Callback
  • Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Які документи на товар повинні бути у ФОП?

14.04.2021

Які документи на товар повинні бути у ФОП?

Минулого року ФОП зобов'язали вести товарний облік, а це означає, що тепер підприємці повинні вимагати у постачальників документи на товар і виписувати відповідні документи своїм покупцям. Що це за документи, читайте у цій статті.

ФОП на загальній системі оподаткування

Для ФОП на загальній системі оподаткування вимога вести товарний облік не стала чимось несподіваним, оскільки вони й раніше вели облік доходів і витрат, отже, вони дбали про наявність документів на товар і раніше.

Для підтвердження витрат, ФОП на загальній системі досить мати документи про оплату. На даний момент такі ФОП ведуть облік доходів і витрат, як і раніше, але незабаром Мінфін повинен затвердити Наказ "Про затвердження типової форми, за якою здійснюється облік доходів і витрат фізичними особами - підприємцями та фізичними особами, які ведуть незалежну професійну діяльність, та Порядок її ведення" і тоді порядок обліку змінитися.

ФОП на єдиному податку

На відміну від ФОП на загальній системі оподаткування, ПКУ не вимагає від ФОП на єдиному податку вести облік витрат. А от ст. 3 п. 12 Закону про РРО зобов'язує ФОП вести облік товарних запасів і торгувати тільки тими товарами, для яких є підтверджуючі документи. У разі перевірки, ФОП повинен надати податковому інспектору документи, що підтверджують покупку товарів, які є наразі у продажу.

Дане нововведення стало несподіваним тільки для ФОП на єдиному податку для не платників ПДВ, адже платники ПДВ і раніше збирали та зберігали документи, що підтверджують походження товару.

ФОП на єдиному податку, які не зобов'язані вести товарний облік

Товарний облік можуть не вести:

  • ФОП, які працюють виключно з безготівкою;
  • ФОП на єдиному податку не платники ПДВ, які не торгують ТСПТ, лікарськими та медичними виробами, ювелірними виробами.

Попри те, що окремі підприємці можуть не вести товарний облік, краще про наявність підтвердних документів все-таки подбати. Податківці досить часто прирівнюють товар без документів до товару, купленого у фізичних осіб, а це, своєю чергою, тягне за собою сплату ПДФО і ВС.

Які документи потрібно вимагати у продавця, для підтвердження покупки товару?

Для ФОП на загальній системі пред'являються найжорсткіші вимоги. На думку податківців, такі підприємці повинні підтверджувати свої витрати бухгалтерськими первинними документами. Це означає, що в таких документах повинні бути вказані всі обов'язкові реквізити:

  • назва документу;
  • дата складання документа;
  • назва компанії, яка поставляє товар;
  • зміст, обсяг та одиниця виміру товару;
  • посада, ПІБ та підпис посадової особи.

ФОП можуть підтвердити витрати такими документами:

  • видаткові накладні;
  • угоди;
  • акти виконаних робіт;
  • ТТН;
  • розрахункові документи;
  • платіжні доручення;
  • фіскальні чеки;
  • акти закупівлі та ін.

До ФОП на єдиному податку не такі жорсткі вимоги, як до ФОП на загальній системі. Безпосередньо немає вимог, щоб первинні документи єдиноподатників містили всі обов'язкові реквізити первинних документів, однак якщо є вибір, то краще запитати у продавця бухгалтерські первинні документи.

ФОП, які поки що не зобов'язані вести товарний облік можуть підтвердити походження товару чеками, виписаними від руки або товарними чеками.

Які документи ФОП складає при продажу товару?

Якщо ФОП отримує оплати в безготівковій формі, для підтвердження доходу досить буде банківської виписки. При отриманні готівкових оплат можна у якості підтвердження використовувати Z-звіт РРО (ПРРО), записи в КОРО або записи в Книзі доходів (запис у зошиті, блокноті, Exel таблиці і т.д.) якщо ФОП не застосовує РРО.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором