• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

За попит грошей не беруть: що таке консалтинг і навіщо він вашому бізнесу?

15.03.2019

Стороння консультація бізнесу: як зрозуміти, що в ній є необхідність?

Бізнес - складне заняття, що вимагає постійної концентрації та вжиття заходів щодо збільшення прибутку. Однак реалії такі, що іноді просто не виходить зрозуміти, в якому напрямку слід рухатися, і здається, що ніяких альтернативних рішень немає. Але деякі люди готові запропонувати свіжий погляд на підприємство, який стане можливим після аналізу звітів. Зовнішній аудит та консалтинг поки що сприймається підприємцями як щось неймовірне і непотрібне. Насправді ж, це відмінний спосіб налагодження продажів, збільшення виручки і підвищення ефективності підприємства.

Плато проекту: суть і відмінності від стелі

Бізнес міг припинити розвиток з двох причин.

Перша полягає в самому ринку - підприємство досягло «стелі».

Друга причина криється в самому підприємстві - такий термін називається «плато». На ділі це виглядає так.

Уявімо, що обороти локальної перукарні різко перестали наростати. Це не означає, що перукарі погано роблять свою роботу. Швидше це знак того, що вся потенційна аудиторія вже завойована. Справжнісінький стелю. Якщо підприємство вперлося в стелю, значить, не потрібно його змінювати. Потрібно шукати нових споживачів, завойовувати нові частки ринку. У такій ситуації консультант по бізнесу повинен дати відповіді на наступні питання.

1. Наскільки великий ринок можна захопити? Відкрити нову перукарню в сусідньому дворі або спробувати інше місто, район міста? На який прибуток можна розраховувати при кожному з варіантів?

2. Що доведеться змінити при відкритті нової філії? Адже тепер у підприємця буде дві точки замість однієї. Між ними потрібно розділити персонал, поставки та інші моменти.

3. Займатися тільки перукарнями послугами? Можна ж спробувати і манікюр з педикюром. Іншими словами, подумати про товари і послуги, які можна додати в нове підприємство.

Крім стелі, в бізнесі може виникнути й інша ситуація, звана плато. Суть її в тому, що підприємство не приносить прибутку, хоча видно перспективи і ніби як зрозуміло, куди варто рухатися. Але всі спроби змінити бізнес не дають успіху, і підприємець втрачає надію на успіх. Такому підприємцю просто необхідна консультація професіонала. В процесі проведення аудиту можуть відкритися очі на очевидне рішення, яке чомусь не прийшло в голову самому бізнесмену. Найчастіше для збільшення прибутку застосовується або збільшення обороту, або зменшення витрат. Аудитор проаналізує ситуацію і дасть масу корисних рекомендацій підприємцю, який зможе покинути плато і почати своє зростання.

4 популярних в СНД помилок, пов'язаних з роботою консультантів і аудиторів

На жаль, українські підприємці мало просунулися в розумінні суті діяльності аудиторів за останні 20 років. Ось найпопулярніші міфи, якими вони марять.

«Консультанти не потрібні, я зможу впоратися сам»
На жаль, так думає більшість бізнесменів. Особливо це помітно там, де бізнесмени ведуть свою діяльність не один рік. Але за останні роки активність покупців дещо впала, ринок змінився, і бізнесу теж потрібні зміни. Але вперті підприємці продовжують вірити в те, що хороші часи ще повернуться самі, і не потрібно робити ніяких дій. Це хибна позиція, без модернізацій бізнес таких людей найближчим часом може згаснути остаточно. Тому їм рекомендується зменшити своє его і звернутися до професіоналів, які знайдуть недоліки у підприємницькій діяльності та допоможуть відновити прибутковість фірми.

«Консультанти потрібні тільки великим організаціям»
Насправді, все в точності до навпаки. Великі підприємства здатні створювати цілі відділи по аналітиці, оцінці ризиків і підвищення ефективності, чого не скажеш про малий і середній бізнес, де підприємець керується виключно своїм розумінням ринку і інтуїцією. Але не кожен має достатній досвід або знанням сфери для того, щоб дійсно оптимізувати підприємство поодинці. Ось для цього і потрібен професійний аудитор, здатний в найкоротші терміни виявити всі недоліки бізнес-моделі і запропонувати способи її модернізації.

Особливо важливо скористатися послугами консультанта в разі, якщо планується перехід на новий ринок або розширення бізнесу. В цьому випадку складно впоратися самотужки, і рада досвідченого професіонала точно не завадить.

«Консалтинг коштує неймовірних грошей»
Звичайно, комплексний аналіз усього підприємства одним з лідерів ринку - штука недешева. Але варто зазначити, що консультування з конкретного питання у невеликого підприємства з консалтингу або приватного підприємця обійдеться в рази дешевше. Не варто відразу ж звертатися за повною перевіркою, набагато простіше попросити знайти рішення дійсно актуальної проблеми, що ні влетить в таку копієчку, як повний консалтинговий цикл

«Серед аудиторів переважають шахраї»
Бізнес - це та сфера, де постійно доводиться перевіряти партнерів на їх благонадійність і прозорість намірів. Те ж саме і з консультантами. Само собою, аферисти можуть працювати в будь-якій сфері бізнесу, просто потрібно вміти відрізняти чесних консультантів.

Де знайти хорошого аудитора і як перевірити його на благонадійність?

Щоб робота з аудитором була максимально продуктивною, важливо звернути увагу на наступні якості конкретного консультанта.

  • Навички. Аудитор повинен розбиратися в предметі дослідження. Для поліпшення маркетингової кампанії буде потрібно аналітик-маркетолог. Проблеми в бухгалтерії знайде професійний бухгалтер-аудитор. Над модернізацією відділу продажів зможе попрацювати досвідчений працівник відповідного відділу.

 

  • Релевантність. Під цим терміном розуміється володіння аудитором теми специфіки підприємства. Якщо фірма займається автомобільними перевезеннями вантажів, аудитор з досвідом роботи в морській логістиці навряд чи буде корисний.

 

  • Довіра. Підприємець, що запрошує консультанта, надає йому необмежений доступ до своєї статистики і іншими даними. Важливо, щоб згодом комерційна таємниця не була розсекречена. Тому важливо уточнити якомога більше деталей про потенційний аудитора, запитати про його знаннях у сфері бізнесу, в якій знаходиться конкретне підприємство. Чесні аудитори не будуть викручуватися при відповіді і відразу скажуть, зможуть вони допомогти чи ні. На випадок, якщо у консультанта не вистачає досвіду для допомоги в конкретній ситуації, він може порадити колегу, який володіє належними досвідом і навичками.

Важліво відзначіті, что останнім часом стали з'являтися так звані «аудиторією полного цикла», Які нібіто зможуть самостійно усунуті всі Недоліки на підприємстві. Альо знаті Взагалі все Неможливо, так что НЕ Варто звертатися до таких фахівців, так як їх знання всех сфер підпріємніцької ДІЯЛЬНОСТІ залішаються під великим харчування.

Так що ж таке консалтинг: шахрайство або панацея?

Консалтинг можна назвати ні так, ні так. Не можна гарантувати, що аудитор вибудує вам схему, яка потроїть прибуток або все зробить самостійно. Але найважливіше, що може дати професійну аудитор - безцінну інформацію про ринок, бізнес-моделі і її процесі. Для того, щоб спілкування з аудитором пройшло максимально продуктивно, найкраще дотримуватися кількох нескладних правил.

Важливо чітко описати проблему. «Впала прибуток» - не підійде. «Не виходимо на плановий рівень продажів, хоча на рекламу витратили більше, ніж планували» - вже щось.

Не менш чітким повинен бути і поставлене запитання. «Як залучити клієнтуру?» - неправильно. «Реклама на радіо, СМС-розсилка або Директ при такій-то сумі, виділеній на рекламу?» - вже краще.
Не варто залишати консультанта одного. В ідеалі - приєднатися до нього в процесі аналізу і пошуку рішень. Цілком може бути, що саме спільна злагоджена робота приведе команду підприємець-консультант до вірного рішення.

Не варто затягувати із застосуванням нововведень. Ринок постійно змінюється, і актуальні сьогодні рекомендації можуть втратити цінність вже завтра. Тому краще зробити все якомога швидше, але пороти гарячку не потрібно - так можна навернути помилок.

Олег
21-03-2019 в 11:49:10
2 Конечно страшно попасть на млшеников ну а что поделаешь
Олегу
21-03-2019 в 14:07:36
Подари свой бизнес другим если ты такой умный

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором
Схожі статті