• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Аніме-магазин

Наталія Грабовська
Наталія Грабовська

PR менеджер та ведуча Торгсофт Podcast

Новий тренд у торгівлі — магазин аніме

«Скоро я буду тут підробляти та брати зарплату продукцією», — Маша, 13 років.


Автоматизація магазину аніме Аніме магазин: Товари Попит в аніме магазині Це цитата моєї доньки після чергового відвідування її улюбленого аніме магазину, яке не слабо потрясло мій гаманець. Після чого я задумалася про аніме-магазини, як про новий тренд в торгівлі. Високі ціни не відлякують, а притягують покупців, готових їхати в улюблений магазин в іншу частину міста. Діти, яких зазвичай не відірвеш від гаджетів, бажають працювати там за продукцію? У чому секрет?
 
Моя відповідь: точне попадання в аудиторію. Вік покупців в аніме-магазинах: від 10 до 20 років з невеликим. Це аудиторія, яка швидко та надовго прив'язується до бренду, місця або ідеї. Дитячі магазини вони вже «переросли», а купівельна потреба залишається високою. Платоспроможні — в цьому віці батьки активно дають дітям кишенькові гроші, деякі діти й самі вже непогано підробляють.
І батьки улюбленому чаду швидше куплять дорогу іграшку, ніж собі брендові речі — перевірено на власному досвіді.

Що таке магазин аніме?

Магазин аніме — мекка любителів японських коміксів, азійський «мімімішних» штучок та іграшок, світ, який складається з різноманітних стилів та жанрів. Попри те, що джерела тісно пов'язане з японською культурою, воно широко поширилося за її межами.
 
Ось вам ще одна реальна історія про аніме-магазин. Моя подруга хоче відкрити торгову точку. Задумалася про те, що саме хоче продавати та звернулася за порадою до мене, оскільки я займаюся автоматизацією бізнесу та в курсі трендів в торгівлі.
 
Ми пішли на її локацію для «розвідки». Виявилося, всього по трохи вже є в окрузі. Подумавши, я запропонувала ідею: а чи не відкрити аніме магазин, оскільки навколо багато шкіл.
 
Подруга засумнівалася, але погодилася на експеримент: заїхати в аніме-магазин — подивитися, помацати, перевірити, чи є покупці. Був понеділок, ажіотажу ми не чекали. Приїхали в магазин, який знаходиться біля метро «Почайна» приблизно о другій годині дня.
Яке ж було здивування, коли ми потрапили у переповнений магазин, де стояла черга!

Чому в аніме магазині скільки покупців?

Магазин-музей. Це один з магазинів, в який хочеться прийти, щоб побачити та помацати. Це окреме задоволення для фанатів. Це якби поціновувачі флори та фауни потрапили до природознавчого музею.
Це не означає, що інтернет-магазин не потрібен: багато як і раніше шукають конкретні товари та замовляють їх онлайн.
 
Консультанти та продавці. Як правило, персонал магазину — фанати продукції, яку продають. Хіба це не найкраща мотивація для співробітників? Вони прекрасно розбираються у відмінностях однієї серії фігурок від іншої. Можуть розповісти сюжет обраного коміксу і натхненні настільки, що здатні захопити відвідувачів.
 
Різноманітність асортименту. Від різноманіття товарів в аніме магазині розбігаються очі. Перші десять хвилин йде на те, щоб розібратися, які відділи там є: від їжі, дрібної біжутерії, перук і різноколірних лінз до канцтоварів, одягу та товарів для дому та побуту.

Асортимент в магазині аніме Програма для сувенірної продукції Книги в магазині аніме

ТОП-10 аніме-товарів від моєї 13-річної дочки

Аніме фігурки — різних розмірів і форм. Є різні серії, які часто колекціонують любителі іграшок. Аніме іграшки коштують недешево, але це покупців не зупиняє.
 
Китайська та японська їжа — напої, локшина, чипси та інші азійський «смаколики». Снеки, японські цукерки, жуйки, навіть оригінальна японська кава повного обсмаження — все це продається в аніме магазині та має попит.
 
Манги та манхва — популярні японські та корейські комікси, які змушують дітей брати в руки книжки.

Канцтовари — ручки, артбуки, плакати, зошити, блокноти з аніме-зображеннями. Це один з найбільш зажаданих видів товару. Батьки підлітків знають, наскільки дітям важливо виділитися за допомогою яскравого одягу в улюбленому стилі. Канцтовари аніме, поряд з одягом — інструмент самовираження і диференціації. Стимул настільки сильний, що ми з дочкою їздили за аніме щоденником і зошитами в іншу частину міста.
 
Біжутерія, наліпки та значки — різний дріб'язок з аніме героями та фрагментами коміксів, який робить її володарів щасливими за помірну, в порівнянні з іншими товарами, ціну.

Толстовки, футболки, кігурумі, головні убори — товар не з дешевих, але популярний серед покупців магазину аніме.
 
Рюкзаки та сумки з улюбленими аніме-героями. Різноманітні види, від маленьких жіночих сумочок, косметичок, пеналів і «бананок» до великих рюкзаків.
 
Подушки з улюбленими персонажами з аніме-серіалів — від мініподушок 40 сантиметрів до гігантських подушок-обіймашок, які обожнюють підлітки.
 
Чашки та інша посуд. В основному на них зображені улюблені герої та фрагменти коміксів, але часто зустрічаються також музиканти, жартівливі написи та оригінальні принти.

Маски. «Анонімуси», аніме-персонажі, черепи, мордочки тварин, Пікачу і безліч інших варіантів — від милих до страхітливих.
 
Товари з аніме складають основу асортименту, але не є єдиними. Аніме-магазини також продають продукцію, пов'язану з фільмами та серіалами, мультиками, мемами та іграми. Особливо, це стосується книг, журналів та коміксів про Залізну людину, Супермена, Шерлока Холмса і навіть Гамлета!

Автоматизація аніме-магазину

У магазині з таким великим асортиментом складно обійтися без автоматизації: потрібно стежити за актуальними цінами, швидко проводити інвентаризацію, аналізувати попит покупців та утримувати їх стабільною наявністю ходового товару.

Автоматизація потрібна для:

  • Продажі подарункових наборів, яким потрібна комплектація і розукомплектація товару.
  • Організації знижок і акцій, масових розсилок смс і viber.
  • Впровадження системи лояльності та роботі з клієнтами. Відвідувачі магазинів аніме практично завжди стають постійними покупцями, з якими можна ефективно працювати й після покупки. Для цього в Торгсофт є опція CRM, щоб класифікувати клієнтів за інтересами, фіксувати етапи роботи з покупцями, аналізувати ефективність роботи співробітників.
  • Робота з інтернет-магазином і маркетплейсами. Всю інформацію про товар: опис характеристики, фото можна легко експортувати в інтернет-магазин, на prom.ua, Rozetka та інші маркетплейси. Приймати замовлення і працювати з клієнтами можна тільки в Торгсофт, не перемикаючись між програмами.
  • Згуртованість колективу, мотивація продавців і заохочення за результати продажів.

Рекомендації власникам аніме-магазинів

Відстежуйте тренди. Це можна зробити за допомогою інструменту Google Тренди, підписавшись на цікаві теми та слова. Вивчайте нові течії в TikTok, Instagram і Pinterest, а також результати конкурентів: популярні товари та відгуки. Керуйте асортиментом на підставі цих спостережень.
 
Враховуйте свята і сезонність. З настанням теплих днів з полиць можна прибрати теплі ковдри й кігурумі, а в Торгсофт їх легко можна зібрати в коробку для сезонного зберігання. У період свят запропонуйте покупцям подарункові набори та подарункові сертифікати.
 
Розширюйте мережу постачальників товарів — так ви позбавитеся від залежності від основних постачальників й урізноманітите асортимент.