Callback
  • Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Сплата послуг адвокату чи нотаріусу

14.06.2020

Нещодавно, нам потрібно було сплатити послуги адвоката. Здавалося б, що в цьому складного? Є рахунок від адвоката, є гроші на розрахунковому рахунку, але ось банк такий платіж не хотів відправляти. Довелося з ними довго спілкуватися і з'ясовувати у чому проблема. Ми вирішили поділитися з вами нашою історією і її рішенням, щоб ви знали, що робити в подібній ситуації.

Як оплатити адвокату або нотаріусу | Торгсофт

Як правильно оплачувати послуги адвоката або нотаріуса?

Адвокати та нотаріуси є самозайнятими особами. Так написано в ст. 14.1.226 ПКУ. Це означає, що при сплаті самозайнятій особі, ви не повинні утримувати та сплачувати ПДФО, військовий збір і єдиний соціальний внесок.

Для того, щоб при оплаті в банку з вас не вимагали підтвердження сплати ПДФО, ВС і ЄСВ, ви повинні отримати від адвоката або нотаріуса Довідку про постанову на облік фізичної особи форми № 4-ОПП. Таку вимогу закріплено в ст. 178.5 ПКУ. Без наявності такої довідки ви не зможете оплатити рахунок.

У довідці 4-ОПП перед ПІБ адвоката або нотаріуса повинно бути зазначено вид діяльності. Наприклад, Адвокат Іванов М.Н. або Приватний нотаріус Петров С.А. На це звертає увагу податкова у своєму листі-роз'ясненні № 1004/7 / 18-3117 від 17.01.2013р.

Якщо ви оплачуєте послуги адвоката або нотаріуса за допомогою інтернет-банкінгу, тоді треба запитати у співробітників банку, яке призначення платежу необхідно вказувати при оплаті. У ПриватБанку, наприклад, платіж пропустять тільки з призначенням "За послуги адвоката / нотаріуса за рахунком № ... від ...., без ПДФО і військового збору відповідно до ПКУ 178". При вказівці іншого призначення, платіж відхиляють.

Також, для підтвердження платежу, необхідно прикріпити довідку 4-ОПП або свідоцтво адвоката / нотаріуса.

Як показати оплату послуг адвоката або нотаріуса у звітності?

У Податковому розрахунку за формою 1-ДФ оплату послуг адвокатів та нотаріусів відображають з ознакою доходу "157".

У звіті з ЄСВ (Додаток 4) таку виплату не показують, бо не утримується ЄСВ.

Чи повинні послуги адвоката або нотаріуса підтверджуватися документально?

У бухгалтерському обліку, як ви знаєте, все повинно підтверджуватися документально. Тому отримання послуг від адвоката або нотаріуса не є винятком.

Адвокати здійснюють свою діяльність на підставі Договору про надання правової допомоги відповідно до Закону про адвокатуру п. 1, ч. 2, ст. 27. Наявність такого договору та акту виконаних робіт, є підставою для підтвердження отримання послуг від адвоката.

Крім цього, Закон про адвокатуру передбачає можливість укладення усного договору. В цьому випадку підтвердженням отримання послуг від адвоката, буде оплата гонорару. Якщо ви оплачуєте через банк, то підтвердженням буде рахунок адвоката і банківська виписка.

Якщо оплата була здійснена готівкою, тоді адвокат виписує вам документ, що підтверджує отримання ним грошей і бажано, щоб в ньому було зазначено, що договір був укладений усно, а також розписано які саме послуги він вам надав. Таким документом може бути квитанція про сплату грошових коштів.

Якщо ви оплатили послуги нотаріуса, то вам видадуть довідку про розмір плати за вчинення відповідної нотаріальної дії, як зазначено в п. 1.19 Порядку 296/5.

На довідці повинна стояти печатка і підпис нотаріуса. Якщо оплата була за готівку, це так само буде вказано в довідці.

А якщо я продаю щось адвокату або нотаріусу, чи будуть якісь складнощі?

Ні, якщо ви не ФОП другої групи. Вони можуть надавати послуги й продавати товар тільки іншим ФОП і населенню, а адвокати та нотаріуси до таких не належать, оскільки вони самозайняті особи.

Всі інші, можуть продавати товар і надавати послуги адвокатам і нотаріусам без обмежень та інших складнощів.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором