Callback
 • Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Антикризові мотиваційні схеми для значущого персоналу

16.01.2019

У зв'язку з дуже складною економічною обстановкою і наявними кризою, останнім часом питання про скорочення персоналу став одним з найактуальніших. Звільнення персоналу є неминучими реаліями нашого часу. Щоб максимально оптимізувати ефективність роботи компанії і не втратити дійсно професійних співробітників, необхідно дуже відповідально підійти до цього процесу.

Для того щоб визначитися, що зробити з персоналом - звільнити, підвищити кваліфікацію або просто надати йому мотивації, потрібно виконати комплекс певних дій.

 • Необхідно вивести персонал з емоційної напруги і переживання, оскільки співробітник, зачеплений такою проблемою, буде знижувати працездатність своїх колег.
 • Потрібно зрозуміти, що криза рано чи пізно закінчиться, а репутація компанії залишиться на ринку назавжди. У зв'язку з цим потрібно звільнити персонал, який не вказує належних результатів. Зробити це можна за допомогою спеціальних консультантів.
 • Тих, хто залишився співробітників необхідно постійно мотивувати на роботу, не даючи їм додаткового часу на обговорення ситуації, що склалася.

Для того щоб розробити ефективні схеми мотивування, необхідно розділити весь наявний персонал на кілька категорій.

 • Категорія А - персонал, який є носієм певних навичок і знань технологій, що забезпечують стійкість бізнесу. Такі працівники можуть в короткі терміни передати свої знання підлеглим.
 • Категорія В - персонал, що працює під керівництвом співробітників, які володіють набором навичок і технологій.
 • Категорія С - працівники, які не мають високого рівня кваліфікації. Для їх навчання потрібно вкладення значної кількості грошей.
 • Категорія D - це технічний персонал компанії. Як правило, такі працівники мають найнижчу кваліфікацію, їх заробітна плата низька в порівнянні з перерахованими вище категоріями співробітників.

Ключовий групою, на яку потрібно надавати мотивацію, є категорія А, оскільки працівники з неї за відносно невелику кількість часу здатні зробити істотний вплив на розвиток бізнесу.

Криза, як правило, є періодом, під час якого відбувається найбільш значні кадрові зміни. Можна звільнити дорогих і нерентабельних співробітників, замінивши їх на більш молодих працівників, яких помітно легше мотивувати на продуктивну роботу. Частина коштів, витрачених на їхнє навчання, може бути компенсована самими новими співробітниками. У будь-якому випадку, це обійдеться набагато дешевше, ніж підвищувати заробітну плату вже наявним працівникам. В процесі компанія отримає впевненого співробітника, який зможе сприяти розвитку компанії і отримання упущеної під час кризи прибутку.

Найчастіше під скорочення потрапляють працівники з категорії В. Скорочуючи їх кількість, необхідно мотивувати кращих співробітників розвивати їх навички, навчаючи менш кваліфікованих колег виконання нових функцій. Що стосується працівників з D і C категорій, можна обмежитися лише фінансовою мотивацією. Така схема заохочення є однією з найефективніших.
 
Роблячи висновок, можна сказати, що під час кризи проведення мотиваційних робіт з співробітниками є одним з найбільш важливих процесів, які безпосередньо впливають на ефективність роботи компанії. Необхідно навчати співробітників новим навичкам і доручати їм рішення нових завдань.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором