Callback
  • Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Коли проводити оплату через РРО, якщо вона прийшла у вихідний?

30.10.2021

У підприємців, які використовують чи планують використовувати РРО завжди багато питань, проте одне з найпоширеніших: «Якщо оплата прийшла на розрахунковий рахунок у вихідний день, коли її проводити?». Відповідь на це та інші питання читайте в даній статті.

Оплата прийшла у вихідний день

Найчастіше оплата у вихідний день приходить у тих випадках, коли у підприємця є свій сайт, інтернет-магазин і він уклав договір інтернет-еквайрингу, наприклад, з Portmone, LiqPay, Fondy. У такому випадку на сайті підприємця з'являється можливість онлайн оплати, тобто покупець може самостійно оплатити товар, що сподобався, без участі або повідомлення продавця. Крім того, фінансові посередники, за умовами договору, можуть перераховувати отримані оплати протягом трьох днів, з моменту оплати покупцем замовлення. Тому гроші на розрахунковий рахунок підприємця можуть приходити не лише у робочі дні, а й у вихідні.

Почнемо з того, що законодавство щодо інтернет-оплат не врегульоване. Тобто підприємці при отриманні та проведенні сплати в основному орієнтуються на роз'яснення податківців.

Наказ №547 від 14.06.2016 року прописує порядок застосування РРО. У п. 5 III розділу сказано: «Реєстрація продажу, надання послуг, отримання коштів через РРО проводиться одночасно з розрахунковою операцією». У випадку з інтернет-еквайрингом, неможливо провести одночасно продаж та розрахункову операцію, оскільки гроші на розрахунковий рахунок можуть зарахуватися наступного дня або навіть через кілька днів, у тому числі у вихідний чи святковий день.

Податківці у своїх роз'ясненнях рекомендують проводити через РРО оплати у момент зарахування грошей на розрахунковий рахунок. Якщо гроші зайшли на рахунок у вихідний день, тоді потрібно проводити оплату найближчого робочого дня підприємця. Наприклад, якщо графік роботи ФОП чи компанії з вівторка по суботу, а неділю та понеділок вихідні, то оплату отриману у неділю, потрібно проводити у вівторок.

Для підтвердження графіка роботи ФОП чи компанії достатньо видати відповідний наказ.

Зверніть увагу! Закон про РРО передбачає штраф за непроведення розрахункової операції через РРО. А штрафу за невчасне проведення розрахункової операції немає.

Чи можна здійснити всі оплати за день одним чеком?

Ні, на жаль, так робити не можна. Закон про РРО зобов'язує продавців проводити оплати з кожним покупцем окремо та видавати їм фіскальні чеки. Тому оплати, які надходять сумарно по інтернет-еквайрингу, потрібно ідентифікувати та провести через РРО окремо.

Наприклад, у суботу троє покупців сплатили на сайті три замовлення по 200 гривень кожен, загальною сумою 600 гривень. У неділю фінансова компанія перерахувала на рахунок підприємця 585 гривень 60 копійок та утримала свою комісію 14 гривень 40 копійок. У понеділок ФОП має провести через РРО три оплати на суму 200 гривень кожна, оскільки комісія фінансової компанії вважається видатками підприємця, а не покупця.

Яку форму оплати вказувати у чеку РРО при отриманні оплати через фінансову компанію?

Якщо покупець розраховується карткою через Pos-термінал у магазині, то форма оплати в чеку РРО – картка чи безготівковий розрахунок, а ось що вказувати у чеку, якщо покупець оплачував товар карткою, але на сайті продавця та гроші прийшли через компанію – посередника?

У цьому випадку, найправильнішим варіантом буде вказати форму оплати «Електронним платіжним засобом».


Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором