Callback
 • Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

ПРРО: відповіді на популярні питання

23.10.2020

Програмний РРО: питання та відповіді

Останнім часом податківці не скупляться на податкові консультації та активно відповідають на питання пов'язані з ПРРО. Ми зібрали для вас відповіді на найпоширеніші питання, подивімося.

Чи може ПРРО інтегруватися (з'єднуватися) з програмою складського або бухгалтерського обліку?

Безкоштовний ПРРО, який розроблений податковою, на цей час не може інтегруватися з програмами складського або бухгалтерського обліку. Якщо ви застосовуєте безкоштовний ПРРО, вам потрібно вносити дані в програму обліку вручну і паралельно проводити розрахункову операцію.

Гарна новина для користувачів програми Торгсофт!

Наші розробники подбали про ваш комфорт і тепер за допомогою додаткової функції "Програмний РРО" ви зможете:

 1. відправляти інформацію про продаж фіскального товару безпосередньо з програми обліку Торгсофт на сервер фіскальної служби;
 2. працювати з програмним РРО онлайн і офлайн;
 3. формувати електронні чеки, друкувати їх на звичайному принтері чеків.

У Торгсофт більшість дій з пРРО - автоматизовано, тому більшість з описаного нижче не доведеться виконувати вручну.

Як проводити платежі через ПРРО, якщо клієнт оплачує товар картою?

Зараз через ПРРО не вийде провести оплату за товар за допомогою POS-терміналу. У безкоштовному ПРРО від податкової, можна проводити оплати готівкою і ті, які приходять на розрахунковий рахунок без застосування додаткового обладнання (наприклад за допомогою LiqPay, Portmone, Приват 24 і т.п.).

Робота в режимі офлайн. Де контролюється час роботи без інтернету та як він рахується?

ПРРО в режимі офлайн може працювати до 36 годин одноразово і не більше 168 годин за місяць.
Час роботи в офлайн режимі розраховується шляхом підсумовування наступних часових проміжків:

 • з моменту подачі повідомлення «початок переведення ПРРО в режим офлайн» до відправки повідомлення «завершення режиму офлайн»;
 • з моменту подачі повідомлення «завершення режиму офлайн», до відправки повідомлення «початок переведення ПРРО в режим офлайн».

Крім наявності таких повідомлень на сервері податкової, фіскали вважають, що для відновлення роботи ПРРО (завершення офлайн роботи) необхідно відправити на сервер розрахункові документи, які були створені під час роботи офлайн.

Як роздрукувати чек в ПРРО?

Наразі не можна роздрукувати чек в ПРРО. Його можна сформувати в електронному вигляді та надіслати його покупцеві на електронну пошту або в месенджер. Однак, якщо у клієнта немає ні того, ні іншого, а чек дуже потрібен, ви можете відправити його на власну електронну пошту, а потім роздрукувати і видати клієнту.

Як скасувати помилково проведену оплату через ПРРО?

Для скасування помилково проведеної оплати через ПРРО є два способи:

 • Сформувати фіскальний касовий чек видачі коштів (ФКЧ-2), тобто ви можете провести повернення товару і відповідно сформувати чек на видачу грошей з каси.
 • Сторнувати попередній чек. Таку операцію можна зробити тільки в тому випадку, якщо ви ще не сформували наступний чек.

У Торгсофт скасування оплати за товар виконуэться через повернення.

Як в ПРРО показати операцію "Внесення розмінної монети"?

Для того, щоб внести в касу розмінні монети, необхідно створити чек "Службове внесення". Підтвердженням такої операції буде відповідний запис в Z-звіті. В цілому, порядок внесення розміну в касу такий же, як і при роботі з класичним РРО.

Як перевірити чи передає ПРРО дані на сервер податкової?

Всі операції з ПРРО (відкриття зміни, повідомлення про несправності ПРРО, і т.п.) підтверджуються квитанцією від фіскального сервера. У такій квитанції буде зазначений фіскальний номер, який присвоюється сервером автоматично.

Продавець в будь-який момент може перевірити, чи передає ПРРО дані на сервер, подивившись відповідну квитанцію.

Скільки потрібно зареєструвати печаток, якщо у підприємця більше одного ПРРО?

Кількість електронних печаток, які підприємець може зареєструвати не обмежена. Однак, з одним електронним підписом або печаткою одночасно можна працювати тільки на одному ПРРО і тільки одному касиру. Якщо у вас буде працювати одночасно кілька ПРРО, вам потрібно для кожного такого апарату зареєструвати окремого касира зі своєю печаткою та підписом.

Якщо ж ви будете використовувати один ПРРО на різних пристроях, наприклад позмінно (не одночасно), тоді можна буде використовувати один ПРРО й один комплект підпису та печатки.

Чи можна використовувати один ПРРО на різних господарських одиницях?

ПРРО реєструється на кожну господарську одиницю (магазин) і його реквізити вказуються в чеку. Для кожного магазину потрібно реєструвати окремий ПРРО і використовувати його тільки в тому магазині, адреса якого вказувався в заяві 1-ПРРО.

Те ж саме і з касирами. Для кожного магазину реєструється свій касир зі своїм електронним підписом і печаткою.

Як повідомити в податкову про звільнення касира?

Якщо у вас звільняється касир, необхідно подати до податкової "Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа "за ідентифікатором форми J / F139801 з типом підпису «припиненням роботи» для такого касира.

Чи підходить ПРРО для торгівлі через інтернет, при відправленні товару з відстрочкою платежу?

У безкоштовному ПРРО від податкової на цей час не можна продавати товар з відстрочкою платежу або по передоплаті.

Чи можна одночасно застосовувати класичний РРО та ПРРО?

Якщо ви вирішили застосовувати ПРРО, тоді вам доведеться провести процедуру скасування реєстрації класичного РРО.

Чи можна протестувати ПРРО після 1 серпня 2020 року?

Якщо ви хочете протестувати ПРРО після 1 серпня 2020 року, це можна зробити. Однак для цього потрібно використовувати ключі тестових платників, які розміщені на сайті податкової в розділі Програмні РРО - Перелік тестових платників.

Як запрограмувати найменування товарів у ПРРО?

Запрограмувати товар можна кількома способами: касир самостійно додасть товар в програму перед продажем покупцеві або можна імпортувати заздалегідь підготовлений файл.

Однак, краще заздалегідь внести товари в ПРРО, вказавши назву, код УКТ ЗЕД, кількість, ціну,

Чи потрібно реєструвати КОРО, якщо використовувати ПРРО?

Ні, не треба. Чинним законодавством не передбачено застосування КОРО при використанні ПРРО.

КОРО використовується при роботі з класичним РРО тільки в разі виходу з ладу апарату або при відсутності світла. У ПРРО функцію КОРО виконує офлайн режим роботи.

Чи потрібно щодня формувати Z-звіти, якщо підприємство працює цілодобово і як зберігати Z-звіти?

Z-звіти потрібно формувати щодня в кінці робочої зміни та відправляти в електронному вигляді на сервер податкової. Після отримання підтвердження від податкової про отримання такого звіту, його можна роздрукувати та зберігати в зручному вигляді (або не зберігати, тут ви вирішуєте для себе самостійно). Z-звіт потрібно формувати тільки в ті дні, коли були розрахункові операції.

Коли формувати Z-звіт, якщо підприємство працює 24 години на добу, а зміна у продавця починається, наприклад о 20.00 і закінчується о 8.00 наступного дня? Податківці пропонують два варіанти:

 • продавець повинен сформувати Z-звіт до 24.00, а потім в кінці своєї зміни, тобто о 8 ранку;
 • продавець повинен сформувати Z-звіт в кінці своєї зміни, але не пізніше 24-х годин з початку зміни.

Особливістю ПРРО є і те, що закрити зміну можна тільки створивши Z-звіт. Тобто якщо у продавця, який працює, наприклад, в першу зміну не було продажів, йому все одно потрібно буде створити Z-звіт, щоб продавець, який працює у другу зміну зміг приступити до роботи з ПРРО.

Як покупець може перевірити чек виданий ПРРО в режимі офлайн?

Якщо чек сформований і виданий в режимі офлайн, у ньому буде відповідна позначка. Після того як ПРРО перейде в режим онлайн і відправить чеки на сервер податкової, чек можна буде перевірити в базі даних податкової через Електронний кабінет.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором