Callback
  • Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Продаж в інтернет-магазині: коли пробивати чек РРО?

30.10.2021
Поділіться досвідом, як виписувати чеки при накладеному платежі: під час відправлення чи отримання грошей?

РРО – це болюча тема багатьох підприємців. І якщо застосування РРО у звичайному магазині не викликає зайвих питань, то застосування РРО в інтернет-торгівлі багатьох ставить у глухий кут. Розбираймося, коли виписувати чек РРО при інтернет-торгівлі?

Коли виписувати чек РРО при інтернет-торгівлі?

Якщо покупець сплатив товар карткою на сайті (інтернет-еквайринг), то проводити продаж через РРО потрібно до моменту отримання товару покупцем (Лист ДПСУ від 09.11.2020 р. № 4624/ІПК/99-00-07-05-01-06 06).

Наприклад, якщо покупець оплатив товар карткою у вас на сайті та приїхав за замовленням через 30 хвилин, ви повинні віддати товар покупцеві та видати йому фіскальний чек. Звичайно, якщо фінансова компанія підтвердила отримання грошей.

Якщо покупець сплатив товар карткою у вас на сайті та не поспішає забирати замовлення, ви можете дочекатися зарахування грошей від фінансової компанії на розрахунковий рахунок та провести оплату через РРО на підставі банківської виписки. Якщо оплата прийшла у вихідний день, ви повинні провести її на наступний робочий день згідно з вашим графіком роботи.

Головний принцип інтернет – торгівлі: фіскальний чек потрібно видавати під час передачі товару покупцю. Тобто якщо товар передається покупцеві раніше, ніж гроші надійшли на рахунок, оплата через РРО проводиться датою передачі товару.

Зверніть увагу! Оплати через інтернет-еквайринг надходять на розрахунковий рахунок підприємця з вирахуванням комісії. Підприємець має проводити оплату через РРО на повну суму. Наприклад, покупець сплатив 100 гривень, на розрахунковий рахунок надійшла сума 97,60 грн, фінансова компанія утримала 2,40 грн. Ви повинні провести через РРО оплату 100 грн та видати на цю суму чек покупцю.

Покупець відмовився від товару, як повернути гроші?

Повернення грошей покупцю вважається такою самою розрахунковою операцією, як і отримання оплат від покупця, тому повернення потрібно проводити через РРО та видавати покупцю чек на повну суму.

У разі повернення грошей покупцю, потрібно проводити через РРО суму зі знаком мінус.

Якщо покупець оплатив товар на сайті та передумав, а ви гроші на розрахунковий рахунок ще не отримали, то вам робити нічого не потрібно. У такій ситуації покупець повинен самостійно звернутися до еквайру та зробити запит на повернення коштів.    

Якщо покупець оплатив товар та гроші зайшли на ваш розрахунковий рахунок, тоді ви повинні вибити чек за формою № ФКЧ-1 та віддати його покупцеві разом із товаром, а при оформленні повернення вибити чек за формою № ФКЧ-2.

Зверніть увагу! Якщо покупець оплачував товар карткою, то повернення потрібно проводити на карту.

Коли вибивати чек РРО при відправленні товару післяоплатою?

Якщо ви відправляєте товар післяоплатою, то гроші від покупця приймає поштова служба і перераховує їх на ваш розрахунковий рахунок. У момент одержання грошей поштова служба зобов'язана видати покупцю чек, що підтверджує оплату товару.

Проте, продавець перед відправкою товару має вкласти у посилку чек РРО з формою оплати “кредит/післяплата/відстрочка платежу”. Тобто клієнт має отримати два чеки:

  1. Від продавця на всю суму купівлі. Дата чека – дата відвантаження.
  2. Від поштової служби.

Ця вимога не однозначна і податківці в індивідуальних консультаціях із нею не погоджуються. Тому якщо ваша форма розрахунків з покупцем – післяоплата, рекомендуємо отримати індивідуальну податкову консультацію.

Повернення товару/грошей при післяплати

Якщо при відправці товару післяоплатою ви вклали в посилку видаткову накладну, а чек РРО не вибивали, тоді у разі відмови покупця від товару, вам не потрібно проводити повернення через РРО, оскільки й оплату ви не проводили.

Якщо при відправленні товару післяоплатою ви вклали в посилку видаткову накладну, покупець сплатив товар, але протягом кількох днів вирішив повернути його вам назад, ви не проводите повернення через РРО, оскільки гроші були отримані з розрахункового рахунку поштової компанії на ваш розрахунковий рахунок, без застосування картки.

Якщо при відправленні товару післяоплатою ви пробили чек РРО і вклали його в посилку, а покупець відмовився від товару або не забрав його, вам потрібно провести повернення через РРО.

Якщо при відправленні товару післяоплатою ви пробили чек РРО і вклали його в посилку, покупець сплатив товар, але протягом кількох днів вирішив повернути його вам назад, ви не проводите повернення через РРО, оскільки гроші були отримані з розрахункового рахунку поштової компанії на ваш розрахунковий рахунок, без застосування картки.

Часткова оплата за товар та післяоплата

Якщо покупець вносить передоплату за товар, а остаточний розрахунок здійснює при отриманні посилки післяоплатою, то ви повинні провести через РРО оплату на всю суму покупки. При цьому потрібно окремо показати суму передоплати та суму післяоплати. Такий чек потрібно вкласти в посилку та під час доплати за товар на пошті, на суму післяоплати чек видасть поштове відділення.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором