Callback
 • Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Де зберігати паролі і важливу інформацію?

15.11.2017

Є різні способи "сховати" від сторонніх важливу інформацію. Один з них - шифрування даних - в статті про перевірки ми вже згадували про такий дієвий метод. Фахівці з інформаційної безпеки радять використовувати інструмент TrueCrypt. У цій статті ми розповімо про нього детально - розглянемо Truecrypt 7.1a.

Що це таке?

 TrueСrypt - це безкоштовна програма, яка надійно шифрує дані в створеній нею області.

У яких випадках це може бути корисно?

 • при спробі сторонніх отримати доступ до даних;
 • в разі несподіваного візиту "неочікуваних гостей";
 • для надійного зберігання даних в хмарі;
 • для захищеної передачі файлів.

Де завантажити?

Фахівці з інформаційної безпеки рекомендують зупинити свій вибір на версії 7.1а. Завантажити її безкоштовно можна тут.

TrueCrypt. Рис. 1

Рекомендації по встановленню та використанню

Встановлення ПЗ відбувається за принципом "Далі-Далі-Далі ...". Truecrypt просто русифікувати, завантаживши Langpack за попереднім посиланням і помістивши файли Langpack в папку з програмою. Розробники даного ПЗ настільки детально описали процес встановлення і створення томів, що розібратися в ньому не складе труднощів.

Після встановлення у Вас на робочому столі з'явиться ярлик TrueСrypt. Відкрийте програму - приступаємо до створення віртуального носія / тому / віртуальної "флешки".

1. Натисніть "Створити том" ("Create Volume").

TrueCrypt. Рис. 2

2. Створіть зашифровану область. (За допомогою ТrueСrypt також можна зашифрувати цілий диск з даними, диск з операційною системою). Натисніть Далі.

TrueCrypt. Рис. 3

3. Оберіть місце, де необхідно зберегти Ваш віртуальний том, та дайте йому ім'я.

TrueCrypt. Рис. 4

4. На наступному зображенні Вам буде запропоновано вибрати алгоритм шифрування. Про їх відмінності можна прочитати в інтернеті. Але, виходячи з того, що всі алгоритми досить надійні, рекомендуємо вибрати найшвидший - AES (Advanced Encryption Standard).

TrueCrypt. Рис. 5

5. Вкажіть розмір тома. Якщо Ви знаєте, наприклад, що необхідні файли, які Ви помістите в цей том, не перевищать 3 Гб (3000 Мб), вкажіть це значення. Також зручно буде переносити такий розмір на флешку або завантажувати в хмарне сховище.

TrueCrypt. Рис. 6

6. Наступний крок - потрібно задати пароль для тома. Пароль від тома рекомендуємо використовувати такий, щоб Ви могли його запам'ятати. Що стосується файлу-ключа: його можна використовувати, можна не використовувати, при створенні тома. Але відзначимо, що файл-ключ значно збільшує ступінь захисту тома. Файлом-ключем може бути будь-який файл будь-якого формату. Якщо Ви вирішили захистити створювану область файлом-ключем, то переконливе прохання: не видозмінюйте і не видаляйте його, інакше Ви не зможете відкрити (монтувати) свій том.

TrueCrypt. Рис. 7

7. На даному етапі формується ключ шифрування. У виділеній області потрібен певний час просто пересувати курсор миші для створення найстійкішого ключа шифрування. Після натисніть кнопку "Форматувати".

TrueCrypt. Рис. 8

8. Том успішно створений.

TrueCrypt. Рис. 9

9. Після створення тома в головному вікні програми виберіть будь-яку букву, яка буде присвоєна тому. Натисніть "Вибрати файл". Виберіть створений том і натисніть "Монтувати" ("Mount").

TrueCrypt. Рис. 10

Введіть пароль, який Ви задали в процесі створення тома (виберіть файл-ключ, якщо він був прикріплений для забезпечення надійнішого захисту).

10. Після Ви побачите серед списку дисків свій змонтований віртуальний том під назвою "Локальний диск (V :)" розміром 2,92 Гб.

 TrueCrypt. Рис. 11

Даний диск тепер можна успішно використовувати.

Що туди зберегти?

 • Файли підключення до віддаленого робочого столу (* .rdp).
 • Важливі для Вас документи.
 • Скан-копії документів.
 • Базу даних програми для збереження паролів (Keepass, Lastpass) і т. д.

Що з ним робити далі?

По завершенню роботи з ПК або з файлами, розмонтуйте том, натиснувши кнопку "Розмонтувати" ( "Dismount") - він зникне з переліку дисків. Залишиться файл без розширення в тому місці, куди Ви зберігали том в п. 3. До даних, що знаходяться в цьому файлі, отримати доступ стороннім особам буде неможливо (якщо Ви, звичайно, не залишете пароль від контейнера і ім'я файлу-ключа прикріпленими до монітора).

Даний файл завантажте в Ваше хмарне сховище вручну (!) (Торгсофт рекомендує не налаштовувати автоматичну синхронізацію, бо, в разі видалення або деформації файлу сторонніми особами, файл також буде видалений або деформований і в хмарі).

У разі появи в приміщенні небажаних осіб, протягом декількох секунд можна швидко розмонтувати том: іконка з ТrueСrypt завжди знаходиться в треї, і при натисканні на неї правою кнопкою миші можна швидко вибрати "Розмонтувати все" ( "Dismount all").

Захистіть свою бізнес-інформацію, а Торгсофт підкаже, як! Wink

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором