Callback
  • Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Як працювати з РРО в період карантину

27.03.2020

У зв'язку з введенням карантину, багатьом підприємцям довелося тимчасово зупинити торгівлю та закрити магазини. Деякі, змогли перейти в онлайн торгівлю та/або організувати доставлення товарів. І тут виникли нові питання:

  • Що робити з РРО, якщо магазин закрили? Чи потрібно повідомляти податківців і формувати Z-звіти?
  • Коли вибивати чек РРО, якщо товар доставляється кур'єром і оплату за товар приймає кур'єр?

Нумо розберімося.

Що робити з РРО, якщо магазин закрили? Чи потрібно повідомляти податківців і формувати Z-звіти?

Уявімо ситуацію: у вас магазин одягу і на період карантину (з 17 березня до 24 квітня 2020 року) вам довелося його закрити, оскільки під дозволену діяльність (торгівлю харчовими продуктами, пальним, засобами гігієни, медичними та лікарськими товарами, засобами зв'язку, банківська і страхова діяльність) ви не потрапляєте, а інтернет-магазину у вас ще немає.

В постанові КМУ № 211 від 11.03.2020 року, йдеться саме про заборону торгівлі з прийманням відвідувачів. Але якщо ви продаєте свій товар через інтернет-магазин з доставлянням товару додому, при цьому забезпечуєте своїх співробітників кур'єрів засобами індивідуального захисту, тоді обмеження на вас не поширюються.

У вищезгаданій постанові (як і в інших нормативних актах) немає жодних вказівок, що робити з РРО на час закриття магазину. Отже, ви працюєте з РРО так само, як і в будь-який вихідний день. А це означає, що ніяких повідомлень в податкову про припинення роботи магазину (під час карантину) і припинення використання РРО подавати не потрібно.

А що ж робити з Z-звітами, запитаєте ви? Нічого. Якщо немає розрахункових операцій, то й фіскальні звітні чеки (Z-звіти) друкувати не потрібно. Так говориться у п. 9 ст. 3 Закон про РРО.

Такої ж думки дотримуються і податківці. У Базі Знань (категорія 109.09) сказано: "Якщо протягом дня розрахункові операції не проводилися, але були здійснені операції «службове внесення» та «службова видача», то друк Z-звіту в кінці робочого дня не є обов'язковим."

З усього цього випливає, що вам не потрібно кожен день ходити в закритий магазин і друкувати фіскальні звітні чеки.
Не варто хвилюватися і з приводу блокування РРО через неподання звітності на сервер податкової протягом 72 годин. Таке блокування зніметься самостійно, після відновлення зв'язку РРО з сервером, тобто коли ви відкриєте магазин після карантину і увімкнете РРО.

Коли вибивати чек РРО, якщо товар доставляється кур'єром і оплату за товар приймає кур'єр?

Розгляньмо ситуацію: у вас є інтернет-магазин одягу та у зв'язку з введенням карантину, ви організували доставляння товарів додому покупцю. Звичайно, ви забезпечуєте своїх співробітників кур'єрів засобами індивідуального захисту і спокійно працюєте, коли інші магазини змушені закритися. І тепер ваші клієнти можуть отримати свій товар не виходячи з дому і розрахуватися за нього кур'єру. Коли в такій ситуації проводити оплату через РРО?

Чи можна вибити чек в магазині та приїхати з ним до покупця?

Розбираймося.

В Законі про РРО п. 2 ст. 3 йдеться про те, що продавець зобов'язаний видати покупцеві розрахунковий документ на повну суму покупки, включаючи замовлення, оформлені через Інтернет. Складається хибне враження, що можна пробити товар через РРО в магазині, коли передаєте товар кур'єру. Однак, так робити не можна.

В Порядку № 547 розділ 3 п.5 чітко сказано, що реєстрація продажу товарів через РРО повинна відбуватися одночасно з розрахунковою операцією. Тобто в момент прийняття від покупця готівкових коштів або платіжних карт за місцем реалізації товару (послуги). Це означає, що кур'єр повинен прийняти кошти й видати покупцеві чек, грубо кажучи — вдома у покупця.

Щоб виконати вимоги Закону про РРО, у кур'єра повинен бути портативний РРО. Для цього вам необхідно придбати для своїх кур'єрів портативні РРО та зареєструвати їх в податковій. Як обрати та зареєструвати РРО ми писали у статті: “Особливості застосування РРО єдинниками”. Такі РРО можна реєструвати на транспортний засіб (машину, мотоцикл) на якому здійснюється доставляння або за адресою магазину (складу), якщо кур'єр піший.

Раніше ми писали про те, кому потрібно застосовувати РРО у 2020 році та про те, які податкові пільги для бізнесу були введені у зв'язку з карантином.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором