Callback
  • Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Податкова соціальна пільга: що це таке і хто може на неї розраховувати?

09.02.2021

Податкова соціальна пільга

У зв'язку зі зростанням мінімальної заробітної плати, кількість працівників, які можуть скористатися податковою соціальною пільгою (далі - ПСП) зменшується. Пов'язано це з тим, що соціальна пільга прив'язана до прожиткового мінімуму. Які види податкової соціальної пільги існують, як її застосовують і хто може скористатися ПСП у 2021 році розглянемо в даній статті.

Що таке податкова соціальна пільга і хто може на неї розраховувати?

ПСП - це пільга, завдяки якій працівник може заощадити на сплаті податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) і при виплаті зарплати, роботодавець буде утримувати не 18% прибуткового податку, а менше. Тобто завдяки ПСП співробітник може отримати на руки суму більше.

Якщо застосовується ПСП, тоді розмір ПДФО розраховується наступним чином:

ПДФО = (Зарплата - ПСП) * 18: 100

ПСП можна розділити на два види: ПСП на себе (ст. 169.1.1 п.п. "В-Е", ст. 169.1.3, ст. 169.1.4 ПКУ) та ПСП на дітей (ст. 169.1.2 п.п. "А-Б", ст. 169.1.3 ПКУ). Розмір податкової соціальної пільги залежно від виду наведено в таблиці нижче.

До зарплати співробітника у якого немає дітей або є одна дитина до 18 років, застосовується одна податкова соціальна пільга більшого розміру. Якщо у співробітника дві та більше дитини до 18 років або дитина з інвалідністю, тоді ПСП застосовується з розрахунку на кожну дитину, а на дитину з інвалідністю - підвищена ПСП.

Умови надання податкової соціальної пільги

ПСП застосовують до зарплати за звітний період. Податковий кодекс України прирівнює до зарплати й лікарняні.

Якщо співробітник разом з зарплатою від роботодавця отримує з держбюджету стипендію, грошове чи майнове забезпечення учнів, студентів, аспірантів, військовослужбовців, тоді такий працівник не має права на податкову соціальну пільгу.

Якщо на підприємстві числяться працівники покликані на військову службу і за якими зберігається їх робоче місце, до їх зарплати не можна застосовувати ПСП.

ПСП може застосовуватися до зарплати тільки за одним місцем роботи. Якщо співробітник офіційно працює на декількох підприємствах, він може обрати самостійно ту зарплату, до якої буде застосовуватися ПСП. Місце роботи основне чи за сумісництвом не має значення.

Щоб зрозуміти, чи має право співробітник на застосування ПСП, потрібно порівняти його зарплату з граничним розміром доходів. Якщо зарплата вище, застосовувати ПСП не можна.

Вид ПСП

Граничний розмір доходу для застосування ПСП

Розмір ПСП у 2021 році

ПСП на себе

Будь-який платник податку

3180 грн

1135 грн

Окремі категорії платників, перераховані в ст. 169.1.1 п.п. "В-Е", ст. 169.1.3, ПКУ

3180 грн

1702,50 грн

Окремі категорії платників, перераховані в ст. 169.1.4 ПКУ

3180 грн

2270 грн

ПСП на дітей віком до 18 років

Платник податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років (п.п. 169.1.2 ПКУ)

Для одного з батьків - 3180 грн * кількість дітей віком до 18 років, для другого - 3180 грн

1135 грн * кількість дітей віком до 18 років

Одинока мати (батько), вдова (вдівець) або опікун, піклувальник (п.п. «А» п.п. 169.1.3 ПКУ)

1702,50 грн * кількість дітей віком до 18 років

Особа, яка утримує дитину з інвалідністю (п.п. «Б» п.п. 169.1.3 ПКУ)

1702,50 грн * кількість дітей з інвалідністю у віці до 18 років

Оскільки граничний розмір доходу для отримання ПСП менше мінімальної зарплати у 2021 році, то кількість співробітників, які можуть претендувати на застосування ПСП невелика, але вони є. ПСП у 2021 році зможуть скористатися:

  • співробітники, які працюють не повний день, наприклад на 0,5 штатної одиниці (6000 * 0,5 = 3000);
  • співробітники, які відпрацювали неповний місяць, наприклад були прийняті в середині місяця або звільнилися на початку місяця;
  • співробітники, які мають право на ПСП на дітей.

Як співробітникам з дітьми скористатися правом на податкову соціальну пільгу?

Скористатися правом застосування ПСП на дітей можуть обоє батьків. Для цього потрібно написати заяву про застосування ПСП і подати підтверджуючі дане право документи.

Заяву необхідно писати на ім'я роботодавця. Воно складається в довільній формі. Текст заяви може бути наступним:

"Прошу застосовувати до нарахованого мені доходу у вигляді заробітної плати податкову соціальну пільгу у розмірі, визначеному в підпункті (норма ПКУ) пункту 169.1 статті 169 Податкового кодексу України від 02.12.2010 г. № 2755-V.
Для застосування податкової соціальної пільги надаю такі документи: (назва  документу та його реквізити).
Мені відомо, що згідно з підпунктом 169.2.1 пункту 169.2 статті 169 ПКУ податкова соціальна пільга застосовується виключно за одним місцем нарахування (виплати) місячного доходу у вигляді заробітної плати ".

Категорія працівника

Документи для застосування ПСП

Платник податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років (п.п. 169.1.2 ПКУ)

Заява про застосування ПСП; свідоцтво про народження дитини; в разі опіки - рішення про опіку.

Одинока мати (батько), вдова (вдівець) або опікун, піклувальник (п.п. «А» п.п. 169.1.3 ПКУ)

Заява про застосування ПСП; свідоцтво про народження дитини; в разі опіки - рішення про опіку; свідоцтво про розірвання шлюбу або свідоцтво про смерть, копія паспорта.

Особа, яка утримує дитину з інвалідністю (п.п. «Б» п.п. 169.1.3 ПКУ)

Заява про застосування ПСП; свідоцтво про народження дитини; в разі опіки - рішення про опіку; копія пенсійного посвідчення дитини.

Якщо до зарплати співробітника застосовується ПСП на дітей, то пільгу надають до кінця року, в якому дитина досягне 18 років. Наприклад, якщо дитині виповнюється 18 років в червні, то ПСП застосовується до грудня включно.

ПСП на дитину можуть позбавити достроково, якщо:

  • співробітника позбавлять батьківських прав;
  • співробітник відмовиться від дитини;
  • дитина співробітника стане курсантом на повному державному утриманні.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором