• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Як створити успішний інтернет-магазин?

20.01.2022
Наталія Грабовська
Наталія Грабовська

PR менеджер та ведуча Торгсофт Podcast

Ситуація з пандемією та останні тренди у торгівлі змушують підприємців замислитися над тим, щоб відкрити інтернет-магазин. Поєднання офлайн та онлайн-продажів підвищує прибуток, а в період пандемії інтернет-магазин іноді стає єдиним варіантом торгівлі. Відкривати власний інтернет-магазин краще, коли:

 • ви вже добре продаєте офлайн,
 • у вас актуальні чи унікальні товари,
 • у вас налагоджений бізнес і ви в пошуках додаткових каналів продажу,
 • у вашій ніші є конкуренти, які успішно продають онлайн.

Припустимо, ви вже створили свій інтернет-магазин та запустили перші продажі. Але покупці не завжди знають, що саме бажають купити. Вони можуть пройтися декілька секунд інтернет-магазином, не знайти того, що б зацікавило і покинути сайт. Щоб уникнути такого результату, важливо розуміти побажання, інтереси та звички покупців.

Що порівнюють відвідувачі сайту в інтернет-магазинів конкурентів?

 • Ціна
 • Зручний пошук
 • Термін доставки
 • Способи оплати
 • Безпека та гарантії під час покупки
 • Можливість повернення

Антошка головна

Покажіть ці переваги, опишіть їх на своєму сайті у відповідних розділах. Однакові тексти сайтів-конкурентів, одноманітні фотографії наводять на відвідувачів нудьгу. Для вітрини важливо, щоб фото товару було зроблено з різних ракурсів, і клієнт міг розглянути його. Хороший контент для інтернет-магазину – це:

 • тексти, що описують унікальні властивості товарів та їх користь,
 • змістовні та зрозумілі відеоогляди,
 • чесні відгуки про товари,
 • чіткі умови оплати та доставки.

Поради, які допомагають продавцям в інтернеті утримати увагу відвідувачів сайту

Купіть це негайно

Іноді покупцям, які загубилися у безкінечному потоці інформації, потрібно допомогти з вибором. Для цього можна використовувати заклики до дії, на кшталт: «купіть цей товар за зниженою ціною» або «купити зараз», «оформити замовлення», «додати до списку бажань».

Разом дешевше

Ефективний прийом, який часто використовують ритейлери в інтернеті для підвищення середнього чека. Вони пропонують покупцеві товар, який підходить до того, що вже купили, та роблять на нього невелику знижку. Наприклад, чохол – для телефону, насадки – для бритви, комплект білизни – до ковдри.

Вместе дешевле

Зручний пошук для інтернет-магазину

Розташовуйте пошук вгорі сторінки, так покупцеві буде зручніше шукати необхідні товари. Намагайтеся розміщувати новинки ближче до «ходових» товарів.

Пошук на сторінці магазину

Лояльність покупців

Уявіть собі, що ви покупець, перед вами сотні сайтів з приблизно однаковими товарами, цінами, оформленням. Кого обрати? Насамперед того, хто викликає довіру та справляє враження компетентного продавця.
Складіть план розвитку магазину та маркетинговий план, але не забувайте, що головна запорука успіху – лояльність покупців. Важливо обрати правильну нішу для інтернет-магазину, щоб ваші продавці були експертами у темі, адже це впливає на лояльність покупців. Інформуйте клієнтів та зацікавлюйте акціями, знижками, новинками. Можна встановити програму з опцією «Масове розсилання» і не лише повідомляти клієнтів про знижки, а й підвищувати їхню лояльність до магазину, вітаючи клієнтів зі святами по смс, Viber, або e-mail.

Практична користь

Тексти мають привертати увагу, давати відповіді на запитання, викликати довіру. Наприклад, якщо ви продаєте медичні товари, зробити на сайті розділ: «Запитай експерта», де фахівець із медичним досвідом відповідатиме на запитання читачів. Прислухаючись до поради лікаря, покупці охочіше купуватимуть, наприклад, зубну пасту з лікувальним ефектом. Можна в інтернет-магазині зробити розділ блогу:

Блог на сайті магазину

Головна сторінка інтернет-магазину

На головній сторінці інтернет-магазину краще розмістити невеликий текст до 1000-1500 знаків. У тексті важливо розуміння, куди потрапила людина, який пропонується товар і де його знайти. Можна запросити покупця до взаємодії з магазином: перейдіть на сторінку, подивіться в такому розділі, за відповідями зверніться до нашого експерта.

Тренди торгівлі

Вивчайте тренди у сфері, яка цікавить вашу цільову аудиторію. У стрічках новин часто трапляється інформація про статистику: що краще продається, які новинки  з'являються. Використовуйте цю інформацію, щоб зрозуміти, як думають ваші покупці. Намагайтеся не просто швидко адаптуватися до змін, а передбачати побажання та відповідати очікуванням клієнтів.

Просування інтернет-магазину

Експериментуйте та поєднуйте різні канали продажу:

 • Прайс-агрегатори — майданчики, на яких покупець може побачити пропозиції від різних продавців по однаковому товару, порівняти ціни, інформацію про продавця та обрати відповідний варіант. На прайс-агрегаторі покупець не може придбати товар, він порівнює ціну і переходить за посиланням з найбільш вигідною пропозицією.
 • Контекстна реклама — це тематична реклама відповідно до пошукових запитів клієнта: банери, відео, посилання, які з'являються на сайтах, у соцмережах та на сторінках пошуковиків під час пошуку товару. Користувачеві в інтернеті рекламують ті товари, до яких він раніше проявляв інтерес.
 • SEO — коли клієнт щось шукає, саме пошукові системи видають йому варіанти для перегляду. Як вони вирішують, що запропонувати користувачу? Пошукові системи зорієнтовані на слова, які користувач вносить в пошукову стрічку. Вони шукають сайти, на яких є ці слова і показують їх користувачеві. Для успішності вашого сайту важливо використовувати низькочастотні та середньочастотні запити. У пошукових системах можна подивитися, як часто користувачі вводили в пошуковий рядок те чи інше словосполучення.
 • Email-маркетинг – розсилки клієнтам повідомлень з каталогами, рекламою, акціями.
 • Ретаргетинг – це коли користувачеві періодично зустрічається онлайн-реклама сайту, який він відвідав. Така реклама нагадуватиме клієнту про ваш інтернет-магазин.

Залучення клієнтів із різних торгових майданчиків

Клієнтів буде більше, якщо продавати одночасно на декількох торгових майданчиках. Оберіть варіанти для продажу товару в інтернеті, наприклад: свій інтернет-магазин, Розетка, Пром. В програмі Торгсофт заповніть інформацію про товар і завантажте фото — програма перенесе інформацію на маркетплейси.

Маркетплейс Розетка

Автоматизація інтернет-магазину

Автоматизація продажів робить покупку зручнішою для покупця та продавця: покращує якість обслуговування та прискорює процес продажу в офлайн- та онлайн-торгівлі.
Навіщо потрібна програма обліку для інтернет-магазину та що вона робить?
Програма обліку — віртуальний співробітник, який працює цілодобово: приймає замовлення, бронює за клієнтам товар, інформує покупця про відправлення, фіксує всю інформацію про угоду з клієнтом у crm системі, веде облік товару, інформує клієнтів про новинки та акції. Якщо раніше ви користувалися 1С, інформацію з 1С можна перенести в програму Торгсофт. Програма для інтернет-магазину – це зручно: потрібно лише один раз внести інформацію про товар (ціну, характеристики, фото) і ці дані програма синхронізує з вашим інтернет-магазином та маркетплейсами. Програма допомагає контролювати роботу працівників: записує дзвінки та дії працівників, веде статистику.

Продуктивна взаємодія продавець – покупець

Буває покупець вже зайшов на сайт, вибрав товар і навіть зробив замовлення, здавалося б процес покупки завершено успішно, але попереду ще багато етапів продажу і на кожному з них може щось трапитись. Наприклад, менеджер грубо відповість клієнту і він відмовиться від покупки. Або покупка вже оплачена, але клієнт довго чекає на ТТН, хвилюється, телефонує. У такій ситуації навіть після отримання посилки у покупця можуть залишитися неприємні емоції, які спонукатимуть більше не купувати в цьому магазині. Що чекає покупець від продавця та магазину?

 • Ввічливе спілкування та повагу до себе.
 • Швидку реакцію продавця, чіткі відповіді на запитання.
 • Щоб ціна та опис товару на сайті були достовірними.
 • Щоб товар був у наявності.
 • Не хвилюватися в очікуванні ТТН, розмірковуючи надішлють посилку, чи ні.

Ці побажання можна задовольнити за допомогою автоматизації:

 • Встановіть ip телефонію та записуйте розмови продавців із клієнтами. Торгсофт синхронізується з ip телефонією Binotel.Бінотел
 • Подбайте про актуальність цін на сайті. Програма слідкує за актуальністю цін на сайті. Торгсофт проводить переоцінку товару, якщо заплановані акційні знижки або ціна пов'язана з курсом валют. При переоцінці товару у програмі всі ціни на сайті автоматично оновлюються.
 • Використовуйте програму, яка синхронізується зі службами доставки для оперативного відвантаження товару. Торгсофт синхронізується зі службами доставки Нова пошта та Укрпошта. Це дає можливість швидко обробляти замовлення та відправляти посилки: продавець не витрачає час на заповнення інформації про клієнта на пошті, він формує ТТН прямо у програмі Торгсофт, інформація про клієнта автоматично підтягується з бази даних програми, можна вказати ТТН одразу в чеку клієнта або надіслати повідомлення з ТТН, залишиться тільки віднести посилку на пошту.

На сайті Торгсофт Ви знайдете корисні статті для власників інтернет-магазинів.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором