Callback
  • Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Код УКТ ЗЕД у фіскальному чеку: основні положення

22.02.2021

1 серпня 2020 року була змінена форма фіскального чека, його доповнили новими обов'язковими реквізитами.  Ще одним нововведенням стало обов’язкове зазначення коду УКТ ЗЕД для підакцизних товарів, про нього і поговоримо далі.

У якому законі перелічені обов’язкові реквізити фіскального чека?

Наказом Міністерства фінансів України від 18.06.2020 №306 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 21 січня 2016 року №13», який набрав чинності 01.08.2020 року, було внесено зміни до Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 №13 (далі - Положення №13), зокрема, було внесено зміни до пункту 2 розд. ІІ Положення №13.

Коли потрібно в чеку друкувати код УКТ ЗЕД?

Код товарної підкатегорії УКТ ЗЕД необхідно друкувати перед назвою товару у разі продажу підакцизних товарів.

Перелік підакцизних товарів прописаний у ст. 215 ПКУ, до них належать:

  • спирт етиловий, алкогольні напої, пиво;
  • тютюнові вироби, тютюн та його замінники;
  • пальне;
  • легкові автомобілі, мотоцикли, причепи;
  • електроенергія.

Де в фіскальному чеку вказувати код УКТ ЗЕД?

Положенням № 13 для зазначення коду УКТ ЗЕД передбачений 7 рядок “Код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів)”. При зазначенні коду товарної підкатегорії, потрібно вказати усі 10 цифр, не можна код УКТ ЗЕД скорочувати.

Після чисельних звернень наших клієнтів, у версії програми Торгсофт 2020.0.13 від 16.09.2020 року була додана можливість користувачу самостійно обирати варіант розміщення коду УКТ ЗЕД (окремим рядком перед назвою товару, як передбачено Положенням №13 або у складі назви товару (рядок 9)).

Доволі часто податківці штрафують підприємців за те, що код УКТ ЗЕД і назва товару друкуються окремими рядками, а не разом. Для того, щоб уникнути неприємностей, рекомендуємо звернутися до податкової за індивідуальною податковою консультацією.

За проведення операцій через РРО без зазначення коду УКТ ЗЕД передбачений штраф у розмірі 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (5100 грн).

Нещодавно, податківці оприлюднили індивідуальну податкову консультацію від 25.01.2021 р. N 274/ІПК/99-00-07-05-01-06 в якій зазначають, що код УКТ ЗЕД є частиною назви товару і для того, щоб інформація коректно відправлялась на сервер податкової, необхідно код УКТ ЗЕД розміщувати в структурі тегів <РР> з атрибутом <NM>.  А от зазначення обов’язкових реквізитів розрахункових документів в структурі тегів необов’язкових реквізитів, є порушенням вимог нормативних документів та може призвести до втрати інформації, що передається суб’єктом господарювання до сервера контролюючого органу та стати причиною проведення контрольно-перевірочних заходів.

Звертаємо Вашу увагу, що Ліцензіар не несе відповідальності за дії Ліцензіата згідно п. 13.2 Ліцензійного договору публічної оферти про надання права використання Програмного Продукту.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором