2.

Власні служби доставки

40%

3.

Укрпошта

33%

4.

Інтайм

24%

5.

Delivery

18%

6.

Meest Express

8%

7.

Autolux

4%

8.

Zruchna

3%Як бачимо, сумарна кількість балів в рейтингу значно перевищує 100%. Це пояснюється тим, що більшість підприємців у своїй діяльності вдаються до послуг різних сервісів доставлення.

Що стосується кількості вантажів, які відправляють інтернет-магазини покупцям, то і тут лідером залишається «Нова пошта». 64% всіх онлайн-замовлень в Україні доставляються клієнтам Новою поштою. На другому місці зі значним відривом — власні кур'єрські служби великих інтернет-продавців — 13%. На 3-му місці Укрпошта — 8%. Далі — Інтайм з 6%. Кожна з інших служб займає 1 або менше ніж 1% загального обсягу.

Навесні 2020 року компанія Інтайм оголосила про проблеми в операційній діяльності, вирішити які так і не змогла. В результаті до кінця року оператор практично покинув ринок доставляння.

Особливості служб доставки

Ми вивчили публічну інформацію про компанії. Дані наведені в порівняльній таблиці.

Нова Пошта

Укрпошта

Міст Експрес

Делівері

Автолюкс

Кількість відділень

6000

13700

2578

1800

200

Термін доставляння по Україні

1-2 дні

1-6 днів

1-3 дні

1-3 дні

1-3 дні

Наявність мобільного додатка

Так

Так

Так

Так

Так

API

Так

Так

Так

Так

Так

Програма лояльності

Так

Так

Ні

Так

Так

Міжнародне доставлення

Так

Так

Так

Так

Так

Фулфілмент

Так

Ні

Ні

Ні

Ні

Надсилання декількох товарів на вибір

Ні

Ні

Ні

Ні

Ні

Доставляння по тимчасовим інтервалам

Так

Ні

Ні

Так

Так

Перевезення великогабаритних вантажів

Так

Так

Так

Так

Так


Найбільші мережі відділень — в Укрпошти (понад 13700) та у Нової пошти (понад 6000). Найменше — в Автолюкса (200).

Найдовше посилки везе Укрпошта — 4-6 днів, хоча вона пропонує послугу експрес-доставки — 1-2 дні.

Відстежувати посилки за допомогою мобільного додатку можуть клієнти всіх операторів. Також у всіх передбачена можливість взаємодії та сполучення програмних комплексів за допомогою API.

Програми лояльності для клієнтів діють у всіх служб доставки, крім компанії Міст Експрес. Принципи заохочення різні — від нарахування грошей на бонусний рахунок (у Новій пошти) до знижкових тимчасових інтервалів (програма «Щасливі години» в Укрпошти).

Міжнародне доставляння доступна клієнтам всіх операторів.

Послуги фулфілмента на цю мить пропонує тільки Нова пошта.

Надсилання декількох товарів на вибір

Для українського ринку e-commerce ця послуга поки досить екзотична. Вона застосовується як правило в торгівлі одягом та спрямована на мінімізацію ймовірності відмови від покупки товару через невідповідний розмір. Даючи покупцям можливість вибору, магазини підвищують ймовірність продажі. А покупці отримують саме той товар, який їм підходить. З великих сервісів доставки цю послугу надавав тільки Інтайм, але з його відходом з ринку ця ніша виявилася вільною.

Доставляння по тимчасовим інтервалам

Завдяки цій послузі, клієнт може обрати часовий інтервал для отримання товару. Цю функцію впровадили всі найбільші служби доставки, крім Укрпошти та Міст Експрес.

Вартість доставляння в Україні

Ціна — чи не найважливіший критерій при виборі служби доставки. Як правило, вартість формується з трьох основних чинників: відстань, на яку потрібно доставити посилку, вага і габарити посилки.

Щоб отримати об'єктивну порівняльну картину вартості доставлення, візьмемо три поширені види товарів — смартфон, мікрохвильовку та телевізор — і прорахуємо, скільки оцінять транспортні компанії за їх перевезення з Харкова до Львова. Це 1000+ кілометрів. З відділення до відділення.

Нова Пошта

Укрпошта

Міст Експрес

Делівері

Автолюкс

Смартфон

Вага: 0,5 кг

Габарити: 17х12х10 см

75 грн

59 грн

Немає даних

48 грн

59 грн

Мікрохвильовка:

Вага: 10 кг

Габарити:

60х35х30

105 грн

85 грн

Немає даних

103 грн

99 грн

Телевізор

Вага: 15 кг

Габарити: 125 x 80 x 40

580 грн

360 грн

Немає даних

495 грн

428 грн


Як бачимо, найдорожчими є послуги Нової пошти. Найнижчі тарифи на доставлення в Укрпошти.

Хоча в цілому розбіг вартості не критично великий.

Служби доставки України: відгуки клієнтів

Які відмінні риси характерні для основних служб доставки в Україні? Наведені нижче відгуки навряд чи можна розглядати як точну характеристику, проте скласти картину роботи тієї чи іншої служби вони допоможуть. Власники інтернет-магазинів так оцінюють лідерів ринку:

Нова Пошта:

 • швидке доставляння,
 • висока вартість послуг,
 • наявність розгалуженої мережі відділень,
 • зручна автоматизація і можливість сполучення з іншими сервісами.

Укрпошта:

 • відносно невисока ціна,
 • невисока швидкість доставляння,
 • далеко не завжди якісний сервіс,
 • незручна програма для оформлення та відстеження доставляння онлайн.

Міст Експрес:

 • недостатньо відділень,
 • не завжди якісне обслуговування,
 • порівняно невисокі ціни.

Делівері:

 • мало відділень,
 • періодичні проблеми з доставлянням вантажів,
 • прийнятні розцінки.

Автолюкс:

 • клієнти цієї служби нарікають на малу кількість відділень, але відзначають відносно низькі ціни.

Швидко — не завжди зручно. Як працювати в інтересах клієнта?

Збільшення швидкості доставлення товарів — об'єктивна тенденція для онлайн-торгівлі. Наприклад, в Китаї більшість покупців отримують замовлений товар день в день або максимум протягом 24 годин. Якщо інтернет-магазин не в змозі організувати таку доставку, клієнт піде до інших продавців. Один зі світових лідерів електронної комерції Alibaba Group ставить завдання своєму підрозділу по логістиці доставляти замовлення в будь-яку точку світу за 72 години.

Але є в цьому питанні й інша сторона медалі. За даними опитувань близько 40% онлайн-покупців схильні відмовитися від покупки в інтернет-магазині, якщо вважатимуть умови доставлення невідповідними.
При цьому лише для третини клієнтів важлива швидкість доставлення, і вони готові за неї платити.
Для інших — більш привабливою може стати безплатна або дешевша доставка, нехай і зі збільшеним терміном.

У цьому сенсі власнику інтернет-магазину доцільно надавати клієнтам можливість вибору: довше, але дешевше або взагалі безплатно; або швидше, але за збільшену плату.

Гнучкість в роботі з замовниками іноді виявляється вирішальним фактором.

Як працювати зі службами доставки в Торгсофт

Торгсофт дозволяє безпосередньо в програмі обліку працювати з доставленням товару: формувати ТТН, друкувати накладні, вести базу клієнтів, контролювати оплату за товар та відстежувати статус посилки.

 

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором