Callback
  • Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Єдиний податок та повернення коштів

28.07.2020

У попередніх статтях, ми розглянули порядок оформлення повернень, зараз пропонуємо вам дізнатися, як відображати повернення коштів, якщо ви перебуваєте на єдиному податку.

У дохід платника єдиного податку не включаються суми, які були повернуті покупцеві, в наслідок повернення товару або розірвання договору за письмовою заявою. У такому випадку, не має значення, чи була повернута сума повністю або частково, все залежить від того, яка сума вказана в листі на повернення коштів.

Единый налог и возврат средств | Торгсофт

Як зафіксувати повернення коштів в обліку?

ФОП на спрощеній системі оподаткування фіксують факт повернення грошових коштів в Книзі обліку доходів. Для цього в графі 3 "Сума повернутих коштів" записується сума повернення. А в графі 4 "Скоригована сума доходу" записується різниця між отриманою та поверненою сумою за день.

Як показати повернення коштів в декларації єдиного податку?

Якщо гроші були повернуті в тому ж звітному періоді, в якому були отримані, то ніяких проблем з відображенням їх в декларації не буде, оскільки підсумок буде скоректований і єдиний податок буде сплачено правильно. Тобто переплати не буде.

Якщо кошти отримані в одному звітному періоді, а повернені в іншому періоді, тоді ситуація складніша. Податківці радять наступне:

  • Для юросіб на єдиному податку: Отримані кошти включити в дохід того періоду, в якому кошти були отримані. У періоді, в якому відбулося повернення коштів, потрібно зробити перерахунок. Для цього, потрібно подати уточнюючу декларацію до раніше поданої декларації. Тобто, податківці пропонують скоригувати дохід, по суті шляхом виправлення помилки за допомогою уточнюючого розрахунку.
  • Для фізосіб на єдиному податку: Податківці вважають, що потрібно зробити перерахунок доходу в тому періоді, в якому відбулося таке повернення коштів. Ніяких чітких рекомендацій, як саме це потрібно зробити, вони не дають.

Граничний дохід і заборонена діяльність

Для ФОП на єдиному податку, встановлені певні обмеження в сумі доходу, який він може отримати. У разі перевищення такого доходу, підприємець повинен перейти в наступну групу єдиного податку або на загальну систему оподаткування, плюс сплатити 15% від суми перевищення (для 1 і 2 груп) або в подвійному розмірі від ставки єдиного податку (для 3 групи).

Також, є певні обмеження і заборони для підприємців на єдиному податку. Вони вказані в п. 291.5 Податкового кодексу України. Підприємці 2 групи знають, що вони не можуть працювати з юрособами та іншими підприємцями, якщо вони знаходяться на загальній системі оподаткування.

Так ось, якщо ви випадково перевищили дохід або продали товар "не тому", можна повернути гроші й уникнути негативних наслідків. Але, якщо ви надали послугу фіз або юрособі на загальній системі, таке повернення вас не врятує, оскільки після оплати, послуга вважається виконаною.

Повернення грошей у разі перевищення граничного обсягу доходу

Якщо ви перевищили граничний обсяг доходу для своєї групи й не хочете її міняти, можна повернути кошти покупцю або постачальнику. Головне, зробити таке повернення в тому ж звітному періоді, коли такі кошти до вас надійшли. В такому випадку, дохід буде скоригований і такі суми не потраплять до декларації.

Зверніть увагу: мова йде про квартальний звітний період! Для контролю таких сум вам на допомогу прийде Книга обліку доходів.

Первинні документи при поверненні

Оскільки ФОП не зобов'язаний застосовувати РРО (за винятком окремих норм) то і строгих вимог до обліку теж немає. При поверненні коштів ФОП може скласти відповідний акт про повернення. У ньому вказати суму, документ, на підставі якого повертаються кошти та причину. Так само не забудьте вказати дані одержувача коштів і підприємця, який їх повертає.

Зберігати такі документи потрібно протягом трьох років або 1095 днів. До документів, що підтверджують повернення також відносяться: платіжне доручення, фіскальний касовий чек, угода про розірвання договору, лист з проханням про повернення і т.д.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором