• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Сканер штрихкодів: види, застосування, переваги

17.01.2019


Штрихкод - особливий набір смуг або геометричних фігур, що несе інформацію, яку може вважати сканер для роздрібної торгівлі, а потім надати розшифровані дані в систему. Найчастіше код несе в собі інформацію про продукт, його вартості і доступних акціях. Також по штрихкоду можна визначити країну виробництва продукту. Крім прямокутників різних пропорцій і співвідношень, деякі штрих-коди містять і цифрову маркування.

Як працює сканер штрихкоду

Це пристрій можна знайти в будь-якому сучасному магазині, і воно значно спрощує введення даних про товар. Якщо не користуватися сканером і вводити всі дані вручну, це не тільки спричинить за собою ряд помилок, але і збільшить час обслуговування одного клієнта. Як тільки сканування товару буде завершено, система відобразить наступні дані про товар:

 • повне найменування товару;
 • вартість товару;
 • можливі знижки.

Після того як обробка інформації завершується, отримані відомості передаються в POS-термінал, касу або інше обладнання.

Типи сканерів

Сканери штрихкодів розрізняються між собою за багатьма чинників: типу експлуатації, технологій сканування та підключення.

Види сканерів за типом експлуатації

 • Ручні сканери. Найпопулярніший представник цього типу - USB-сканер, який зручно тримати в руці за рахунок його невеликих розмірів і легкої ваги. Такі пристрої можна побачити будь-якому невеликому магазині. Крім їх компактних розмірів, вони також відрізняються доступною ціною. У поєднанні з простотою використання ці пристрої стають незамінними помічниками на підприємствах, де працюють з великими посилками або товарами, а також у торгових павільйонах. Багато сканери поставляються зі спеціальними підставками, які позбавляють від необхідності тримати пристрій в руці.
 • Стаціонарний сканер. Це більш масивне, але продуктивне пристрій, скануючий відразу в декількох площинах. Його не можна просто так пересунути, тому для сканування його потрібно піднести до товару самостійно. Але сам процес відбувається набагато швидше, що робить стаціонарні сканери відмінним рішенням для великих гіпермаркетів, де кожна секунда на рахунку.
 • Вбудовувані сканери. Ці пристрої монтуються безпосередньо в касовий апарат, що полегшує роботу з ними. Ніяких зайвих проводів і пристроїв, але все така ж висока швидкість обробки коду. Такий тип пристроїв також часто використовується в великих магазинах і торгових залах.Види сканерів за технологією сканування

 • Світлодіодні сканери

Саме цей тип сканера був винайдений першим. В основі його технології лежить відображення зображення штрих-коду на матрицю пристрою. Спочатку на код потрапляє світло сканера, а потім він вловлює відображення і відправляє відскановані дані в систему. У світлодіодних сканерів є як переваги, так і недоліки.

Переваги:
висока швидкість здійснення операції;
доступна ціна на пристрої;
можливість сканування навіть невеликих штрихкодів.

Недоліки:
невелика дальність зчитування - до 10 см;
складності при скануванні нечітких або занадто великих штрихкодів.

 • Лазерні зчитувачі

Це більш сучасний варіант, відрізняється від попередника технологією підсвічування. Як випливає з назви, замість світлодіодів використовуються лазери.

Переваги:
можливість зчитування навіть найскладніших штрихкодів;
велику відстань, на якому можна зчитувати дані.

Недоліки:
труднощі при зчитуванні двомірних кодів (наприклад, QR);
висока вартість пристрою по відношенню до світлодіодних зчитувачів.

 • Фотосканер

Тут використовується інша технологія розпізнавання коду. Важливо відзначити, що пристрій може сканувати абсолютно будь-які коди, навіть під кутом. Суть сканування полягає в тому, що сканер робить зображення коду, яке згодом обробляється в спеціальній програмі.

Провідні та безпровідні сканери штрихкодів

Провідний сканер підключається до каси, терміналу або комп'ютера за допомогою одного з наступних інтерфейсів:

 • USB;
 • PS / 2;
 • RS232.

Що стосується радіосканером, вони можуть використовувати для з'єднання з системою або бездротову мережу Wi-Fi, або Bluetooth-з'єднання. Важливо відзначити, що для стабільного обміну даними між сканером і сполученим обладнанням, має дотримуватися певну відстань. У випадку з Bluetooth-сканерами, воно досягає 10 метрів, для Wi-Fi-сканерів радіус дії трохи збільшений.

Лінійні і двомірні зчитувачі штрихкодів

Різниця між лінійними і двомірними сканерами штрихкодів полягає в області, яка піддається скануванню. Якщо лінійний сканер має тільки один промінь, то для двовимірного сканера кількість променів збільшено. 2D-сканери відмінно проявляють себе при скануванні QR-кодів, з якими їх лінійний побратим не впорається. Двовимірні апарати можуть застосовуватися в більшій кількості сфер діяльності. Наприклад, в торгівлі спиртними напоями або медицині. Якщо в магазині продаються спиртні напої з акцизними марками, використання двовимірного торгового сканера обов'язково.

Для невеликих комерційних об'єктів цілком згодиться і звичайний лінійний ручний сканер. При цьому його вартість буде значно нижче по відношенню до 2D-прототипу.


Застосування сканерів штрихкодів

Ці пристрої допомагають спростити робочі процеси в наступних сферах.

 • Торгівля. Сканувати код простіше, ніж вносити його вручну. Дотого ж, можна додати і додаткову інформацію, наприклад, ціну або опис.
 • Зберігання. Ручний сканер, що дозволяє спростити комплектування замовлень або облік товару, в наші дні є у кожного працівника великих логістичних комплексів.
 • Пошта і експрес-доставка. У цій сфері маркування посилок штрихкодами з їх подальшим скануванням дозволяє значно спростити роботу кур'єрської служби.
 • Ідентифікація працівників підприємства. На багатьох фірмах співробітникам видають бейджики зі штрих-кодами, які дозволяють їм відвідувати певні приміщення або просто авторизуватися на робочому місці.

Рекомендації по вибору сканера

Вибір сканера залежить від місця, де він буде використовуватися, і типу штрихкодів, які будуть згодом скануватися. Для невеликих торгових об'єктів підійдуть класичні ручні сканери, для кур'єрських служб краще використовувати мобільні і бездротові варіанти. Великі гіпермаркети, які цінують швидкість роботи, вибирають стаціонарні пристрої, що відрізняються швидкістю обробки даних.

Великий вибір сканерів представлений в нашому інтернет-магазині Торгсофт. При купівлі у нас ми надаємо:

 • безкоштовну доставку по Україні
 • гарантійний період для будь-якого обладнання
 • безкоштовне підключення торгового устаткування до програми Торгсофт®

Зверніться до відділу замовлень!

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором