• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

У чому відмінності між американським і українським підприємцями?

26.02.2019

Підприємці, які часто відвідують Штати або ведуть справи з американськими бізнес-партнерами, знають, що там все влаштовано трохи інакше. Деякі принципи буде корисно перейняти і вітчизняним бізнесменам. Про них і піде мова в статті.

Одягатися без пафосу, зі смаком

На відміну від більшості українських бізнесменів, американці не так ставляться до зовнішнього вигляду. Удавана суворість костюма і дорогі годинники не є символом благополуччя - тут цінується простота і безпосередність іміджу. Занадто химерний і дорогий наряд не йде на користь підприємцю. Такі люди можуть отримати статус «павича».
Українські підприємці впевнені, що статус зобов'язує їх пов'язувати краватку Бріоні і дорогі Ролекси. Але це не так: химерність не йде на користь, а ось скромний, але стильний зовнішній вигляд високо цінується оточуючими.


Ввічливість в спілкуванні

Відмовити потенційному діловому партнерові - це ціле випробування для американського підприємця. Найчастіше вони не говорять правду в обличчя: чесну відповідь, особливо в грубій формі, американець може сказати тільки тому, з ким щільно спілкується. Зазвичай погані ідеї вони називають «непоганими» - новачок може повірити в це, але вже досвідчений співрозмовник розуміє, що за цим криється. До слова, серед американців популярні книги, учащие говорити «ні» діловим партнерам і колегам по бізнесу. Тим більше, що є десятки прикладів, коли підприємці США руйнували свій бізнес через невміння відповісти відмовою.
На жаль, наші підприємці люблять високо задирати ніс і нагадувати про свій статус кожному зустрічному. Це створює негативний імідж: грубі і злі люди нікому не подобаються.

Раціональне використання робочого і вільного часу

Американці ненавидять дозвільне існування - кожен їх день наповнений змістом і завданнями, які починаються з самого ранку. Важливо відзначити, що поняття «вихідний» для американського підприємця не означає, що він буде цілий день валятися на дивані перед телевізором. Якщо він придумає, як поліпшити свій бізнес, то неодмінно запровадить свою ідею. А переробки для людей, які ведуть свій бізнес або займають важливі пости - звичайна справа.
Тільки так і вийде поєднувати бізнес і особисте життя - грамотно розпланувавши свій день. Тому бізнес-ланчі в 8 ранку і робота допізна - звичайне явище.

Позбавлення від будь-яких залежностей

Кожен американський підприємець намагається звести до нуля залежність від зовнішніх умов. Партнери по бізнесу, постачальники та технології - чим менше факторів впливає на ефективність бізнесу - тим краще. Наприклад, Tesla залежала від одного постачальника, який періодично запізнювався з поставками. В результаті корпорація почала виробляти їх самостійно, викупивши підприємство. Звичайно, у невеликих компаній немає такої можливості, але вони прагнуть досягти такого ж ефекту в локальних масштабах.


Адекватний розподіл праці

Будь-яка американська фірма прагне вибрати для своїх співробітників певне коло дій і відповідальності. Кожен працівник знає, чим він повинен займатися, і виконує поставлені завдання в строк. Навіть невеликі доручення призначаються конкретної людини. Нашим підприємствам обов'язково потрібно адаптувати таку стратегію.

У кожного члена команди свої цілі і завдання

Погодьтеся, простіше працювати, коли ти знаєш, що потрібно робити, і в які терміни завдання повинна бути досягнута. В Америці прийнято складати список цілей на короткострокову перспективу: так працівник завжди знає, чим йому зайнятися, і не працює від завдання до завдання.

При такому підході робота йде швидше і продуктивніше, а про глобальні цілі компанії вищі посади постійно нагадують своїм підлеглим. За рахунок такої методики кожен завжди знає, що йому робити, заради чого він працює. Це відмінна тактика, до якої нам ще далеко.
Звичайно, адаптувати американську модель моментально не вийде. Але для вітчизняного бізнесу американський - своєрідний «старший брат», який володіє великим досвідом і навичками. Тому варто звертати увагу на те, як колеги з США ведуть бізнес, і запозичувати у них деякі знання.

Степан Петрович
22-03-2019 в 09:44:28
Разница в том, что первые богаче и у них борльше возможностей

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором