Callback
 • Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Бухгалтерський і управлінський облік. Як розібратися самому?

02.06.2019

Як підприємцю самостійно розібратися у премудростях бухгалтерського обслуговування та управлінського обліку для свого бізнесу?

На початковому етапі розвитку бізнесу молодому бізнесменові для обліку, як правило, цілком вистачає таблиці Excel, але з ростом штату, постачальників, клієнтів і угод будь-яка компанія гостро починає відчувати потребу в окремому бухгалтерському обслуговуванні. Ситуація також поступово ускладнюється необхідністю з подачею квартальних звітів, документів в пенсійний фонд, проведенням платіжних документів через банк та іншими неминучими деталями, які супроводжують зростання бізнесу. Але якщо ви твердо вирішили розібратися самі, не залучаючи на даному етапі допомога "ззовні", давайте спробуємо розібратися в основних питаннях, які необхідно розуміти підприємцю.

Перше, що необхідно розуміти, бухгалтерія - це не тільки про фінансовий облік, це ще і про кілька важливих періодично повторюваних дій, таких як:

 • Збір необхідної документації;
 • Проведення інвентаризації;
 • Нарахування заробітних плат і оформлення документів по ним;
 • Ведення банківських операцій;
 • Оформлення і здача звітності до податкової служби, пенсійного фонду, страхової компанії;
 • Облік матеріальних і нематеріальних активів, амортизації і багато іншого.

Така кількість питань (і ми розуміємо, що це - тільки вершина айсберга, за кожним з них стоїть ще як мінімум, десяток пунктів) зазвичай насторожує новоспеченого підприємця і викликає багато сумнівів: чи правильно я все розраховую та оформлюю? Чи не призведуть мої дії до кризи і штрафів? Безумовно, недостатній рівень знань в галузі права та фінансів рано чи пізно може призвести до втрат.

На нашу думку, бухгалтерія - лише мала частина у підприємницькій діяльності. Найголовніше - управлінський облік, який дозволить прийняти важливі рішення в бізнесі.

Друге, що важливо врахувати - це необхідність постійного контролю змін в законодавстві. Корисними джерелами новин для підприємця стануть такі сайти, як Бухгалтер911, Дебет-Кредит і Торгсофт

«Тримаючи руку на пульсі», можна як передбачити раптові витрати, штрафи та інше, так і знайти «плюшки» у вигляді пільг. Далі пропонуємо перелік кроків, які допоможуть визначитися з індивідуальною роботою бухгалтерського обліку.

 1. Грамотно підійдіть до вибору системи оподаткування, вивчивши всі варіанти і вибравши найбільш вдалий для вашого підприємства. Ознайомтеся з податковою звітністю обраного режиму.
 2. Вирішіть, хто буде здійснювати бухгалтерський супровід? Це можете бути ви самі, найманий співробітник ззовні, штатний бухгалтер.
 3. Зробіть попередній розрахунок передбачуваних доходів і витрат вашого бізнесу.
 4. Автоматизуйте процеси. Іноді заощаджений час буває набагато важливіше зекономлених грошей. Програми по автоматизації, такі, як «Торгсофт», допомагають не тільки з урахуванням товарів і послуг, помітно заощаджуючи дорогоцінний час. Торгсофт має також ряд важливих функцій, які допоможуть бухгалтеру:
 • Друк податкової накладної та коригування розрахунку до податкової накладної. Експорт в M.E.Doc та АртЗвіт
 • Перевірка виписок рахунків і карт ПриватБанку. Більше не треба заходити в інтернет-банкінг для перевірки оплати за товар або послугу. Всі оплати перевіряються і завантажуються в систему обліку одним натисканням клавіші
 • Контроль Валових доходів для зручності заповнення Податкової декларації та Книги обліку доходів; контролю перевищення ліміту по рахунках підприємства
 • Фінансовий облік, звіряння залишків за рахунками, проведення платежів за допомогою режиму Фінансовий документ
 • Коректність і контроль взаєморозрахунків з постачальниками можна вести за допомогою режимів Прихід товару, Реєстр прибуткових накладних, Склад та Інвентаризація.
 • Режим Торгівля з випискою рахунку дозволить виписувати рахунки клієнтам, видаткові накладні та акти виконаних робіт.
 • Режим Розрахунок зарплати закриває всі можливі питання: заповнення відомостей, нарахування та виплата заробітної плати та багато-багато іншого
 • Курс валют і багатовалютний облік
 • Картки клієнтів в режимі Маркетинг. Один раз внесли реквізити і далі всі поля в необхідних документах заповнюються автоматично
 • Якщо ваше підприємство працює з посередниками, дилерами, представниками - незамінним інструментом стане режим Посередник. Саме там ви зможете побачити всю історію взаєморозрахунків і хто кому що винен.

 

Це лише мала частина тих рутинних операцій, які можна автоматизувати і вивільнити свій час для розвитку бізнесу.

Торгсофт бажає вам розвитку та процвітання! Нічого не бійтеся! Створюйте бізнес, розвивайте підприємництво та отримуйте від цього задоволення! А рутину залиште Торгсофт :)

 

Виктория
06-06-2019 в 21:39:00
Я думаю, что те предприниматели, которые хотят сами всё контролировать и держать руку на пульсе, как раз подобная программа решим много проблем. Потому, что не только сам себе начальник, но и бухгалтер, и можешь точно знать все расчёты. Сейчас большая бумажная волокита у бизнесменов и хочется, как-то попроще с эти разбираться. Как раньше писали от руки и считали сами уже не получится, для этого и создаются новшества для облегчения работы.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором