Callback
  • Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Хто повинен застосовувати РРО у 2021 році?

14.01.2021

У 2020 році відбулося багато змін пов'язаних з РРО. У цій статті розповімо, хто повинен застосовувати РРО у 2021 році та нагадаємо, які зміни набрали чинності.

Хто зобов'язаний застосовувати РРО у 2021 році?

Підприємці на єдиному податку 1 групи звільнені від застосування РРО, незалежно від того, чим вони торгують або які послуги надають. Таке звільнення передбачено ст. 296.10 ПКУ.

Для підприємців на єдиному податку груп 2-4 все трохи складніше. Підприємець повинен використовувати РРО або ПРРО у 2021 році, якщо він потрапляє під один з критеріїв:

  • у 2020 році обсяг доходу перевищив 1 мільйон гривень (наприклад у 4 кварталі);
  • у 2021 році обсяг доходу перевищив 220 мінімальних заробітних плат встановлених на 01.01.2021 року (220 * 6 000 = 1 320 000 гривень). В такому випадку РРО потрібно застосовувати з 1 числа наступного кварталу;
  • підприємець займається одним з видів діяльності (незалежно який дохід):

- реалізація ТСПТ;
- продаж ліків і медичних товарів, надання медичних послуг;
- реалізація ювелірних виробів.

Закон № 1017 передбачає повну фіскалізацію для підприємців з 1 січня 2022 року (незалежно від доходу та виду діяльності). Однак попереду ще рік і все може кардинально змінитися.

Що робити підприємцю, який вже зареєстрував РРО?

У багатьох підприємців, які не дочекалися новорічних змін і купили РРО виникає питання: "Що робити з РРО, чи потрібно його використовувати або можна почекати до 2022 року?". У даній ситуації може бути два виходи:

  • якщо ви купили РРО і не фіскалізували його (не зареєстрували в податковій), при цьому у 2021 році під обов'язкову фіскалізацію ви не потрапляєте, то РРО можна залишити припадати пилом на полиці до наступного року;
  • якщо ви купили РРО, поставили його на облік в податковій, тобто перевели апарат у фіскальний режим роботи, то ви зобов'язані застосовувати РРО у 2021 році, навіть якщо ваш вид діяльності або обсяг доходу звільнений у 2021 році від застосування РРО. З точки зору законодавства, ви відмовилися від права не використовувати РРО і застосовуєте його добровільно.

Якщо ви поспішили та зареєстрували РРО в податковій, а у 2021 році ви не потрапляєте під обов'язкову фіскалізацію і хочете відмовитися від використання РРО або використовувати його в не фіскальному режимі, вам потрібно подати заяву в податкову і зняти ваш апарат з реєстрації.

Для зняття з реєстрації РРО потрібно подати до податкової "Заяву про скасування реєстрації РРО" за місцем реєстрації РРО разом з реєстраційним посвідченням. Перед подачею заяви, потрібно звернутися в сервісний центр, який вас обслуговує, вони розпломбують РРО.

Після подачі документів до податкової, вони знімуть РРО з реєстрації протягом п'яти календарних днів і видадуть довідку за формою № 6-РРО.

Що стосується проведення оплат протягом п'яти днів, поки РРО знімають з реєстрації, то чіткої позиції в законі про це немає. Проводити оплати через РРО в цей час не можна, оскільки він розпломбований. Приймати оплати від клієнтів і не проводити їх через РРО теж поки не можна, тому протягом п'яти днів краще взагалі нічого не продавати.

Для зняття з реєстрації ПРРО потрібно через електронний кабінет платника податків подати Заяву за формою № 1-ПРРО з поміткою "Скасування реєстрації". Ви зможете відстежувати онлайн процес розреєстрації, в особистому кабінеті платника податків в розділі "Реєстри - Інформація про ПРРО".

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором