Callback
  • Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Якою повинна бути назва товару в чеку РРО?

31.08.2021

Один з обов'язкових реквізитів в чеку РРО є назва товару. Здавалося б, що тут може бути складного і чому у тих, хто використовує РРО стільки питань: як потрібно писати назву товару, чи можна її скорочувати, чи повинна назва товару в чеку збігатися з назвою товару у видатковій накладній на покупку такого товару, і багато інших питань. Розбираймося.

З чого має складатися назва товару в чеку РРО?

Назва товару — це слово, словосполучення чи поєднання слів і цифрового коду, які відображають споживчі ознаки товару і з їх допомогою можна ідентифікувати товар в документах підприємства.

З визначення можна зробити висновок, що вказати тільки назву товару, наприклад "Ромашка", буде недостатньо, оскільки цієї інформації не вистачає для визначення споживчої ознаки товару. Так само неможливо ідентифікувати товар, якщо в найменуванні буде вказано тільки вид товару, наприклад "Цукерки", оскільки в дану категорію входить багато різного товару. Своєю чергою, якщо в найменуванні товару вказати "Цукерки Ромашка", такий товар вже буде простіше ідентифікувати, тому при програмуванні РРО в найменування товару необхідно вносити вид товару і його назву.

Чи можна скорочувати слова в назві товару в чеку РРО?

Скорочувати слова в назві товару в чеку РРО при його програмуванні можна, оскільки кількість символів для даного реквізиту обмежена. Однак тут є свої правила.

При скороченні слів в назві товару потрібно уникати можливості різного тлумачення. Наприклад, якщо ви скоротите слово "морква" до "мор", воно може означати "морозиво", "морепродукти", "морс" і т.д. Тому при скороченні назви слід використовувати унікальну частину назви товару, яка відрізняє його від аналогічних.

Якщо ж товар або вид товару не мають унікальної назви, яка відрізняла б його від аналогічних товарів, тоді необхідно доповнити назву унікальним кодом. Код цей не повинен повторюватися всередині системи обліку власника РРО та з його допомогою можна було ідентифікувати цей товар. наприклад:
12345 "кава_зерн_якбс" — кава "Якобс" в зернах обсмажена;
12346 "кава_зерн_якбс" — кава "Якобс" в зернах не обсмажена;
12347 "кава_зерн_якбс" — кава "Якобс" в зернах в подарунковій упаковці.

Зверніть увагу! Можна програмувати назву товару, але не можна програмувати групу товарів.

Чи повинно збігатися найменування товару в чеку РРО з найменуванням товару в податковій накладній та видатковій накладній?

Так, така вимога є. Податківці наполягають на тому, щоб найменування товару в податковій накладній збігалося з найменуванням товару у видатковій накладній. Така вимога, своєю чергою, призводить до того, що товар в чеку РРО повинен збігатися з назвою товару у видатковій накладній, оскільки підсумкова податкова накладна за день формується на підставі реалізацій за день, тобто на підставі чеків РРО, які були видані протягом дня.

Через ці вимоги, багато підприємців стикаються з проблемами, наприклад від різних постачальників приходить однаковий товар, але в видаткових накладних він записаний по-різному. Для того, щоб не створювати кілька позицій одного товару з різними назвами, можна використовувати метод укрупнення.

Укрупнювати можна товари, які мають однакові споживчими ознаками, мають однакову ціну, при цьому такі товари відрізняються від інших запрограмованих найменувань. Також можна укрупнювати товари з одним кодом УКТ ЗЕД, головне щоб ці товари не відрізнялися за споживчими ознаками. Наприклад, у холодильника і пральної машинки може бути один код УКТ ЗЕД, проте вони матимуть різні споживчі ознаки, в такому випадку укрупнювати товар заборонено. Якщо один постачальник у видатковій накладній вказав "Iphone білий", а другий постачальник "Iphone білий 512 Gb", такий товар укрупнити можна, оскільки він володіє однаковими споживчими ознаками й однаково коштує.

Якщо ви укрупнили товар і запрограмували найменування товару в чеку РРО своє власне, яке відрізняється від того, що написано в видаткових накладних постачальника, тоді в підсумкову податкову накладну потрібно переносити найменування товару, яке написано в чеку РРО.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором