• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Ювелірний магазин

Програма для ювелірного магазину Торгсофт

Для ювелірних магазинів, де часто необхідно приводити вагу виробу до певної еталонної міри, в програмі Торгсофт розроблена спеціальна додаткова опція "Облік мір і ваг".

Ця функція розширює можливості програми для роботи з різними одиницями виміру. Дозволяє створювати систему вимірювань з коефіцієнтами перерахунку до еталонної одиниці виміру.

Крім того, спеціально для магазинів, які торгують виробами з дорогоцінних металів, до програми Торгсофт підключені ювелірні ваги Axis серії A.R.

Як виглядає облік магазину ювелірних виробів в програмі Торгсофт

Прибуткуємо товар як зазвичай. Вносимо товар, який продається в залежності від міри ваги. В оновленій версії програми створено новий розділ Міра (Мал.1).

Указываем меру в приходе

Мал. 1

При виборі якого розгортається список одиниць вимірювання. Одиниці виміру вносяться окремо в меню Товарознавство - Одиниця виміру. Натисканням на кнопку Додати - Додати підлеглий, відкриється вікно Одиниця виміру (у нашому випадку, ми додаємо підлеглий. Еталонна одиниця виміру (додати поточний) вже створена - кілограм, кг) в якій потрібно ввести Назву міри, в нашому випадку - "грам" і позначення "г" (Мал. 2).

Единица измерения

Мал. 2

Еталонна одиниця виміру не є обов'язковою, можна створити Еталонну одиницю виміру і вимірювати все, наприклад в грамах, а можна створити Еталонну одиницю виміру та одиницю виміру, що відноситься до цієї еталонної одиниці виміру, наприклад Кілограм (кг) і грам (г) відповідно. При створенні Одиниці виміру є можливість ввести Коефіцієнт перерахунку до еталонної одиниці виміру. (У нашому випадку еталонним є Кілограм, а Одиниця виміру - Грам, відповідно Коефіцієнт одиниці виміру буде = 0,001). Виходячи з останнього, в стані складу ми можемо показати ці колонки, натиснувши на кнопку Налаштування і додати необхідні поля, наприклад Міра, Еталонна одиниця виміру та ін., в яких можемо легко зробити підрахунок, яка загальна вага товару у нас на складі виходячи з кількості.

Выбор единицы измерения

Мал. 3

При виборі цього пункту, можна буде в описі товару вказувати його вагу або інші параметри міри. Якщо ж поставити галочку «Введення ціни за од. міри», то при оприбуткуванні товару буде заблокована можливість вносити ціну закупівлі та продажу (Мал. 3). З'явиться кнопка «Ціна міри», при натисканні на яку відкриється вікно «Введення міри та вартості».

Ввод стоимости меры

Мал. 4

Оскільки опція розроблялася для ювелірного магазину, то, поклавши виріб на ваги, вага автоматично надсилається в програму (попередньо потрібно поставити галочки в пункті головного меню Налаштування - Параметри - Вага - Використовувати ваги для визначення маси товару в приході). Також у Вас є можливість ввести вагу вручну (Мал. 4). Форма Введення міри та вартості має дуже зручну функцію автоматичного перерахунку. Наприклад, при зміні Міри - буде змінюватися Закупівельна ціна виробу. Після введення Закупівельної ціни за одиницю міри - буде автоматично змінюватися Роздрібна ціна за одиницю ваги, Закупівельна ціна виробу і Роздрібна ціна виробу. При зміні Роздрібної ціни за одиницю ваги буде автоматично перераховуватися Націнка, % та Роздрібна ціна виробу.

Закупівельна ціна на виріб, не залежно від його складових, визначається заводом-виробником.

Ввод меры и стоимости

Мал. 5

Відпускну ціну можна редагувати (Мал. 5). Після запису, ціни вносяться в потрібні поля і не доступні для редагування. Для того, щоб їх змінити, потрібно знову скористатися кнопкою «Ціна міри» (Мал. 6).

Описание товара

Мал. 6

Також, щоб налаштувати зображення міри в назві товару, потрібно зайти в пункт головного меню Налаштування - Параметри - Правило формування назви товару - Налаштувати - поставити галочку напроти пункту Міра. У нижній частині вікна, в кінці рядка ви побачите додане значення Міри (Мал. 7).

Правила формирования названия товара

Мал. 7

Інформація, яка пов'язана з додатковою функцією Облік мір і ваг для ювелірних виробів, міститься в:

 • Стан складу - Міра, Сума міри, Еталонна одиниця виміру міри та Ціна за одиницю міри;
 • Внутрішній передачі - Одиниця виміру, Міра, Сума міри, Еталонна одиниця виміру міри;
 • Повернення товару постачальнику - Сума міри, Еталонна одиниця виміру міри;
 • Реалізації - Одиниця виміру, Міра, Сума міри, Еталонна одиниця виміру міри;
 • Приході - Одиниця виміру, Міра, Еталонна одиниця виміру міри;
 • Списання - Одиниця виміру;
 • Аналізі реалізацій за видами товару - Міра поставки, Міра реалізації, Міра повернення, Міра залишку та Еталонна одиниця виміру.

Також є можливість подивитися результат (сума міри), в якому зображається залишок в еталонної одиниці виміру міри (загальна вага виробів на складі).