• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Свій бізнес: дитячий магазин і виробництво дитячого одягу

30.08.2019

Який дитячий магазин хоче покупець?

 

Велике розмаїття супермаркетів і гіпермаркетів привчили вітчизняного споживача до того, що всі товари, починаючи від харчових продуктів і закінчуючи одягом і взуттям, можна купувати в одному місці. А в такому випадку у виграші залишаються всі!

Людина, заходячи в супермаркет, де є все, звичайно купує те, що потрібно і те, в чому, за великим рахунком, на цей час часу вона не потребує. Проте, покупець задоволений і йде з супермаркету з повними пакетами покупок.

При цьому супермаркет теж залишається в прибутку. Крім того, в супермаркетах завжди ціни на товари нижче, ніж в невеликих магазинах.

 Що ж стосується дитячих товарів, то споживачі хочуть бачити такі дитячі магазини, в яких продаються усі товари для дітей. Заходячи в дитячий магазин, покупець хоче бачити дитяче харчування, іграшки, брязкальця, ліжечка, коляски, одяг і взуття для дітей різного віку. Саме тому дитячі ринки сповнені народу, особливо перед 1 вересня й іншими святами. Покупці швидко оцінюють можливість купити всі потрібні товари недорого і в одному магазині, адже діти втомлюються від тривалих походів по магазинах, а якщо ще примірка, черга ... Ми бачимо, що в великих містах є гідні дитячі магазини та, звичайно, безліч магазинчиків іграшок, магазинів дитячого одягу і взуття. В районних центрах та в глибинках дитячі товари купуються в основному на неспеціалізованих речових ринках.

Однак, з точки зору підприємця, відкрити дитячий супермаркет - цей не тільки великі вкладення, складність управління, але і не гарантія задоволення попиту. Більшість підприємців не можуть задовольнити всі запити споживачів дитячих товарів, тому часто відкривають вузькоспеціалізовані магазини. Як показує досвід, це вигідніше, ніж намагатися «обійняти неосяжне».

Для малого бізнесу цілком доцільно відкриття спеціалізованого магазину з невеликою площею, в яких можна представляти різноманіття «свого» асортименту, головне - вдале місце розташування (наприклад, магазин для новонароджених недалеко від пологових будинків, магазин розвиваючих ігор та канцтоварів - поблизу шкіл і центрів творчості). Взагалі, сусідство вашого магазину з іншими магазинами, поліклініками, дитячими розважальними закладами зазвичай йде на користь торгівлі, якщо правильно обраний асортимент.

Необхідно враховувати, що, наприклад, невеликий магазин з іграшками та солодощами добре впишеться в зоні відпочинку, поблизу цирку, зоопарку, оскільки така покупка - найчастіше імпульсивна і вибір робить навіть сам малюк. Навпаки, вибір одягу, взуття для малюків вимагає більш пильної уваги та вибір роблять батьки.

 Що стосується цін, то багато власників магазинів для залучення покупців спеціально встановлюють мінімальну націнку на певні товари і намагаються заробляти на більш дорогих речах. 

За даними опитувань, на першому і другому місці серед вирішальних критеріїв, за якими покупці обирають дитячі магазини, знаходяться «широта асортименту» і «рівень цін». 

Приблизно третина покупців не задоволені асортиментом дитячих товарів. Але розв'язувати цю проблему власникам невеликих магазинів непросто. Чому в дитячих магазинах такий маленьких асортиментний ряд на одяг і взуття?

Якщо в магазині для жінок зазвичай продається одяг п'яти розмірів - 44, 46, 48, 50 і 52-го, то в магазині для дітей до 14 років цих розмірів повинно бути як мінімум чотирнадцять! Відповідно, у «дорослому» магазині можна розмістити в кілька разів більше різних моделей одягу, ніж в дитячому магазині такої ж площі. Таким чином, власники дитячих супермаркетів не можуть забезпечити достатній асортиментний ряд. Адже дитячий магазин не гумовий і на корисній площі 1000-2000 квадратних метрів неможливо розмістити повний асортимент дитячого одягу та взуття при цьому, виділивши досить великий простір під відділ дитячих іграшок і т.д.

 Багатьох покупців не влаштовують і високі ціни на дитячі товари. 

Більшість батьків із середнім рівнем доходів вважають, що дитячі речі повинні коштувати набагато дешевше, ніж товари для дорослих. Насправді їх собівартість часто нітрохи не нижче, ніж в одягу для батьків. По-перше, більшість предметів дитячого гардеробу виготовляються з дорогих натуральних матеріалів. По-друге, дитячий одяг має бути міцніше. Крім того, при його виробництві доводиться робити багато додаткових технологічних операцій: наприклад, прикрашати сукні вишивкою.

 

Де відкрити магазин?

 

Однак не тільки асортимент і ціна грають основну роль при виборі магазину дитячих товарів, ще важливо і місце розташування. Мами-домогосподарки хотіли б бачити дитячий супермаркет недалеко від будинку. Але на практиці більшість магазинів розташовано в центрі, а в деяких спальних районах їх немає взагалі.

Це відбувається тому, що основу цільової аудиторії супермаркетів, які торгують дорогими товарами, становлять працюючі батьки. Їм зручніше робити покупки по дорозі додому або на роботу. Тому майже всі брендові магазини знаходяться на великих проспектах. Це звільняє покупців від необхідності витрачати додатковий час на поїздки. Невеликі вузькоспеціалізовані магазинчики або торгові точки є сенс відкривати в спальних районах, особливо якщо там представлені предмети першої необхідності для самих маленьких (підгузки, харчування), ігри, книжки та іграшки для дошкільнят, солодощі. Жвавої торгівлі сприятиме близькість дитячих садків, ігрових майданчиків, поліклінік, та й мамам з колясками не зручно далеко їздити або штовхатися на ринку. Врахуйте це, обладнавши зручний під'їзд до магазину.

У випадку з магазинами середньої цінової категорії проявляється невідповідність між очікуваннями споживачів і можливостями підприємців. Багато з них як і раніше не ризикують йти в «спальники», щоб відкрити там окремо розташовані магазини. Найчастіше вони вважають за краще «кидати якоря» на центральних дитячих ринках, ярмарках або в торгових центрах. Чому?

Діти постійно ростуть, тому перед початком кожного сезону їх гардероб треба оновлювати повністю. Наприклад, перед настанням зими дитині відразу купують куртку, чоботи, шапку, теплі штани, светри і т. п. На ці цільові покупки виділяється цілий день. Природно, батькам зручніше купити все це в одному місці. Для багатьох таким місцем стають дитячі ярмарки. Більшість покупців приїжджають туди не частіше, ніж два-три рази на рік, але зате відразу витрачають великі суми.

 На відміну від ярмарків, в торгові центри за дитячими речами рідко їдуть спеціально, тому «великих чеків» там чекати не доводиться. Зате в торгових центрах, на відміну від окремо розташованих магазинів, гарантований потік покупців. Ще один плюс торгових центрів полягає в тому, що в них розвинена інфраструктура, якої можуть користуватися відвідувачі дитячих магазинів. Для малого бізнесу може бути корисно, відкривати свої точки в торгових комплексах, де вже є дитячі магазини, головне щоб товар був різний. Не треба боятися конкуренції, покупці хочуть бачити широкий вибір товарів, якщо в ТЦ буде багато дитячих магазинів, це тільки плюс, а не мінус окремих магазинах. Також варто шукати місця в спеціалізованих дитячих торгових комплексах.

 За даними NP consulting, 14% мам хотіли б, щоб в дитячих магазинах була ігрова кімната, 11% - кафе, а 8% - аптечний кіоск, що спеціалізується на ліках і предметах гігієни для дітей та вагітних жінок. У ТЦ все це, як правило, є. Причому зміст цих закладів не коштує власникам дитячих магазинів ні копійки. Відкрити ж ігрову, аптеку і кафе в своєму окремому магазині площею 150- 200 кв. м нереально. Та й в супермаркеті - проблематично.

 Всі додаткові послуги коштують грошей, - кількома столиками з іграшками, розташованими на п'яти квадратних метрах, дітей не здивуєш. Якщо ж відкривати велику дитячу кімнату, то за це доведеться «платити» площею.

 Втім, у торгових центрів є і істотний мінус. 

У будь-якому торговому центрі увага покупців «розпорошена». Потрібні товари можуть купити як у вашому, так і в іншому магазині, розташованому поруч. В першу чергу це стосується предметів гігієни та догляду за дітьми - їх можуть взяти з полиці супермаркету, аптеки. Коли ж ви відкриваєте окремий магазин, всі гроші, які планували витратити батьки, залишаються у вас. Звичайно, сформувати достатній потік людей, які спеціально поїдуть в ваш магазин, непросто. Для цього потрібно мати якусь важливу конкурентну перевагу, своє «обличчя».

 У великих містах споживачі не можуть поскаржитися на гостру нестачу спеціалізованих дитячих магазинів. Тому власники багатьох мереж останнім часом більше зайняті поліпшенням окремих складових свого бізнесу, ніж відкриттям нових торгових об'єктів. А ось в регіонах переділ ринку в самому розпалі. Річ у тім, що в багатьох містах більшість споживачів воліють «отоварюватися» на речових ринках, а не в спеціалізованих магазинах.

Якщо супермаркет відкривається в місті, де раніше не було жодного подібного магазину, це стає справжньою подією. Буквально за кілька днів чутка про нього поширюється по всьому місту, і великий потік покупців формується моментально.

 

Для найменших

Вибираючи, чим торгувати, багато підприємців віддають перевагу товарам для новонароджених. 

Працювати в цьому сегменті ринку вигідно - одні тільки разові витрати батьків при народженні малюка можуть досягати $ 1 тис., Адже всім новонародженим потрібні коляски, ліжечка, стільчики. На цих дорогих товарах можна добре заробляти. Крім того, в торгівлі товарами для новонароджених немає значних сезонних коливань - малюки з'являються на світ протягом всього року, і їм не купують речі «до сезону», як для дітей старшого віку.

 У міру дорослішання дитини більшість батьків починають рахувати гроші все ретельніше, тому в конкурентній боротьбі часто виграють ті, хто пропонує товари для дітей молодшого та середнього віку за невисокими цінами. 

 Навіть забезпечені люди розуміють, що купувати дитині кросівки за $ 100, які той «уб'є» за два тижні, безглуздо. Батьки намагаються купувати красиві, але недорогі речі: ті, які не шкода зносити і викинути.

Тому найбільш активно розвивається сегмент недорогого одягу - по $ 5-30 за річ. Він займає до 85% всього ринку. На частку речей середньої цінової категорії ($ 30-80 за річ) припадає близько 10%, а на дорогі товари - від $ 100 за річ - приблизно 5%.

 

Тяжкий вік

Ринкову нішу спеціалізованих магазинів для підлітків бізнесмени займати не поспішають.

Підлітки - найскладніша категорія споживачів, вони зазвичай погано уявляють, що конкретно хотіли б купити. Але навіть якщо підліток точно знає, чого йому хочеться, у нього немає достатньої суми власних грошей на покупку.

Як мінімум, половині підлітків одяг купують мами. Тому з точки зору маркетингу аж ніяк не очевидно, на кого повинні бути спрямовані зусилля компанії. Якщо бренд, реклама, оформлення магазину і асортимент будуть зроблені «під мам», то підлітки можуть відмовитися носити куплений там одяг. Якщо ж все буде зроблено так, як цього хочуть тінейджери, то це може не сподобатися мамам, в чиїх руках знаходяться гроші.

Теоретично сегмент підліткових магазинів вільний, - продовжує Дмитро Купріянов. - Але практика показує, що на обслуговуванні цієї категорії споживачів багато не заробиш. Затівати «ризикований» бізнес ніхто не хоче. Правда, можна спробувати працювати під франшизою міжнародних мереж, які спеціалізуються на недорогому молодіжному одязі.

 

Конкуренти та союзники

 

Всі заклади, що поєднують під своїм дахом вашу цільову аудиторію - ваші союзники (дитячі садки, поліклініки, школи тощо.). Але не тільки. Один підприємець - власник магазину товарів для малюків досить вдало поєднав торгівлю побутовою технікою і надувний атракціон-батут. Як? За допомогою єдиної системи дисконтних карток. Покупці товарів на певну суму чека отримували дисконтну картку на знижку і на дитячі товари, і на побутову техніку. Розрахунок простий - ті, у кого не було мікрохвильовки, блендера, соковидавлювача або пральної машини-автомата саме з народженням дитини намагалися купити такі необхідні прилади. Батьків малюка «прив'язували» карткою до цього магазину з самого народження. А батут - це засіб захопити дитину трохи старше, братика або сестричку поки мама робить покупки.

 Ось ще один приклад. Володимир орендував «куточок» для дитячих іграшок в продовольчому магазині (в невеликому райцентрі). Згодом відкрив відділ побутової хімії і косметики. Все, що потрібно дітям і їх мамам - поруч.

 Інші дитячі магазини та ринки, безумовно, ваші конкуренти. Залучення уваги саме до вашого магазину іноді вимагає нестандартних підходів. Ось приклад знайомої підприємниці. Неподалік від її доглянутого дитячого магазинчика відкрився намет "Second hand". «Я б ні за що не стала вважати їх серйозними конкурентами, якби на власні очі не побачила, яка кількість матусь« риється »в дитячих речах цього намету», - розповідає власниця магазину Ірина. - Моїм завданням стало заманити їх всіх до мене, адже тут і іграшки, і косметика, харчування. У мене магазин в спальному районі, мої покупці - люди середнього та скромного достатку. У своєму магазині я звільнила одну стійку спеціально під такий товар, попередньо вивісивши оголошення для відвідувачів. Щотижня, в день «завезення» чергової партії заморського одягу мені доводилося йти в цей намет, викуповувати найбільш затребувані по сезону, розміром і пристойного стану речі, і вішати на них цінники. Відвідувачі, ведучись на недорогий одяг, попутно купували іграшки та книжки. Тепер я добудувала ціле крило, куди сама привожу «Сток» і "Second hand". А що? Попит є, напевно, тому що кризою лякають».Виробники: Учасники ринку, ціни і асортимент

 

Ще років десять тому компаній, що займаються пошиттям конкурентоспроможного дитячого одягу, в Україні не було. Українські бізнесмени всю свою увагу сконцентрували на питанні: як купити дешевше, а продати дорожче. Тому на ринку була представлена ​​або дешева продукція від невідомих турецьких, китайських, польських виробників, або дорога - від іменитих італійських, а іноді тих же турецьких, але дорогих торгових марок. Пропозиція для сімей із середнім рівнем доходів відсутнє. Але як тільки в Україні почав формуватися середній клас, відразу ж з'явилися і українські виробники дитячого одягу, спрямувавши на нього свою увагу.

 Сьогодні середньої ціни сегмент якісного дитячого одягу зайнятий саме вітчизняними компаніями.

 Увага вітчизняних виробників сконцентровано в основному на товарах для малят від 0 до 6 років. Дану нішу можна вважати заповненою. Відомі в Україні торгові марки: столичні ТМ «Татошка», ТМ «Соня», «Кроша», одеська компанія «Смил», хмельницька «Бембі». Також на ринку активно працюють понад сто приватних підприємців.

 Ці ж компанії частково задовольняють попит і на бавовняну продукцію для дітей від 5 до 10 років. 

 Значні зміни за останні десять років зазнав і асортимент товарів для малюків. З'явилися нові, незвичні позиції. По-перше, тепер мами люблять, щоб продукція була багатофункціональною, наприклад, якщо це «конверт», то він повинен трансформуватися в ковдру. По-друге, з'явилися кардинально нові позиції, що викликають подив і настороженість у багатьох бабусь: так зване плаття для хрещення (в якому деякі мами і тата навіть забирають дітей з пологового будинку), махровий халатик для малюка і т.д. Такі речі навряд чи купить бабуся, але із задоволенням придбає сучасна мама.

 Директор ТОВ «ТБ« Габбі »(м.Харків) зазначає:« На ринку ми вже багато років. Раніше орієнтувалися на вікову групу від 0 до 14 років, але з часом звузили вікову категорію і зараз виробляємо товари для дітей до п'яти-шести років. Хоча є деякі позиції і для дітей старшого віку. Звузити віковий асортимент вирішили, оскільки не можна осягнути неосяжне».

 Добре розвивається бізнес по виробництву дитячого одягу в регіонах, де покупець вже усвідомив, що «наше» - це недорого і, головне, якісно. Першими стали підтримувати вітчизняного виробника жителі великих міст. У маленьких містах і селах при виборі виробу головну роль поки що грає його ціна, навіть якщо мова йде про різницю всього в 5-10 грн. Також є прошарок споживачів, які купують одяг, як для себе, так і для своїх малюків тільки на ринку, керуючись принципом «іноземний товар гарний і якісний, на відміну від вітчизняного». І таким покупцям складно довести, що для дитини важливіше якісні шви, натуральна тканина, а не наявність рюшів, пришитих незрозуміло як.

 «Наші покупці не люблять штучні тканини, особливо коли це стосується маленьких дітей. Прагнуть купувати продукцію вітчизняного виробника, бувши впевненими, що вона зшита з натуральних тканин. Також використовується якісна фурнітура, що не викликає у дитини алергічних реакцій. Фарба залишається на тканині, а не «розфарбовує» дитину, - каже керівник ТМ «Татошка». - У дитячому одязі головне, щоб вона була гігієнічною, зручною, багатофункціональною і мала гарний зовнішній вигляд, «правильно» вела себе після прання, тобто не сідала, чи не линяла. Варто пам'ятати, що хороша бавовняна тканина дає усадку не більше 5%. Водночас дитячий одяг не повинен бути занадто дорогим, тому що дитина в ній проходить всього два-три місяці».

 Гуртові ціни від українських виробників невисокі. Так, комплект для дитини до трьох років, що складається з курточки, кофтини і штанців, коштує 40 грн, Піжама для трирічної дитини - 20 грн, шапочки - від 3 грн. Але не варто забувати про торговельну націнку, тому як до ціни виробника продавці приплюсовують від 30 до 50, а іноді і 70%. Такий стан справ, коли магазинна націнка становить добру половину вартості самого виробу, обумовлено, перш за все, подорожчанням оренди торгових площ.

 Хоча нішу виробників одягу для самих маленьких можна вважати зайнятою, з одного боку, новим гравцям варто пробувати себе в ніші пошиття одягу для підлітків, в якій повністю відсутні вітчизняні гравці, а з іншого - в ній цілком панує іноземний виробник, і не факт, що його вдасться потіснити.

 Проте, цей напрям вигідніше, ніж пошив дорослого одягу. Взяти, наприклад, шкарпетки. І дорослі, і дитячі коштують однаково, а ось тканини на пошиття дитячих йде значно менше.

 

Реклама і способи просування

 

Продається вітчизняна продукція в універмагах, невеликих одежних супермаркетах, невеликих спеціалізованих магазинчиках, а також на ринках. Великі торгові мережі не завжди хочуть працювати з вітчизняним виробником, мотивують таку позицію тим, що вони представляють тільки імпортну продукцію. Іноді ситуація доходить до абсурду: на вітчизняний продукт торговельні мережі клеїли етикетки з написом «made in Europe.

 «Сьогодні краще працювати з невеликими магазинами, де представлена ​​і дешева китайська продукція, і дорога італійська, і наша, розрахована на покупця із середнім рівнем доходів. Щоб батьки з будь-яким рівнем достатку змогли там знайти щось для своєї дитини, а також порівняти товар, - зазначає директор ТОВ «ТМ« Соня ». - При цьому варто враховувати, що турецька продукція також може бути дуже якісною, правда, коштує вона дорожче вітчизняних аналогів. Так, якщо хороший турецький постільний набір коштує близько $ 130-150, то український - близько 260 грн. Так, «хороша Туреччина» продається в бутиках, пошита з тканин модних в цьому сезоні забарвлень, а наша продукція реалізується в звичайному невеликому дитячому магазинчику, і тканини використані простіше. Але і той, і інший набір якісний, і прослужать вони довго».

 Деякі виробничі компанії вирішили створювати і просувати кілька торгових марок. Під однією маркою випускається дорожча продукція, під другою - дешевша. За цим принципом шиється продукція ТОВ «ТМ« Соня »: під торговою маркою з аналогічною назвою шиються речі дешевше, під ТМ« Ляля »- дорожче. У торговому домі «Габбі» не ділять товар за допомогою назв, випускаючи і дешеву, і дорогу продукцію під однією маркою. А покупець вже самостійно вибирає, що йому більше підходить за якістю і за вартістю.

 В основній своїй масі вітчизняні виробничники торгують тільки гуртом і свої торгові точки не відчиняють, мотивуючи це тим, що потрібно концентрувати увагу на чомусь одному: або на торгівлі, або на виробництві.

 Наприклад, начальник відділу продажів одеської ТМ «Смил» зазначає: «Ми працюємо з реалізаторами, у яких своя торговельна мережа. Розрахована наша продукція на покупця із середнім рівнем доходів. Саме тому її можна зустріти і на ринках, адже багато людей із середнім рівнем доходів відвідують їх. До того ж ринок ринку різниться. І на ринках також є маленькі спеціалізовані магазинчики, що торгують якісним товаром».

 Хоча думки з приводу власних торгових точок розходяться - деяких виробників відкривати власні магазини підштовхують самі покупці.

 Виробники дитячого одягу активно беруть участь у виставках - перш за все з метою пошуку оптових покупців. Крім виставок, рекламуються виробники і в спеціалізованих дитячих виданнях, проводять роз'яснювальну роботу в пологових будинках. Також читають лекції на курсах з підготовки майбутніх мам до пологів, де розповідають і показують, якого розміру має бути ковдра, подушка і т.д.

 Досвідом ділиться директор ТМ «Габбі»: «Ми не настільки велика компанія, щоб рекламуватися в пресі. Рекламні щити в нашому бізнесі - теж не дуже дієвий засіб. А ось у виставках беремо участь, особливо тих, які проходять в столиці, наприклад, «Бебі Експо». Але найефективніша реклама - яка передається з вуст в уста. Як відомо, мами - дуже товариський народ, і якщо їм чиясь продукція сподобається або не сподобається, вони обов'язково поділяться цією інформацією». Ще один рекламний напрям, безвідмовно працює в цій сфері, - бирки. На кожен виріб компанія-виробник пришиває бирку, де вказує не тільки склад тканини, а й контактну інформацію виробника. Завдяки цій ненав'язливій рекламі покупці, купивши один виріб, як правило, шукають, де б купити ще.

 

Перші кроки

 

Створюючи виробництво з пошиття дитячого одягу, перш за все потрібно визначитися з віковою категорією. Це можуть бути дітки від нуля до 5 років, від 5 до 10 або від 10 до 15 років. Залежно від обраної вікової категорії згодом буде залежати і вибір тканин, і розробка моделей. Так, якщо одяг для малюків повинен бути зшитий зі стовідсоткового бавовни, то для дітей старшого віку можна використовувати тканини, до складу яких входить невелика кількість синтетичних домішок. Закуповуються тканини як в Україні, так і в Туреччині, Пакистані, Польщі, Данії та Китаї. При цьому працюють вітчизняні компанії тільки з великими постачальниками, які надають на свою продукцію відповідні сертифікати якості.

 Наступний крок - пошук приміщення і закупівля або оренда обладнання. Старт без швейних машинок неможливий, а одна машинка стоїть від $ 400 до $ 1 тис. Також необхідно купити ручні для розкрою ножі - від $ 400, виробничі розкрійні ножі - від $ 4 тис. до $ 8 тис. Машинка для вишивання - від $ 40 тис. (При цьому вона повинна вишивати гладко, щоб малюнок не заважав дитині). Плюс закупівля тканин і, звичайно, оренда приміщення - воно може бути як в місті, так і в передмісті, де оренда значно дешевша.

 Якщо з обладнанням особливих труднощів не виникає, то знайти кваліфікованих фахівців дійсно складно. Наприклад, знайти технолога вкрай важко. Майстри радянської епохи звикли працювати за налагодженою схемою і не люблять мислити творчо, а випускники училищ і технікумів не мають практичних навичок. Швачки підбираються в основному через оголошення в спеціалізованих виданнях. Основна вимога до цих фахівців, крім уміння шити, відсутність шкідливих звичок (на думку керівництва, куріння є несумісним з дитячим одягом) і інфекційних захворювань (деякі власники вимагають санкнижку). Переманювати фахівців з підприємства на підприємство в цьому бізнесі не прийнято, як, втім, і конкурувати один з одним.

 

В майбутнє - з оптимізмом!

 

Завдяки сплеску народжуваності в останні роки попит на продукцію є і буде, а підприємці отримали «запас» на майбутнє, адже ці новонароджені будуть вашими споживачами протягом десяти років. До того ж з кожним роком все більше і більше покупців намагаються купувати вітчизняну продукцію.

 Можливо, що в столиці і в містах-мільйонниках урядові заходи щодо підвищення народжуваності не викличуть «демографічного вибуху», оскільки суми допомоги непорівнянні з витратами на гідне життя в мегаполісах. Однак в регіонах програма може принести свої плоди, так що відкривати магазини там цілком реально.

  Про те, як налагодити облік виробництва за допомогою Торгсофт - читайте у нашій статті

Джерела:

Журнал «Власть денег», www.mybiz.ru

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором