• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Метричні характеристики товару: калькулятор плиток

Метричні характеристики товарів

Ця функція буде незамінним помічником для тих підприємців, які торгують товаром, що вимірюється в метрах квадратних / погонних (плитка, плінтус, лінолеум, ламінат, паркет, килими), який відвантажується за фактом в штуках.

Де ми можемо зустріти метричні характеристики товару?

  • При оприбуткуванні товару (мал. 1,2);
  • При реалізації товару;
  • При розподілі товару по торгових точках (мал. 4,5)


При оприбуткуванні товару.

Активуйте додаткову функцію - "Метричні характеристики товару". Оприбутковуємо товар в пункті меню Документ - Прихід товару (перед тим, як додавати новий товар, створіть вид товару, наприклад: "Плитка", у поле Од. Вим. напишіть одиницю виміру, наприклад "м.кв" і в пункті Розмірність оберіть Метричний (мал. 1)).

Мал. 1

Операції такі ж, як і при звичайному оприбуткуванні товару, тільки з додатковою функцією, яку видно в додатковому блоці (Мал. 2).

Мал. 2

Додаємо вид товару, країну, матеріал та інше. Після того, як все що необхідно додали, переходимо на вкладку метрики і обираємо Розмірність (Одновимірна - плінтус, брус, підвіконня, лінолеум, килими; двовимірна - плитка, паркет, вагонка, пінопласт, теплоізоляційні матеріали для стін, даху. Або тривимірний). Оскільки у нас плитка, яка продається в залежності від площі, то нас цікавить довжина і ширина - вибираємо Двовимірний. У нас з'явиться два поля, куди потрібно ввести розмір плитки (довжина і ширина). Якщо у виді товару вказали одиницю виміру в метрах квадратних (м.кв), то і розміри потрібно вказувати в метрах. Після цього, в поле Кількість в упаковці вказуємо (якщо потрібно) яка кількість плиток в одній упаковці. Тиснемо на кнопку Записати.

ВАЖЛИВО! Метричний товар продається і переміщається в таких одиницях, які були вказані у виді товару. При реалізації товару.

Для того, щоб побачити, як працює ця функція, зайдіть в пункт меню Налаштування - Параметри - Документ та поставте галочку Показувати калькулятор метричного товару у реалізації.

Тепер при реалізації товару у нас з'явиться Калькулятор розмірного товару з можливістю обрати, скільки плиток окремо продати, або скільки потрібно квадратних метрів плитки. Програма сама розрахує кількість плиток і отримані фактично м.кв. Продавцю не треба буде брати калькулятор і проводити розрахунки, які затягують процедуру продажу товару, втрачаючи при цьому дорогоцінний час клієнта.

Калькулятор сам порахує, скільки потрібно продати плиток в штуках для бажаної площі і в разі, якщо ця кількість не ціле число - округлить і перерахує фактичну площу.

При розподілі товару по торгових точках.

  • При внутрішньому переміщенні.

Заходимо в пункт меню Документ - Внутрішнє переміщення, створюємо нове переміщення, додаємо товар. Тепер ми можемо побачити колонку Кількість в упаковці (Мал. 4).

Мал. 4

  • При розподілі товару по торгових точках з прибуткової накладної.

Заходимо в пункт меню Документ - Прихід товару і або створюємо новий прихід товару, або обираємо з уже оприбуткованого товару. Далі натискаємо на кнопку Розподілити товар по торгових точках, де можемо спостерігати Кількість в упаковці (Мал. 5).

Мал. 5

У разі, якщо не відображається Кількість в упаковці, потрібно зайти в пункт меню Опції відображення і поставити галочку навпроти Кількість в упаковці (Мал. 6).

Мал. 6

Для чого потрібно знати кількість в упаковці?

Дуже часто багато хто стикається з такою проблемою, коли при розподілі товару по торгових точках, товар передається в упаковках, а в програмі потрібно вказати в кількості одиниць товару, а не упаковок. При введенні кількості одиниць, той хто передає, може помилитися і вказати кількість одиниць не кратну кількості товару в упаковці. У такому випадку, реальна переміщена кількість товару не буде відповідати кількості переміщених в програмі та на торгових точках буде недостача/пересорт. Щоб уникнути такого випадку, якщо розподіляється кількість товару не кратна кількості в упаковці, то програма сигналізує про це.

Підіб'ємо підсумки: дана функція дозволяє розраховувати, скільки необхідно фактично продати клієнтові товару в залежності від розмірів виробу і бажання покупця. Також дозволяє побачити, яка кількість штук вироби буде продана при зазначеній кількості в одиницях виміру, наприклад, в метрах квадратних і роздрукувати цю інформацію для відвантаження комірником.