Callback
  • Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Код УКТ ЗЕД у фіскальному чеку: основні положення

22.02.2021

1 серпня 2020 року була змінена форма фіскального чека, його доповнили новими обов'язковими реквізитами.  Ще одним нововведенням стало обов’язкове зазначення коду УКТ ЗЕД для підакцизних товарів, про нього і поговоримо далі.

У якому законі перелічені обов’язкові реквізити фіскального чека?

Наказом Міністерства фінансів України від 18.06.2020 №306 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 21 січня 2016 року №13», який набрав чинності 01.08.2020 року, було внесено зміни до Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 №13 (далі - Положення №13), зокрема, було внесено зміни до пункту 2 розд. ІІ Положення №13.

Коли потрібно в чеку друкувати код УКТ ЗЕД?

Код товарної підкатегорії УКТ ЗЕД необхідно друкувати перед назвою товару у разі продажу підакцизних товарів.

Перелік підакцизних товарів прописаний у ст. 215 ПКУ, до них належать:

  • спирт етиловий, алкогольні напої, пиво;
  • тютюнові вироби, тютюн та його замінники;
  • пальне;
  • легкові автомобілі, мотоцикли, причепи;
  • електроенергія.

Де в фіскальному чеку вказувати код УКТ ЗЕД?

Положенням № 13 для зазначення коду УКТ ЗЕД передбачений 7 рядок “Код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів)”. При зазначенні коду товарної підкатегорії, потрібно вказати усі 10 цифр, не можна код УКТ ЗЕД скорочувати.

Після численних звернень наших клієнтів, у версії програми Торгсофт 2020.0.13 від 16.09.2020 року була додана можливість користувачу самостійно обирати варіант розміщення коду УКТ ЗЕД (окремим рядком перед назвою товару, як передбачено Положенням №13 або у складі назви товару (рядок 9)).

Доволі часто податківці штрафують підприємців за те, що код УКТ ЗЕД і назва товару друкуються окремими рядками, а не разом. Для того, щоб уникнути неприємностей, рекомендуємо звернутися до податкової за індивідуальною податковою консультацією.

За проведення операцій через РРО без зазначення коду УКТ ЗЕД передбачений штраф у розмірі 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (5100 грн).

Нещодавно, податківці оприлюднили індивідуальну податкову консультацію від 25.01.2021 р. N 274/ІПК/99-00-07-05-01-06 в якій зазначають, що код УКТ ЗЕД є частиною назви товару і для того, щоб інформація коректно відправлялась на сервер податкової, необхідно код УКТ ЗЕД розміщувати в структурі тегів <РР> з атрибутом <NM>.  А от зазначення обов’язкових реквізитів розрахункових документів в структурі тегів необов’язкових реквізитів, є порушенням вимог нормативних документів та може призвести до втрати інформації, що передається суб’єктом господарювання до сервера контролюючого органу та стати причиною проведення контрольно-перевірочних заходів.

Звертаємо Вашу увагу, що Ліцензіар не несе відповідальності за дії Ліцензіата згідно з п. 13.2 Ліцензійного договору публічної оферти про надання права використання Програмного Продукту.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором