Callback
  • Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Співробітниця йде у декретну відпустку

29.07.2020

Рано чи пізно, в житті кожного бухгалтера чи підприємця настає момент, коли співробітниця йде у декретну відпустку :) і перша думка яка виникає: “Що робити? Куди бігти? Як це все оформити та скільки платити?”. Ми спішимо вас заспокоїти: вам буде легше, ніж майбутній матусі :)

В даній статті ми розглянемо: як регулює законодавство надання декретної відпустки, її тривалість. З'ясуємо як правильно заповнювати лікарняний, як нарахувати допомогу по вагітності та пологах, як документально оформити відпустку по вагітності та по догляду за дитиною, й інші питання.

Як оформити декретну відпустку | Торгсофт

Що каже законодавство про декретну відпустку?

Надання відпустки по вагітності та пологам, а також по догляду за дитиною до 3-х чи 6-ти років гарантують два закони: “Про загальне державне соціальне страхування” у частині 1 статті 25 та Закон “Про відпустки” у статті 17.

Який термін відпустки по вагітності та пологах?

Стандартна тривалість пологової відпустки складає 126 календарних днів (70 днів перед пологами та 56 днів після). Однак, передбачені інші варіанти відпустки:

  • при ускладнених пологах або народженні більше 2-х дітей - додається 14 календарних днів  і становить: 70 днів до пологів і 70 - після (56 + 14);
  • при усиновленні однієї дитини надається 56 днів, а двох чи більше - 70 днів. Таку відпустку може отримати не тільки жінка, але й чоловік, але допомогу отримати може один з них, за домовленістю;
  • жінкам, які віднесені до 1-3 категорії чорнобильців відпустка надається на 180 календарних днів (90 днів до пологів і 90 - після).

Скільки триває відпустка по догляду за дитиною?

Окрім оплачуваної відпустки у 126 днів, можна піти у неоплачувану відпустку по догляду за дитиною до трьох чи шести років. Цим правом може скористуватися не лише мати, але і батько дитини, а також бабуся, дідусь, чи інші родичі, які будуть доглядати за дитиною.

Закінчується така відпустка у день народження дитини, коли їй виповнюється три чи шість років. Наприклад, якщо день народження 2 травня, то на роботу працівниця повинна вийти 3 травня. До того ж, це правило діє незалежно від того, переривалася відпустка чи ні.

Під час відпустки по догляду за дитиною жінці гарантується, що:

  • посаду, на якій вона працює - не скоротять;
  • за власним бажанням можна перервати відпустку, а потім знову піти у відпустку;
  • можна працювати не повний день;
  • звільнити жінку можна лише у разі ліквідації підприємства;
  • можна подовжити відпуску до шести років дитини, у разі медичної необхідності.

Якщо жінка працює за сумісництвом, хто нараховує декретні?

Допомогу по вагітності та пологам виплачує Фонд соціального страхування (далі - ФСС). Заяву до фонду подають за основним місцем роботи та з роботи за сумісництвом. У такому випадку, жінка приносить оригінал лікарняного на основне місце роботи, там знімають копію та засвідчують її підписом керівника і печаткою підприємства. Потім жінка приносить цю копію на роботу за сумісництвом і там так само нараховують декретні і подають до ФСС.

Як повинен бути заповнений лікарняний у разі вагітності та пологів?

Листок непрацездатності виписується на тридцяти тиждень вагітності. У ньому зазначається:

  • діагноз первинний - вагітність 30-тиждень;
  • діагноз заключний - орієнтовний термін пологів;
  • причина непрацездатності - вагітність та пологи (8);
  • режим - амбулаторний та стаціонар;
  • звільнення від роботи - на 126 календарних днів, з дня відкриття лікарняного;
  • стати до роботи - дата закінчення відпустки.

Якщо пологи були ускладнені, передчасні або багатоплідні, то жінці виписується ще один листок непрацездатності на 14 календарних днів. Його виписує та сама лікарня, де був виписаний перший листок. При заповненні вказується, що він є продовженням першого, та вказується серія і номер попереднього листка.

Хто оплачує декретні та у який термін?

Відпустку по вагітності та пологах повністю оплачує ФСС, а підприємство оплачує з цієї суми ЄСВ у розмірі 22%. ПДФО та військовий збір не утримуються з декретних.

Для того, щоб отримати декретні виплати, підприємець повинен подати Заяву-розрахунок у місцеве відділення Фонду соціального страхування. Разом із заявою необхідно подати платіжне доручення про сплату ЄСВ за поточний або попередній місяць.
Після подачі документів, протягом 10 днів (хоча на практиці це може затягнутися більше ніж на місяць), гроші повинні прийти на рахунок для соціальних виплат (2604).

Як розрахувати суму декретних виплат?

Для того, щоб правильно розрахувати декретні виплати вам знадобиться Порядок обчислення середньої заробітної плати. Далі нам потрібна наступна інформація:

  1. Розрахунковий період - зазвичай це попередні 12 місяців, перед місяцем виходу у декрет
  2. Дохід за розрахунковий період, на який нараховували ЄСВ.

Формула розрахунку декретних виплат досить проста:

Розмір декретних = Середньоденна з/п * Кількість днів декретної відпустки

                                       Дохід за 12 місяців до настання страхового випадку
Середньоденна з/п = ---------------------------------------------------------------------------
                                      Кількість календарних днів у розрахунковому періоді

Зверніть увагу, якщо жінка йде у декрет починаючи з березня 2020 року, то у розрахунковому періоді буде 366 днів, бо у лютому 2020 - 29 днів.

Також варто пам'ятати важливий момент. Перед подачею заявки на виплату декретних, потрібно перевірити мінімальні та максимальні обмеження по середній зарплаті за 1 календарний день. У 2020 році мінімальна сума дорівнює 155,16 грн, а максимальна 2031,70 грн.

Якщо жінка принесла подовжений листок непрацездатності на 14 днів, то для розрахунку використовується той самий розмір середньоденної зарплати, що і для нарахування на 126 днів.

Після отримання коштів від Фонду і перерахунку їх співробітниці, потрібно подати в соцстрах Повідомлення про виплату коштів застрахованій особі. Його потрібно подати протягом місяця, з дня отримання коштів від Фонду.


Якщо у вас залишились питання, які ми не розкрили по цій темі, залишайте їх у коментарях і ми спробуємо на них відповісти.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором