Callback
  • Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Чому дефіцит бюджету для стартапу - це не завжди погано?

20.03.2019

Майже кожен стартапер скаржиться всім і кожному, що у нього не вистачає коштів для запуску. Насправді, тим краще для нього. Якби коштів було в достатку, можливо, вони б швидко випарувалися, чи не принісши ніякої користі. Адже великі суми грошей можуть культивувати в людині лінь і небажання думати.

У той же час, що потребує стартапер - хороший стартапер. У нього в обріз коштів, і він витрачає їх з максимальною ефективністю, продумує всі кроки і стратегії і швидше доб'ється успіху

Брак грошей не є вагомою причиною для того, щоб відкладати старт. Крім випадків, коли єдина мета - швидка нажива. У таких випадках гроші заробити виходить, але доводиться повертати в рази більше. Тому краще все розпланувати і почати розмірено рухатися до мети.

Стартапи та бюджет

Деякі стартапи можуть розвиватися взагалі без грошей, автономно. І якщо є така можливість, то її не варто упускати. Прибуткові проекти все одно зацікавлять інвесторів і якщо показати їм, що модель життєздатна, сума зросте в рази. Існує чимало прикладів, які доводять цю концепцію.

Можна сказати, що дефіцит коштів загартовує стартапера, робить його розважливим і обережним, дозволяє швидко отримати безцінний досвід. Тому потрібно постаратися вкласти в проект якомога менше, і навіть коли з'явиться прибуток, не поспішати вкладати її назад. Якщо робити всі ці дії правильно, можна не тільки навчитися інвестувати вдумливо, а й непогано заробити.

Про псевдостартапи

Так можна назвати стартапера, який приїжджає на зустріч з інвестором на новій іномарці. Цікавий випадок: людина говорить, що йому потрібні кошти, але не думає, що може продати авто і запустити проект сам. Замість цього він дбає про свій власний престиж і хоче звалити частину ризиків на інвестора? Чи варто довіряти такому піжонові?

Псевдостартапери не можуть зрозуміти головного: стартап не залежить від грошей, він створюється з метою їх заробітку. І таке ставлення до засобів навряд чи допоможе налагодити проект. Не варто чекати, що прилетить чарівник і безкоштовно дасть мішок грошей на реалізацію амбіцій. Багато хто вважає, що раз у них є проект, всі повинні хвалити їх і захоплюватися ними, протягувати гроші і нічого не чекати взамін. У цьому всесвіті справи так не робляться. Важливо не тільки спланувати, а й реалізувати проект, а після успішно його продати.

Також варто відзначити, що принцип трьох F (а в українській адаптації, трьох Д: домашні, друзі, дурні), що не приживеться у нас. Багато коштів зібрати навряд чи вдасться, а ось проблем згодом може виникнути маса. Тому від такого варіанту краще відмовитися відразу.

Важливо починати працювати незалежно від наявності інвесторів, і це принесе більше користі для проекту і стартапера.

Новачок може набратися досвіду, працюючи з бувалим стартаперів

Адже насправді, реалізація проекту - справа складна, і не в кожного вистачить знань і вправності для успішної реалізації задуманого. Тому гарною ідеєю буде приєднатися до команди профі, який вже продав чимало стартапів. Псевдостартапер скаже, що це нерозумно - працювати на іншу людину, коли у самого є готовий план. Але варто нагадати, що план все ще не реалізований, і на те, напевно, є причини.

Можливо, рішення прийде саме собою в процесі роботи з професіоналом. Так можна і отримати досвід, і познайомитися з потенційними інвесторами - вбити відразу двох зайців. Багато відомих стартаперів так і починали свій шлях і досягли чималих висот, вивчаючи техніку своїх колег, і згодом реалізував її, набравшись досвіду.

3 основні постулати стартапера

1. Скорочення витрат. Чим менше грошей буде витрачено на стартап - тим більше досвіду і прибутку можна отримати згодом. Стартапер, у якого дефіцит коштів, буде працювати активніше, шукати більш вигідні альтернативи і менш затратні способи вирішення проблем. Після такого випробування, планувати нові проекти буде в рази простіше - є і навички, і вправність, і досвід. Результат - компанія стає життєздатною, стійкої до конкуренції і ще більш привабливою для інвесторів.
2. Деякі стартаперів намагаються з самого початку отримати великі гроші від безлічі інвесторів. Якщо вони отримають їх швидко, то так само швидко і пустять на вітер. А потім доведеться заробляти їх знову, але під тиском і наглядом. Розробивши проект самостійно і з нуля, виживши в суворому світі бізнесу і витративши мінімальну суму, стартапер сам може вибирати, кому і як продати своє дітище. І в такому випадку його ціна може бути в десятки разів вище.
3. Повна концентрація на проекті. Без цього ніяк. Не можна починати моделювання інтернет-проекту тільки з побоювання залишитися без основної роботи. Такі дії ні до чого не приведуть. Не можна починати щось нове, коли старе тяжким вантажем тягне вниз. Потрібно бути готовим до того, що доведеться відмовитися від усього, що суперечить проекту. І так само швидко адаптуватися до нових умов, якщо вони зміняться.

3 основні постулати стартапа

1. Автоматизація процесів. Чим менше контролю вимагає ідея, тим вигідніше можна їй продати. Автономні проекти, на зразок відомого E-com, є найбільш затребуваними. Цей сервіс здійснює продаж додатки для комерційних агентів, яке значно спрощує їх роботу, робить її більш автоматизованої. Зв'язок з торговою компанією може проводитися за допомогою хмарного сервісу. Розробивши проект зі схожою ідеєю, стартапер може розраховувати на рясні інвестиції, високу ефективність і значний прибуток.
2. Масштабування. Стартап - це своєрідний проміжний пункт, який згодом удосконалюється і переростає у велике підприємство. На початкових етапах стартапер розробляє стратегію, займається вивченням ринку і вибирає відповідний товар або послугу, зважує ризики співвідносить з потенційними доходами. Важливо відзначити, що всі ці роботи ведуться в умовах високої нестабільності ринку, де умови можуть змінитися в будь-яку хвилину. А після того, як всі ці роботи будуть завершені, стартапер займається пошуком масштабируемой бізнес-моделі, яка посприяє модернізації і трансформації в велике підприємство. Тут наймається новий персонал, проект готується до участі в міжнародних відносинах, проводиться вибудовування бізнес-моделі, кошти витрачаються на залучення нових клієнтів.

Але поспішати з цією справою не варто. Спочатку потрібно все продумати і зважити, скласти план і перевірити його ефективність в теорії. В іншому випадку, процес не дасть ніяких результатів.

3. Інтернаціональність. Важливо вибудовувати політику з урахуванням місцезнаходження клієнтів. Тоді можна пропонувати їм акції та бонуси, які розташовуються близько до них. При такому ставленні, сервіс швидко стане популярним серед користувачів. В ідеалі, проект повинен бути життєздатним в будь-якому регіоні. Почати можна з своєї країни, потім просуватися по Європі або наближатися до Азії, можна і зовсім досягти Америки. Прив'язка стартапу до конкретної локації - не зовсім розумне рішення.

Николай
21-03-2019 в 13:34:04
Для новичков будет познавательно почитать, но для людей которые уже каким то образом столкнулись с этими - это скорее как памятка. Хорошо написано
Игорь
21-03-2019 в 13:45:59
Много спорных моментов, но в целом нормально.
Георгий В.
12-04-2019 в 17:53:51
Достаточно спорное утверждение про урезанный бюджет, особенно если проект долгий и масштабный. Достаточность средств позволяет сконцентрироваться на проекте, особенно если стартаперу надо и семью содержать. Малый бюджет при долгой разработке - это сильный стрессообразующий фактор, негативно влияющий на результативность.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором
Схожі статті