Callback
  • Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Як компенсувати працівнику вартість ПЛР-тесту?

18.11.2021

На сьогодні, вимога пред'явити результати ПЛР-тесту на Covid-19 стали повсякденною справою. Без результатів тестування невакцинований співробітник не зможе поїхати у відрядження до іншого міста. У зв'язку з цим у роботодавців часто виникають питання; як компенсувати працівникові вартість ПЛР-тесту, чи потрібно нараховувати ЄСВ, ПДФО та ВЗ?

Чи можна компенсувати працівникові вартість ПЛР-тесту грошима?

Здавалося б це найпростіший і очевидніший варіант: віддати співробітникові гроші, які він витратив на ПЛР-тест. Проте, з податкової точки зору, такий варіант не дуже вдалий.

Якщо у трудовому чи колективному договорі не передбачено варіанта компенсації вартості ПЛР-тестів грошима (а він навряд чи там прописаний), то така компенсація вважатиметься для працівника додатковим благом. Таку виплату потрібно буде показати в Додатку 4ДФ з кодом «126», а також нарахувати ЄСВ, ПДФО та ВЗ.

Чи можна компенсувати працівникові вартість ПЛР-тесту під виглядом нецільової благодійної допомоги?

В цілому таку виплату можна провести як нецільову благодійну допомогу на підставі ст. 170.7.3 ПКУ.

Розмір нецільової благодійної допомоги не оподатковуватиметься ПДФО та ВЗ, якщо:

  • допомогу виплачує резидент;
  • розмір допомоги не перевищує 3180 грн.

Для отримання допомоги працівник повинен написати заяву з наступним формулюванням: «Прошу надати нецільову благодійну допомогу у зв'язку із сімейними обставинами». Далі необхідно видати наказ про виплату такої допомоги та видати гроші працівникові.

У Додатку 4ДФ виплату потрібно показати з кодом «169».

Нецільова благодійна допомога не оподатковується ЄСВ незалежно від її розміру. Однак, якщо виплати мають систематичний характер, то така допомога оподатковуватиметься ЄСВ.

Чи можна компенсувати працівникові вартість ПЛР-тесту під виглядом цільової допомоги на медобслуговування?

Так робити можна. Роботодавець має право надати працівникові цільову допомогу на медичне обслуговування на підставі ст. 165.1.19 ПКУ. Така допомога звільняється від оподаткування ПДФО за умови, якщо працівник надасть документи, що підтверджують сплату послуг.

Податківці також вважають, що цільову допомогу на медобслуговування можна застосувати для компенсації працівникам вартості ПЛР-тестів.

Для надання цільової допомоги працівник повинен написати заяву з проханням надати цільову матеріальну допомогу на медичне обслуговування (проведення тестування на Covid-19). До заяви слід прикріпити документи, що свідчать про оплату ПЛР-тесту. Це може бути чек, акт про надані послуги, платіжний документ тощо.

Після отримання заяви та підтверджуючих документів, роботодавець повинен видати наказ на виплату цільової матеріальної допомоги на медичне обслуговування та виплатити працівникові гроші.

Виплачену суму потрібно показати у Додатку 4ДФ із кодом «143».

Зверніть увагу! Якщо працівник не надасть документів, що підтверджують сплату тестування, а ви виплатите цільову допомогу, то таку виплату можуть розцінити як додаткове благо. У такому разі краще оформити виплату як нецільову благодійну допомогу.

Цільова допомога на медичне обслуговування не оподатковується ЄСВ, якщо виплата разова та перераховується окремим працівникам.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором