Callback
  • Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Облік рекламних послуг від Google, Facebook та YouTube

13.09.2021

Просування магазину або бренду за допомогою інтернет-реклами вже давно стало буденною справою. Google, Facebook і YouTube є найбільшими майданчиками для реклами, тому в даній статті поговоримо, як враховувати витрати на рекламу саме на цих сайтах.

Головне, що варто знати: облік витрат буде відрізнятися в залежності від того, як укладено договір з тією або іншою компанією.

Якщо ви оплачуєте Google рекламу, то швидше за все, у вас укладений договір з ТОВ «Гугл», Тобто це звичайна юридична особа зареєстрована в Україні. У такому випадку витрати на рекламу потрібно враховувати так само як і інші витрати пов'язані з придбанням послуг у резидента.

Для того, щоб в майбутньому без проблем отримувати акти виконаних робіт, при налаштуванні бізнес-акаунту в Google, Facebook або YouTube, необхідно замовником реклами вказувати або юридичну особу, або ФОП. Якщо ви вкажете замовником реклами фізичну особу, то акти ніхто вам формувати й висилати не буде.

Бухгалтерський облік витрат на рекламу в Google, Facebook або YouTube

У бухгалтерському обліку витрати на просування, в тому числі рекламу на інтернет-майданчиках, належать до витрат на збут і їх списують на 93 рахунок в тому періоді, в якому була така витрата. Якщо оплата була за кілька місяців (авансом), тоді всю суму розподіляють на дебет 39 рахунку, а списують частинами на 93 рахунок в той період, в якому була така витрата.

Якщо оплачували рекламу авансом у валюті, тоді оплату потрібно проводити в гривні за курсом НБУ на дату авансу. А закривати таку оплату потрібно за поточним курсом тією датою, коли отримали акти виконаних робіт. При цьому курсову різницю визначати не потрібно.

Якщо оплачуєте рекламу в валюті за фактом надання послуг, тоді оплату проводите по курсу НБУ датою надання послуг, тобто тією датою, що вказана в акті виконаних робіт. У разі після оплати, виникає курсова різниця і її необхідно визначати на дату оплати та на дату балансу.

Податок на прибуток

Податковий кодекс не передбачає особливих умов для витрат на рекламу, тому і малодохідні й високодохідні компанії ведуть облік витрат однаково за правилами бухгалтерського обліку.

Якщо компанія резидент відноситься до високоприбуткової, укладає договір з компанією нерезидентом, що зареєстрована в низькоподатковій країні, тоді компанія резидент зобов'язана збільшити свій бухгалтерський фінансовий результат на 30% від вартості витрат на рекламу, сплачених та отриманих у компанії нерезидента.

До країн з низькими податками відносяться Ірландія і Сінгапур (там зареєстровані міжнародні офіси Google).

Податок на репатріацію

Податок на репатріацію за ставкою 20% потрібно виплачувати в тому випадку, якщо укладено договір з нерезидентом і дана компанія виробляє або поширює рекламу. До того ж оплачувати податок на репатріацію повинен резидент з власних коштів, тобто ці 20% потрібно заплатити зверху крім виплати нерезиденту за його послуги.

Такі вимоги діють до кінця 2021 року. Починаючи з 1 січня 2022 року податок на репатріацію більше не потрібно буде виплачувати.

ПДВ

Тут так само все залежить від того з ким укладено договір: з українським офісом Google, Facebook, YouTube або із закордонним (нерезидентом).

Якщо за рекламу оплачуєте українському офісу, наприклад ТОВ «Гугл», тоді це оплата за рекламу української компанії, яка зареєстрована платником ПДВ. Google зареєструє податкову накладну на вартість оплачених послуг і ви зможете включити її до податкового кредиту за загальними правилами.

Якщо за рекламу оплачуєте нерезиденту, тоді місцем постачання рекламних послуг вважається місце реєстрації отримувача таких послуг, тобто територія України. В цьому випадку потрібно керуватися ст. 190.2 і ст. 208.2 ПКУ.

В цьому випадку платник ПДВ, який оплатив рекламні послуги нерезиденту повинен скласти податкову накладну з типом причини «14». Датою податкової накладної буде перша подія: або дата оплати, або дата надання рекламних послуг. Для визначення курсу НБУ застосовується таке ж правило.

Google News Google Podcast Apple Podcast Twitter YouTube Facebook Instagram SounCloud

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором