• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Бізнес на медичні послуги в 2022 році

15.07.2021
Наталія Грабовська
Наталія Грабовська

PR менеджер та ведуча Торгсофт Podcast

Українська е-медицина очікує шестиразове зростання продажів

Ситуація з коронавірусом внесла корективи в ринок приватної медицини: пріоритети змінилися, але медичні товари та медичні послуги стали ще більш потрібними.

Реформа Уляни Супрун, яка взяла курс на автоматизацію обліку послуг та управління інформацією в електронному вигляді, дала поштовх до розвитку більш ніж чотирьох десятків медичних інформаційних систем, таких як MediKit, Helsi.me, Doctor Eleks, Medstar. Вони автоматизують роботу медичних установ та фахівців. «У 2021 році ми плануємо вирости в шість разів», - ділиться планами Руслан Кравець, CEO сервісу "MediKit". Він упевнений, що велика частина питань пацієнтів вирішується онлайн: «Коли з'явився Приват 24, всі говорили: навіщо потрібен інтернет-банкінг? Минуло 20 років й більшість людей вже не заходить до відділення. З медициною буде так само».

Як працює бізнес на медичних послугах онлайн

У MediKit це працює так: у людини виникає медична проблема, її необхідно закрити якнайшвидше. Вона заходить на сайт, прописує проблему, а сервіс знаходить лікаря по цьому запиту. Лікар відразу консультує онлайн. Вартість такої консультації - 150 грн незалежно від фахівця, його сфери діяльності та кваліфікації: 100 грн отримує лікар, інше - комісія платформи.

Експерти відзначають, що упередження та не готовність платити за такі послуги частково ще заважає перспективі виходу онлайн-медицини на новий рівень, однак покоління Z - нинішні випускники шкіл - швидше за все, буде користуватися цим за замовчуванням.

Як мотивувати пацієнтів звертатися до медичних фахівців онлайн?

Високий ризик підхопити вірус (не тільки COVID) - як раз в поліклініках і лікарнях. Крім того, людям часто лінь витрачати час на похід до лікаря. Якщо пацієнту не потрібен спеціальний огляд або, наприклад, допомога зубного лікаря (тут якраз випадок, коли онлайн-консультація не підійде), цілком можна обійтися віддаленою розмовою з фахівцем.

Розкажіть про це. Підтримуйте комунікацію з аудиторією в соціальних мережах, пояснюйте, що онлайн-консультації безпечні та результативні. Розповідайте про фахівців, їх компетенції, успішні історії одужання.

Розробіть систему лояльності: знижки від кількості консультацій, суми замовлення або бонусна система з терміном дії, щоб мотивувати аудиторію повернутися.

Послуги медичного персоналу та масажі дома

Новий запит, який з'явився відносно недавно, але швидко набирає популярність - послуги медперсоналу вдома. З осені 2020 року користувачі шукають медсестер все частіше, а навесні 2021 року цей запит ввели більше, ніж 240 тис. разів. Як цей запит зміниться після пандемії, передбачити складно, але швидше за все, тенденція збережеться так само як це передбачається з онлайн-продажами товарів.
Попит на послугу "масаж" давно влаштувався на вершині списку пошукових запитів. Але, як і очікувалося, у 2021-му частота запитів стрімко зросла: з 500 тис. навесні 2020-го - до 2,4 млн у весняні місяці поточного року. Очевидно, що попит не буде відчутно знижуватися.

Облік та контроль послуг

Пандемія відбилася на багатьох сферах діяльності, сфера послуг також змінюється. З огляду на тренди, можна стверджувати, що автоматизація своєчасна: вона допомагає підприємцю бути гнучким, контролювати та аналізувати весь цикл торгівлі й при необхідності оперативно вводити зміни.
Автоматизація медичних послуг з програмою Торгсофт допоможе підприємцю:

 • Вести облік складних послуг: складна послуга вимагає розрахунку матеріалів, в медицині це можуть бути: крем, масажне масло, косметичні тейпи й т.д.
 • У веденні взаєморозрахунків: оплат від клієнтів та наданих послуг;
 • В контролі роботи фахівців, розрахунку зарплат та бонусних винагород;
 • У створенні електронного каталогу з переліком та докладним описом послуг;
 • В автоматичному відправленні договорів на послуги безпосередньо з програми;
 • У веденні документації та своєчасній здачі звітності;
 • В аналізі доходу бізнесу, який покаже, який фахівець та яка послуга має попит, що приносить більше прибутку і як росте клієнтська база. А CRM-система допоможе нагадати клієнту про майбутні процедури.

Облік послуг в Торгсофт відбувається в режимі Торгівля з випискою рахунку.
Програма веде облік продажів. Фіксує виправлення рахунків за послугу, скільки клієнтів оплатили та від кого очікується оплата. Можна нагадати клієнту про оплату, або змінити ціну, врахувати знижку, якщо це необхідно. При цьому Торгсофт не спеціалізується на обліку аптечних препаратів, оскільки в аптеках потрібен суворий облік по партіях, кожна партія продається за своєю ціною. При продажу вказується, з якої партії товар продається. При приході також вказується партія, що не реалізовано в програмі Торгсофт.

Продаж медичних препаратів, косметики та супутніх товарів через інтернет-магазин

Продаючи медичні послуги онлайн, паралельно можна запустити в продаж популярні медичні товари, такі як: еластичний бандаж, безконтактний термометр, антисептик, масажер - ці товари будуть лідерами у 2022 році. Програму Торгсофт можна синхронізувати з інтернет-магазином, маркетплейсами Prom.ua та Rozetka.ua. Сполучення з інтернет-магазинами дозволить продавати товари, управляти статусом замовлення, відправляти їх за допомогою Нової пошти та Укрпошти

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором